Tzeapa Harsany

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Viorel Mihaiescu
Mesaje: 309
Membru din: Mar Apr 20, 2010 10:40
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de Viorel Mihaiescu »

robyvan scrie:Suntem zeci de pescari din zona de vest a tarii care pescuim acolo, vorbim intre noi si chiar nu ni s-a intamplat asa ceva pana acum. Si nu numai la Harsany, ci si la Ohat, Nagykallo, Ozetanya, Deritoto, Merenye etc.....nu zic ca unguri-s usa de biserica insa este pacat sa generalizam si sa trecem la off topicuri banale...parerea mea.
Pacat ca nu a avut un cort la el, standul 6 desi nu are umbra este un stand bun, pe dig, cu apa mare, cu peste rar dar mare.
Revin cu intrebarea , de ce sa care cortul si patul dupa el ?? din moment ce avea rezervare pentru stand cu casuta ?? :oops: :oops:
Bun , au venit personalitatile de la firma de nada , le-ai dat standul , stii ca e rezervat de altcineva , daca-ti pasa , cat de cat , de cei care urmau sa faca 350 de km ca sa pescuiasca la tine pe balta , te asigurai ca vor avea tot confortul necesar si faceai tot ce tinea de tine ca sa prinda peste, sa plece multumiti si poate sa revina sau sa-ti recomande balta mai departe.
Dar tu , o mizerie de administrator , i-ai anuntat ca standul rezervat de ei e ocupat si ca "au voie sa doarma in masina, langa bagaje" si apoi te-ai uitat cum pleaca alti 350 km pana acasa.

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de shahjaban »

Sunt convins ca adevarul este undeva la mijloc, noi am auzit doar o singura varianta ....sunt in stare sa pun pariu ca nu este chiar asa cum prezinta omul !!!
...Si eu pescuiesc de vreo 5 ani in Ungaria ...si singura problema am avut-o cu romanii nesimtiti care nu respecta regulile baltii si au impresia ca daca au platit au tot felul de drepturi si regulile sunt facute ptr a fi incalcate....
Dragos C. - Brasov

mielu85
Mesaje: 294
Membru din: Mar Aug 31, 2010 11:28
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de mielu85 »

Ce adevar iti mai trebuie cand de anul acesta trebuie sa iti confirmi locul ca mergi in perioada respectiva prin mail , si el iti raspunde ca este ok si ca va asteptam ! Ce altceva mai trebuie ? Baiu ii ca omul nu este de incredere si se pisha pe tine cand vrea el , si nu i pasa de tine si de eforturile tale care le faci ! Am scris pt cei care au rezervare acolo sa nu pateasca ce am patit eu , sa fie un semnal de alarma !!!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de DumiD »

shahjaban scrie:Sunt convins ca adevarul este undeva la mijloc, noi am auzit doar o singura varianta ....sunt in stare sa pun pariu ca nu este chiar asa cum prezinta omul !!!
...Si eu pescuiesc de vreo 5 ani in Ungaria ...si singura problema am avut-o cu romanii nesimtiti care nu respecta regulile baltii si au impresia ca daca au platit au tot felul de drepturi si regulile sunt facute ptr a fi incalcate....
ai fumat ceva? cum poate fi adevarul la mijloc daca nu i s-a respectat omului rezervarea??? a rezervat sau nu a rezervat? i-a fost confirmat locul sau nu? i s-a respectat rezervarea sau nu? nu-i cale de mijloc, lasa-ne cu vrajelile de roman civilizat deranjat de romanii necivilizati.

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de shahjaban »

DumiD scrie:
shahjaban scrie:Sunt convins ca adevarul este undeva la mijloc, noi am auzit doar o singura varianta ....sunt in stare sa pun pariu ca nu este chiar asa cum prezinta omul !!!
...Si eu pescuiesc de vreo 5 ani in Ungaria ...si singura problema am avut-o cu romanii nesimtiti care nu respecta regulile baltii si au impresia ca daca au platit au tot felul de drepturi si regulile sunt facute ptr a fi incalcate....
ai fumat ceva? cum poate fi adevarul la mijloc daca nu i s-a respectat omului rezervarea??? a rezervat sau nu a rezervat? i-a fost confirmat locul sau nu? i s-a respectat rezervarea sau nu? nu-i cale de mijloc, lasa-ne cu vrajelile de roman civilizat deranjat de romanii necivilizati.

daca vorbesti de fumat , adreseaza-te amicilor tai sau uita-te in oglinda !! ....
Dragos C. - Brasov

