Zona Brasov

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Zona Brasov

Mesaj de Ursu Florin »

Buna seara deschid acest topic in ideea de a ne cunoaste mai bine ( pescarii din Brasov ), in primul rand vreau sa va intreb pe unde pescuiti in jurul Brasovului ( 200km distanta maxima .
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Zona Brasov

Mesaj de Andrei91 »

Nu sunt din Brasov, dar recomand Sanpaul.

Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Ursu Florin »

Nu am fost pana acum la Sanpaul, dar mi-am propus ca anul acesta sa fac 2-3 iesiri acolo, ideea este ca nu imi place sa pescuiesc mereu pe aceleasi balti, trebuie sa le schimb intre ele. Balta de care nu vreau sa aud este cea de la Belin ( Balta cu plopi ), pentru ca administratorul de acolo este o persoana foarte dificila si sunt niste conditii care pe mine ma deranjeaza gen sa lasi o garantie de 200 lei la intrare ( eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina, etc. ) Nu toti pescarii merg la pescuit pentru a fura peste.
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: Zona Brasov

Mesaj de max-carpfishing »

Cretzu194 scrie:Nu am fost pana acum la Sanpaul, dar mi-am propus ca anul acesta sa fac 2-3 iesiri acolo, ideea este ca nu imi place sa pescuiesc mereu pe aceleasi balti, trebuie sa le schimb intre ele. Balta de care nu vreau sa aud este cea de la Belin ( Balta cu plopi ), pentru ca administratorul de acolo este o persoana foarte dificila si sunt niste conditii care pe mine ma deranjeaza gen sa lasi o garantie de 200 lei la intrare ( eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina, etc. ) Nu toti pescarii merg la pescuit pentru a fura peste.
De unde ai scos chestia asta cu : "eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina,etc"???
PS:Daca nu iti convine regulamentul baltii de la Belin,ai varianta moca:baraje Olt sau carat in carca bagaje ca magarul pentru 12 h: Doripesco! :lol:

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Zona Brasov

Mesaj de robyvan »

Sanpaul.
slowly we rot- by Obituary

Horia Cotler
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iun 26, 2014 10:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Horia Cotler »

max-carpfishing scrie:
Cretzu194 scrie:Nu am fost pana acum la Sanpaul, dar mi-am propus ca anul acesta sa fac 2-3 iesiri acolo, ideea este ca nu imi place sa pescuiesc mereu pe aceleasi balti, trebuie sa le schimb intre ele. Balta de care nu vreau sa aud este cea de la Belin ( Balta cu plopi ), pentru ca administratorul de acolo este o persoana foarte dificila si sunt niste conditii care pe mine ma deranjeaza gen sa lasi o garantie de 200 lei la intrare ( eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina, etc. ) Nu toti pescarii merg la pescuit pentru a fura peste.
De unde ai scos chestia asta cu : "eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina,etc"???
PS:Daca nu iti convine regulamentul baltii de la Belin,ai varianta moca:baraje Olt sau carat in carca bagaje ca magarul pentru 12 h: Doripesco! :lol:

Daca citesti si pe alte forumuri domnu membru de 4 zile cred ca ar trebui sa te abtii
Iar Balta lui Bela are un regim mai special impus de capitan .

Pt Cretu : ai la dispozitie Coseni , Belin movile , Sanpaul , Ruganesti, Stigma fishing Ucea , la 200km inseamna ca esti prea departe de bucuresti ?
Si mai ai la logo ca esti membru unui club cred ca colegi tai te pot sfadi destul de bine.
Crapmania este ca un google in materie de pescuit :)

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: Zona Brasov

Mesaj de max-carpfishing »

horica85 scrie:Daca citesti si pe alte forumuri domnu membru de 4 zile cred ca ar trebui sa te abtii
Amice,la cine te adresezi in propozitia asta?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Zona Brasov

Mesaj de gabi1 »

max-carpfishing scrie:
Amice,la cine te adresezi in propozitia asta?
:shock:
Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Horia Cotler
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iun 26, 2014 10:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Horia Cotler »

Scuzama ca te-am facut membru de 4 patru zile asa am vazut cand sa incarcat pagina dar restu e valabil .
Experienta mea la Bela sa soldat cu talonul masinii luat bani si telefon asa ca mie nu mia placut . Asta nu inseamna ca balta nu are peste sau sa insinuam alte lucruri

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: Zona Brasov

Mesaj de max-carpfishing »

Nu era vorba de cat timp sunt eu pe forum...eu te-am intrebat pentru ca nu am inteles cui ii spui sa citeasca pe alte forumuri si pe urma sa se abtina de la comentarii!!!Acum am inteles despre ce este vorba...Probabil ca pe alte forumuri lumea se plange ca Bela cere 200 de lei garantie,nu-i lasa pe carmolisti sa o arda cu manele noaptea pe balta si in special pentru ca ii cauta in masina si in bagaje la plecare. :lol: Daca nu cunosti motivul pentru care Bela cere garantie 200 de lei si asta doar persoanelor pe care nu le cunoaste,atunci intreaba si vei fi lamurit. :wink:
Dar chestia ce o sustine Cretu in postul sau:"pentru ca administratorul de acolo este o persoana foarte dificila si sunt niste conditii care pe mine ma deranjeaza gen sa lasi o garantie de 200 lei la intrare ( eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina, etc. ) ", bate campii rau de tot...adica care sunt conditile alea care deranjeaza,nu cumva cautatul in bagaje la plecare?Iar chestia cum ca iti cere garantie daca nu ai la tine 200 de lei,telefon, lant de aur, chei de la masina,mananca rahat rau de tot.Ca:"Nu toti pescarii merg la pescuit pentru a fura peste."Tu sti pe cati i-a prins Bella cu pesti ascunsi prin genti sau masina?Si nu sarantoci de doi bani,ci oameni cu bani pe ei! :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”