Mulinete Daiwa Cast`Izm

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mastic
Mesaje: 88
Membru din: Joi Ian 09, 2014 21:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mulinete Daiwa Cast`Izm

Mesaj de mastic »

As dori cateva pareri despre aceste mulinete, cele cu BR sau cele simple.Va multumesc

Avatar utilizator
stasgutu
Mesaje: 326
Membru din: Joi Mai 23, 2013 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de stasgutu »

eu am pescuit cu ele, dar am încercat și la casting. nu mi-a venit sa cred ca puteam ajunge la distantele pe care le ajungeam cu XTC 14000 care are tambur long cast. foarte usoara. dpdv tehnic folosindu-le în concurs nu am avut ce sa le reproșez. frana QD f buna și precisa.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Stas Gutu

Avatar utilizator
costea
Mesaje: 90
Membru din: Dum Ian 16, 2011 20:27

Re: Mulinete Daiwa Cast`Izm

Mesaj de costea »

produsa in china,450grame,real four,magsealed,air rotor,zaion,airbail,twistbuster,digigear,raport 4.7/1,max drag 12kg,96cm pe tur manivela,6 rulmenti,bucsa la galet,0.32 =320m....040=200m........corpul mulinetei fara tambur este la fel de mare ca o ultegra 14000xtc (de exemplu),deci angrenajele sunt la fel de mari ca la o mulineta de mari dimensiuni.....decat bratele rotorului si tamburul sunt subdimensionate si de asta la vedere pare o mulineta mica...manivela si angrenajele ei (chiar daca seamana)sunt diferite de ultegra ci4xtb E peste daiwa tournament qda dar sub shimano ultegra ci4 parerea mea

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”