De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

jugarucristian scrie: Si sunt echipe care inca nu au punctat pana la aceasta ora, din ce vad pe clasament....
In fine, nu vreau sa mai spun nimic...nu vreau sa se ajunga la altceva :)
Dai tu ochii cu Rudeanu !!Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

jugarucristian scrie:Si pentru Corbu este normal ca in aproape 24 de ore sa se prinda doar 6 pesti?
Si sunt echipe care inca nu au punctat pana la aceasta ora, din ce vad pe clasament....
In fine, nu vreau sa mai spun nimic...nu vreau sa se ajunga la altceva :)
e ca si cand tu te-ai compara cu andrei vladeanu care pescuieste acum pe corbu...el s-a trezit la realitate si bine a facut...nicio lege sau hotarare judecatoreasca a sonatului de la alba nu fac cat un pescar adevarat :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de ANTIFANE »

jugarucristian scrie:Faza asta cu nivelul participantilor deja incepe sa ma irite.
Vorbesc in numele meu.......nu sunt cine stie ce pescar cunoscut,deoarece nu particip la concursuri multe si de aici rezulta ca nu ai cum sa fii cunoscut, tinand cont ca de anul trecut am inceput sa particip la concursuri.

Nu am bugetul necesar pentru participarea la unele concursuri si nici timpul nu prea ma ajuta, asta deoarece sunt inca student si momentan lucrez si part-time pentru 706 lei pe luna si gandeste-te si tu putin la ce concursuri poti participa cu banii astia, tinand cont DE TOATE CELE NECESARE.

Ti-am explicat ca pestele nu a vrut sa manance deloc pe toata balta, fie ca s-a pescuit plantat, fie ca am aruncat eu 15 kg de bile in primele 30 de ore si pana la final inca 40 de kg de bulgari si porumb.
Dar tu avand atatea partide pe Sarulesti, inseamna ca ai cu ce te lauda.........
Te sfatuiesc sa te duci la o partida pe Sarulesti in perioada asta cu peste 35 de grade si in zona pescuita de noi si sa vedem ce stii sa faci tu acolo.....ca de gura suntem toti buni, dar la partea practica nema.....
Sa nu te irite,tu ai ales tabara looserilor! :wink:Daca te-ai lepadat de satana, baieti de aici te ajuta oricand!

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de jugarucristian »

Cine hotaraste care este si care nu este loser?Faci niste afirmatii de....
Si mai vad ca se ajunge la jigniri si la alte balarii.....Mentalitate 0 :|
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Vali Vesa »

Cu toate ca pe mine nu ma mai intereseaza competitia, vazand ca nimeni nu sesizeaza un aspect, am o intrebare:

Conform statutului, la CN organizat de federatie, au dreptul sa participe doar echipe care fac parte din cluburile afiliate, LEGITIMATE de federatie. Cum au participat la acest CN echipele Carping Club ??? Ca nu-l vad ca “afiliat” la federatie.

Mai mult decat atat, apare in continuare ca membru al AGVPSR !

Bineinteles, este o intrebare retorica…

Stima,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

jugarucristian scrie:Cine hotaraste care este si care nu este loser?
fips-cips...crezi ca ajunge ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de kelu84 »

Cine E aia CIPS_FIPS in fata federatiei? Parerea mea este ca cei "neavizati" care au participat la acest fiasco nu au vrut decat sa participe la un concurs si cam atat. Nu au stiut care este miza MORALA aici

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

dedeciu mihai-paul scrie: Concret, tu ai reprezentat clubul Carping la acest circ, dar la campionatul national nici nu ai fost in lotul extins !
Pui intrebari cu raspuns indus. Mi-ai amintit de un cetatean, Robert Nita, care se plangea de cate ori avea ocazia ca este bun insa nu il vede nimeni... :(
Avea totusi un argument, daduse vreo 3 boabe lui Dinamo, de s-a dus pomina. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de florinw »

Nu au stiut care este miza MORALA aici[/quote]

poate ei au avut o miza,dar nu stiu ce inseamna Moral.... :lol:

Serco
Mesaje: 21
Membru din: Dum Oct 04, 2015 12:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Serco »

..............
Au fost baieti care nu au avut unde sa se adaposteasca de vremea caniculara, nu au avut pavilion, ci doar 1 umbrela sau 2 si ce au mai inventat ei pe acolo, au suferit cumplit.
La finalul concursului erau baieti cu basici pe spate de marimea unei monezi de 10 bani din cauza soarelui, deci te asigur ca au fost si concurenti care au suferit si cu toate acestea nimeni nu a cedat. [/quote]

Pana acum ii consideram pantofari pe federali, dar se pare ca sunt chiar desculti. Pai bai frate! Cand intr-un concurs sportiv un concurent face basici cat moneda de 10 bani de la arsurile solare e clar ca nu a existat medic care sa asigure asistenta medicala.
Inca odata isi confirma impostura defectul ala in cap. Daca mai si afirmi ca nimeni nu a renuntat in conditiile astea inseamna ca e groasa cu voi. :oops:
Cum va indobitoceste frate?!!!!!
Inainte de a arata pe cineva cu degetul, asigura-te ca ai mainile curate.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”