Ma poate ajuta cineva?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

negutescu
pescar de competitie
Mesaje: 1101
Membru din: Vin Aug 14, 2009 2:42
Puncte: 0
Localitate: Slobozia

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de negutescu »

Am trimis. Oricum sper sa primesc un raspuns si cu o perioada in care vine urmatorul transport

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de ionut72 »

Si voiam nash ca aveam saltea de primite tot de la nash :)
:D :D :D

Lanseze Nash ai? Ca e bine sa fi asortat! Ca sa nu mai zic de cort, pat, sac de dormit, scaun etc! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

negutescu
pescar de competitie
Mesaje: 1101
Membru din: Vin Aug 14, 2009 2:42
Puncte: 0
Localitate: Slobozia

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de negutescu »

Am pat:)) corturile nu mi plac( mi e lene sa le instalez) urmeaza un scaun si de sac de dormit inca nu m am hotarat daca iau de la nash( nu stiu care sunt mai ok) si lansete nu cred ca o sa am vreodata de la nash :)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de gabi1 »

negutescu scrie:Am pat:)) corturile nu mi plac( mi e lene sa le instalez) urmeaza un scaun si de sac de dormit inca nu m am hotarat daca iau de la nash( nu stiu care sunt mai ok) si lansete nu cred ca o sa am vreodata de la nash :)
Nu te grabi...
"Gratis nu exista, ieftin nu rezista". :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

negutescu
pescar de competitie
Mesaje: 1101
Membru din: Vin Aug 14, 2009 2:42
Puncte: 0
Localitate: Slobozia

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de negutescu »

Nu ma grabesc. Am cu ce sa imi fac treaba acum :)

negutescu
pescar de competitie
Mesaje: 1101
Membru din: Vin Aug 14, 2009 2:42
Puncte: 0
Localitate: Slobozia

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de negutescu »

Dar nu i rea vorba ta :))

negutescu
pescar de competitie
Mesaje: 1101
Membru din: Vin Aug 14, 2009 2:42
Puncte: 0
Localitate: Slobozia

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de negutescu »

Nimeni nu poate sa ma ajute cu o idee?

andronic cristian
Mesaje: 154
Membru din: Lun Feb 08, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de andronic cristian »

negutescu scrie:Nimeni nu poate sa ma ajute cu o idee?
Te mai intereseaza salteaua de cantarire de la NASH?
Campion National 2010
Vicecampion National 2013

andronic cristian
Mesaje: 154
Membru din: Lun Feb 08, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de andronic cristian »

Comparatie intre saltelele de cantarire cu posibilitate de pastrare: Nash Kaptive Retainer Sling XL (122X58 cm) http://www.nashtackle.com/products/view ... iner-sling si Trakker Sanctuary Retention Sling XL (132X70 cm) http://trakkerproducts.co.uk/product.ph ... d=12&sid=2 .
Mie personal mi se pare mai potrivita pentru Romania cea de la Nash pentru ca mi se pare mai rezistenta pe partea de la fund. Salteaua in situatia de pastrare a capturii poate intra contact cu substratul si, in lacurile de la noi, e posibil ca in apa sa fie tot felul de sticle sparte, cutii de conserva ruginite sau sarme care ar putea rani pestele si taia salteaua facand posibila chiar eliberarea pestelui mai repede decat ne dorim. Din acest motiv salteaua Nash prevazuta cu material dens in partea de fund mi se pare mai rezistenta decat cea de la Trakker confectionata din tesatura tip sac de pastrare. E drept ca acelasi lucru se poate intampla si cu un sac de pastrare dar acela e mult mai ieftin si poate fi inlocuit sau reparat cu mai mare usurinta nefiind foarte scump.
Deasemenea faptul ca manerele se prelungesc la cea de la Nash pe dedesubtul saltelei ii asigura o rezistenta mai mare la sarcini, adica pesti la cantarit.
Ambele au husa, snur de ancorare prevazut cu sistem de fixare prin infiletare pe pichet si inel metalic pe baierele de cantarire. In plus cea de la Nash are flotoarele cat toata lungimea barelor superioare si prevazute cu portiuni reflectorizante pentru a putea fi vizibila mai usor in timpul noptii, cand un alt peste aflat in drill ar putea sa se incalceasca in snurul acesteia daca nu poti sti cu exactitate unde este pozitionata in apa.
Modalitatea de inchidere difera: la Nash se inchide pe lateral cu doua fermoare si sus pe intreaga lungime a flotareleor cu benzi Velco pe cand la Trakker cu doua fermoare laterale care se prelungesc si pe portiunea superioara.
Barele sunt din aluminiu la Trakker si din fibra de sticla la Nash. aici avantajele sunt impartrite: aluminiul e mai usor dar in caz ca se indoaie se indreapta destul de greu sau deloc, fibra de sticla e mai grea dar nu se prea indoaie sau rupe. Trakker-ul are inca doua randuri de manere mici pe capetele barelor care ajuta la o manevrare mai usoara in cazul pestilor foarte mari.
Ambele sunt prevazute cu portiuni mari de plasa prin care un peste tinut la pastrare poate respira in voie cateva ore.
Dimensiunile saltelei Trakker sunt un pic mai mari.
Pretul e la fel: un pic peste 200 RON.
Fiecare pescar poate sa gaseasca calitati sau defecte pe care eu nu le-am observat si sa ia o hotarare in achizitionarea uneia dintre cele doua. Cred ca indiferent de optiune va fi multumit.
Campion National 2010
Vicecampion National 2013

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”