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de shahjaban »

mielu85 scrie:Ce adevar iti mai trebuie cand de anul acesta trebuie sa iti confirmi locul ca mergi in perioada respectiva prin mail , si el iti raspunde ca este ok si ca va asteptam ! Ce altceva mai trebuie ? Baiu ii ca omul nu este de incredere si se pisha pe tine cand vrea el , si nu i pasa de tine si de eforturile tale care le faci ! Am scris pt cei care au rezervare acolo sa nu pateasca ce am patit eu , sa fie un semnal de alarma !!!
Prietene eu am fost de multe ori si niciodata nu am patit nimic....si am fost la balti unde plateai avans si la altele unde nu plateai...O data am intarziat o zi si desi am avut rezervare ptr ziua pierduta nu am platit-o, am platit doar ptr cat am stat.....au fost si alti prieteni de-ai mei si nu am auzit la nimeni niciun incident....Probabil ai fost tu ghinionist , ce sa zic !! sau schimba locatia !! eu nu am fost la Harsanyi , am fost doar la Merenye la Nagykallo si Ozetanya.
Si DA ...la Nagykallo unde am fost de 6 ori am fost deranjat ( si nu doar eu ) de doua ori, de niste scandalagii care de fiecare data au fost romani, o data unii din prin Cluj si o data unii din Piatra Neamt ......poate am fost eu ghinionist aici :D .
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de DumiD »

Ai fost tu si n-ai patit nimic, doar ca n-ai fost. Si te-au mai si deranjat de vreo 2 ori romanii. Ne-ai lamurit cum sta treaba

Avatar utilizator
Marian N.
Mesaje: 137
Membru din: Lun Ian 13, 2014 20:12

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de Marian N. »

shahjaban scrie:
mielu85 scrie:Ce adevar iti mai trebuie cand de anul acesta trebuie sa iti confirmi locul ca mergi in perioada respectiva prin mail , si el iti raspunde ca este ok si ca va asteptam ! Ce altceva mai trebuie ? Baiu ii ca omul nu este de incredere si se pisha pe tine cand vrea el , si nu i pasa de tine si de eforturile tale care le faci ! Am scris pt cei care au rezervare acolo sa nu pateasca ce am patit eu , sa fie un semnal de alarma !!!
Prietene eu am fost de multe ori si niciodata nu am patit nimic....si am fost la balti unde plateai avans si la altele unde nu plateai...O data am intarziat o zi si desi am avut rezervare ptr ziua pierduta nu am platit-o, am platit doar ptr cat am stat.....au fost si alti prieteni de-ai mei si nu am auzit la nimeni niciun incident....Probabil ai fost tu ghinionist , ce sa zic !! sau schimba locatia !! eu nu am fost la Harsanyi , am fost doar la Merenye la Nagykallo si Ozetanya.
Si DA ...la Nagykallo unde am fost de 6 ori am fost deranjat ( si nu doar eu ) de doua ori, de niste scandalagii care de fiecare data au fost romani, o data unii din prin Cluj si o data unii din Piatra Neamt ......poate am fost eu ghinionist aici :D .

Ahhh, asta imi suna a ruleta.....nu contesta nimeni ca tie nu ti-au fost respectate rezervarile. Insa de aici pana la a pune la indoiala ce a spus colegul ca a patit, este de..........baiatul a spus ca a respectat intocmai ceea ce ei au cerut ca si termen, conditii.....asa ca nu este relevant ca tu nu ai patit asta. Poate esti un norocos...........

Baiatul a povestit ce a patit si bine a facut, asta este ideea de forum...socializare, informare......


Numai bine....

Avatar utilizator
Claudiu Cutus
Mesaje: 514
Membru din: Mie Sep 05, 2012 3:20
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de Claudiu Cutus »

Nu esti singurul care a patit asa ceva, se stie ca Peter mai ''incurca'' rezervarile.

Avatar utilizator
nono
Mesaje: 198
Membru din: Mie Noi 13, 2013 14:28
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Tzeapa Harsany

Mesaj de nono »

Digital scrie:Prieten drag,
La cate balti,lacuri,helestee (de o frumutete rara si o fauna acvatica de exceptie) are tara noastra (nu iti ajunge o viata de om sa le vezi pe toate) tu te-ai dus sa bati la usi straine :roll:
Stima
pai, noi, romanii din nordul tarii, decat sa "batem" la usa unui lac unde taxa e de 300ron pe 24h si prinzi "crapi frumosi de plaur" sau sa stam cate 7 zile pentru un peste "scos dintr-un peisaj pictural" !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: preferam sa batem la usa vecinilor unguri, croati, sarbi etc. pentru jumatate din taxele platite si pesti 25+, mai cu un solz lipsa, mai cu o coada rupta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: DAR tzepe se iau pe orice lac, oricat de bine ar fi organizat el !!! robyvan a punctat perfect!!!!!!
robyvan scrie:Suntem zeci de pescari din zona de vest a tarii care pescuim acolo, vorbim intre noi si chiar nu ni s-a intamplat asa ceva pana acum. Si nu numai la Harsany, ci si la Ohat, Nagykallo, Ozetanya, Deritoto, Merenye etc.....nu zic ca unguri-s usa de biserica insa este pacat sa generalizam si sa trecem la off topicuri banale...parerea mea.
Pacat ca nu a avut un cort la el, standul 6 desi nu are umbra este un stand bun, pe dig, cu apa mare, cu peste rar dar mare.
respecte...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”