Partida Walter Maracineanu

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Partida Walter Maracineanu

Mesaj de carpone »

Salutare, vreau sa fac o partida pe Walter de 24h la plantat. Nu am mai fost pe aceasta balta niciodata , asa ca cer cateva sfaturi celor care au pescuit pe aceasta balta.La ce mananca plastice, porumb uscat?; unde trebuie plantat in malul de vis-a-vis langa stuf?; cu ce arome sa dau;raspunde mai greu pestele, trebuie sa schimb des lansetele? Multumesc!

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de carpone »

nimeni nu a pescuit pe aceasta balta???

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de Claudiu Garlea »

Eu am mai pescuit pe Walter, mai exact Walter 1. E o balta linistita, curata, fara manele, fara tipete.
Da, la plantat am vazut multi pescari care plantau in malul de vis-a-vis si il "omorau". Mai greu merge la aruncat, e de indicat pt aruncare sa se foloseasca o montura helicopter, o sa vezi, fata de alte baltii cand ciortanul sare, se face o pata neagra maloasa. Paznicul mi-a zis mereu sa numai ma chinui cu mix-uri si altele, si sa dau cu porumb tare, altii mi-au spus ca ei pescuiesc cu solubile capsuna de la Senzor. Eu mai mereu am pescuit acolo cu Special Crap Caras si Mix de Cereale Capsuna si boabe de la Enterprise dipuite in 1016 Snz.
Dar are o gramada caras cat jumatate de palma si ala intra la boabe flotante ca "ciortanu" pe Moara :d (o sa trebuiasca sa scoti lanseta macar la 30-60min, ca nu poate sa-ti ridice swingeru si ramane agatat). E masochist!

Nu ma intreba ce gust are pestele, ca nu mananc peste, rar am luat vreun peste acasa, cica are si un gust de mal. Si ten am inteles ca are, maricel!

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de carpone »

Multumesc mult!!;)

avatar
Mesaje: 133
Membru din: Joi Dec 10, 2009 18:52

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de avatar »

PRIETENE EVITA LE MERGI PE CALDARUSAMNI SPRE EXEMPLU!! CLOCOTEA DE PESTE ASTAVARA!!LA VALTER SUNT TREI PESTI IN TREI BALTI F RAR TE INTILNESTI CU UN PESTISOR PE ACOLO!!!
dincolo era mai ieftin!!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”