HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de dajackal »

Salut,

m-am hotarat sa-mi iau barcuta de nadit si am ajuns la Navigator 2. Pare ca are cel mai bun raport calitate pret - voua cum vi se pare? Pot incarca in vreun fel bateriile in masina - pt partidele mai lungi? Cum vi se pare sonarul (Hummer RF15) si/sau GPS-ul? Moft sau necesitate?

Alte sfaturi care ma pot ajuta in decizia asta? Oare or sa fie mai ieftine la expozitie intre 25 si 28 martie?

ths.

samanoske72
Mesaje: 530
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 21:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de samanoske72 »

am vb. cu george,baiatul care le vinde,de la afish,si legat de navigator cica daca nu faci nustiucegarnituri
iti intra apa in navigator.mai are 3 modele smechere,vdrone,fishfeeder,si una master parca ai zice.oricum vdrone e campioana.

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de dajackal »

le-am vazut pe toate, sunt interesante si cam la acelasi pret, dar totusi afish-ul nu vinde navigator si e oarecum normal sa spuna ca nu sunt bune :)

samanoske72
Mesaje: 530
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 21:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de samanoske72 »

dajackal scrie:le-am vazut pe toate, sunt interesante si cam la acelasi pret, dar totusi afish-ul nu vinde navigator si e oarecum normal sa spuna ca nu sunt bune :)
gresesti ,a vandut si navigatoru

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de dajackal »

"Fish Master" are cineva?

Avatar utilizator
seby_pie
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 30, 2009 4:30
Puncte: 0
Localitate: DEVA
Contact:

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de seby_pie »

navomodel pentru nadit si plantat, fabricat din fibra de sticla, creatie proprie, design si silueta deosebita, rezistent si stabil pe vant si valuri.
Caracteristici: L=95cm, l=24cm, h22cm, greutate=7,5kg, viteza de deplasare 1,2m/s in turatie maxima, raza de actiune mimin 300m, cu o autonomie de aproximativ 8 km.
Transporta pana la 2 kg nada si montura, sistemul de golire este prin impingere (racleta) a nadei si monturii, realizandu-se o descarcare progresiva ceea ce ii confera stabilitate in momentul descarcari fara balansuri. Coca, respectiv sistemul de basculare sunt inovatii proprii.
Comenzi: din telecomanda inainte-inapoi, stanga-dreapta, descarcare nada, iar manuale pentru lumini de navigare si noapte. Navomodelul este cu regulator de turatie avand posibilitatea navigarii la turatie dorita, deasemenea este prevazut cu leduri de navigatie, semnalizare luminoasa la descarcare complecta a nadei si semnalizator pentru starea de incarcare a bateriei. Acumulator este Pb acid de 12V cu incarcator la 220V. Miner barca ,support transport. Se pot executa si barcute cu autonomie mai mare , viteza de deplasare mai mare si statii optionale, la care pretul difera in functie de configurare. Obtional incarcator auto. 0723 260284


Imagine
Imagine


http://www.youtube.com/watch?v=N7TT_nMPJK0
http://www.youtube.com/watch?v=y-GnkwXe0-Q
http://www.youtube.com/watch?v=9m8gTLFcT9c
CSP"FREE CARP"DEVA

cyubyy
Mesaje: 9
Membru din: Vin Ian 22, 2010 12:15

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de cyubyy »

salut ,ma scuzati ca intervin dar sunt unul din pescarii care detine modelul de barcuta NAVIGATOR 2 si pot spune ca sunt aproape total multumit de calitate si performantele ei Am intervenit in aceasta discutie pentru ca am citit mai sus ca ai sunat pe cei de la A.FISCH si nu ma mira raspunsul lor dar pot sa-ti spun ca acelasi raspuns l-am primit si eu de la ei si sa stii ca se pricep de minune la dezinformare Despre NAVIGATOR mi-au spus ca ia apa ca nu are autonomie mare si tot asa,asta se intampla atunci cand nu mai comercializau modelul dar atunci cand il aveau pe stoc era cea mai tare barcuta daca ma intelegi ce ce vreau sa spun.ei nu mai vand NAVIGATOR pentru ca au pierdut licenta la acest model nu stiu din ce cauza Te sfatuiesc sa eviti sa cumperi de pe A.FISCH pentru ca nu prea au produse de calitate in ciuda reclamei tari aparentele inseala si vei ramine surprins la buzunar vorbesc din fapte reale spuse de fosti clienti care sau fript cu magazinul asta de citeva mii de euro chiar Eu unul am cumparat NAVIGATORul de pe Profishing si sunt extrem de multumit de el pise de calitate care daca se defecteaza se pot inlocui separat si nu costa foarte scump,garantia mi-a fost respectata cand a fost cazul(o singura data din cauza mea) totul este adevarat exact ca in prezentarea ei de peste tot autonomie acumulator foarte mare (aproximativ 30 de drumuri la 200metri cu un acumulator) stabilitate si manvrabilitate foarte bne chiar si pe valuri foarte etansa si aerisita la piese singurul nejuns sa spun asa ar fi ca viteza de deplasare ese un pic cam mica dar stii cum e vorba INCET SI SIGUR in rest nota 10 de 2 sezoane o am si cind ma duc cu amicii mei la pescuit plantez cite 2 ore in continuu si mge perfect asa ca o recomand tuturor Profishing nu o mai are dar pe ................ o gasiti in aceleasi conditii si nu fac reclama sunt seriosi Sper ca am fost de folos sau macar o sa fiu cuiva care vrea sa cumpere acest model

POSTARE CONSIDERATA RECLAMA MASCATA>ATENTVIITOR-ADMIN

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de dajackal »

Daca tot ati redeschis threadul, sa va zic si ce am luat.

1. Am luat FishMaster de la Afish (http://se pot da link-uri doar catre magazine partenere CRAPMANIA - MODERATOR) si overall sunt foarte multumit de ea, pentru ca are acumulatori de Lipo care tin mult si sunt usori. Deci autonomie mare, poate transporta 5kg de nada(nu ca ai avea nevoie de atat de multa), foarte stabila si chiar duce nada la 200m(masurati).
2. In ceea ce afish-ul, ai dreptate si eu am avut probleme cu ei. Acumulatorii nu erau ok, a trebuit sa ii schimb singur si exact la fel s-a intamplat si cu telecomanda care si ea a fost schimbata. Din pacate desi avea garantie acumulatorii i-am schimbat singur, iar pt telecomanda am platit jumatate din pretul ei.

In concluzie, grija MARE in ceea ce ii priveste pe baietii de la afish, dar totusi barca e ok si chiar sunt multumit de ea.
Ultima oară modificat Joi Ian 06, 2011 10:39 de către dajackal, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HELP, vreau sa-mi cumpar barcuta de nadit.

Mesaj de Digital »

Poti incerca modelul Trident sau Bumerang de la HED :wink:
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”