BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

gor965 scrie:
RazvanG scrie:George,eu am pus aceasta intrebare,convins fiind ca in momentul in care au fost intersize momitoarele,se va pescui la boilies sau pop-up.
......
Eu cand am vazut ca se interzice momitorul am fost convins ca vreti sa pescuiti pe sistem CIPS ... mai ales ca in celalalt topic ati discutat numai de sistemul de punctare si nu a facut nimeni nici o referinta la pescuitul strict cu bila. Ma repet, nu vad care e problema in a lasa pescarii sa-si castige sectorul cu ce stiu ei mai bine. Asta e si rostul sistemului de punctare CIPS (pe sectoare), altfel, adunau kg per lot si faceau un singur clasament general la final.
George,cand s-a convenit sa nu se pescuiasca pe naditor,sunt absolut sigur ca,toti participantii s-au gandit ca s-au eliminat plasticele si automat borhotul. Sunt ferm convins,ca la doua loturi nu le convine acest lucru si se vor folosi de acea fereastra din regulament,dpmdv foarte proasta,precum ca minoritatea trebuie sa castige in fata majoritatii,doar ptr simplul motiv ca a fost pus regulamentul si s-au dat avansurile.
Din aceasta cauza,eu spun ca trebuie spus clar si fara dubii,ce este permis si ce nu,supus la vot si vazut.
Asteptam propunerile dvs

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Sionut »

RazvanG scrie: George,cand s-a convenit sa nu se pescuiasca pe naditor
Cand s-a hotarat acest lucru,
m-am gandit ce alte variante mai avem la indemana.
Nu e vorba de mine personal (prefer pescuitul doar la bila),
dar vorbesc in numele lotului.
daca se spunea clar de la inceput ca se pescuieste doar pe bila,
probabil ne-am fi retras din acel moment.
Sper sa nu mi-o iei in nume de rau sau rea vointa.
merci
CS APS

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Dragos Sinca »

Din punctul meu de vedere concursul ar iesi mai frumos daca s-ar pescuii numai la bila.
Dar intr-adevar se stia de la inceput ca sunt reguli CIPS. Nu vad o mare problema in asta. Fiecare isi face strategia cum considera de cuvinta.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

stress scrie:Vladut, nu vreau sa intu in polemici dar prima oara cand ai postat regulamentul avea plumb fix, arc naditor si feeder.
Dupa care am supus la vot partea cu plumbul si am decis majoritatea de a merge doar pe plumb.
Corect?
Nu majoritatea, ci UNANIMITATEA ! :wink: Doar asa se poate schimba ceva din regulament..
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

RazvanG scrie:
stress scrie:Vladut, nu vreau sa intu in polemici dar prima oara cand ai postat regulamentul avea plumb fix, arc naditor si feeder.
Dupa care am supus la vot partea cu plumbul si am decis majoritatea de a merge doar pe plumb.
Corect?
Ceea ce noua, ne-a dat convingerea ca se va merge, exclusiv pe boilies.
Parerea mea,personala,este ca un concurs care se vrea a fi un concurs tare si de ce nu,sa fie reluat in fiecare an,ar trebui facut exclusiv pe bila.
De ce ? Cu saculet si flotant nu se poate da ? Pescuitul nu se face nicaieri exclusiv pe boilies, demonstrati voi ca prindeti pe boilies mai bine decat noi pe mamaliga... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Sa nu fim intelesi gresit,nu fugim de pescuitul pe stil CIPS,doar ca dorim sa se spuna clar cu ce este si cu ce nu este voie.
Astfel nu vor mai fi dubii in ceea ce priveste buna desfasurare al acestui concurs.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:
RazvanG scrie:
stress scrie:Vladut, nu vreau sa intu in polemici dar prima oara cand ai postat regulamentul avea plumb fix, arc naditor si feeder.
Dupa care am supus la vot partea cu plumbul si am decis majoritatea de a merge doar pe plumb.
Corect?
Ceea ce noua, ne-a dat convingerea ca se va merge, exclusiv pe boilies.
Parerea mea,personala,este ca un concurs care se vrea a fi un concurs tare si de ce nu,sa fie reluat in fiecare an,ar trebui facut exclusiv pe bila.
De ce ? Cu saculet si flotant nu se poate da ? Pescuitul nu se face nicaieri exclusiv pe boilies, demonstrati voi ca prindeti pe boilies mai bine decat noi pe mamaliga... :wink:

Deci,la saculet este voie cu orice,la carlig idem,doar ca se elimina momitoarele.Am inteles bine?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Noi nu suntem de acord cu pescuit exclusiv la "bila" , deci incheiem aici cu aceasta propunere....

PS As ruga sa propuna si sa voteze DOAR managerii de lot, care vorbesc in numele lotului si nu in nume personal ! Mulumesc.


George, te rog sa postezi regulamentul final si loturile inscrise intr-un topic nou, in care sa posteze doar managerii de lot (adica cei care reprezinta lotul la decizii si voturi eventuale).
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:Noi nu suntem de acord cu pescuit exclusiv la "bila" , deci incheiem aici cu aceasta propunere....

PS As ruga sa propuna si sa voteze DOAR managerii de lot, care vorbesc in numele lotului si nu in nume personal ! Mulumesc.


George, te rog sa postezi regulamentul final si loturile inscrise intr-un topic nou, in care sa posteze doar managerii de lot (adica cei care reprezinta lotul la decizii si voturi eventuale).

Vladutze,vad ca tot bagi ghesturi de cei care tre sa posteze,sunt acreditat de Nini sa vb in numele lotului.... Este bine asa,am voie sa vb,pot sa ma exprim,imi dai voie sa propun?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de gor965 »

RazvanG scrie:
George,cand s-a convenit sa nu se pescuiasca pe naditor,sunt absolut sigur ca,toti participantii s-au gandit ca s-au eliminat plasticele si automat borhotul. Sunt ferm convins,ca la doua loturi nu le convine acest lucru si se vor folosi de acea fereastra din regulament,dpmdv foarte proasta,precum ca minoritatea trebuie sa castige in fata majoritatii,doar ptr simplul motiv ca a fost pus regulamentul si s-au dat avansurile.
Din aceasta cauza,eu spun ca trebuie spus clar si fara dubii,ce este permis si ce nu,supus la vot si vazut.
Asteptam propunerile dvs
Razvan, eu zic sa respectam regulamentul si sa permitem modificarea lui cu acordul Tuturor ! In faza de proiect merge sa iei in calcul votul majoritatii, dar cand ti-au platit deja toti si ai pus un regulament, mie m-i se pare normal sa ai unanimitate. Stii foarte bine ca la orice concurs poti modifica regulamentul, inclusiv pe balta, doar cu acordul tuturor si doar pana la inceperea concursului. In cazul momitorului am vazut ca 2 loturi au mentionat ca se supun majoritatii, asta insemnand ca in final sunt de acord cu modificarea in sine. Putem propune acum pescuitul exclusiv la bila, interzicerea plasticelor, a saculetilor si a nadirii grele, dar daca nu ai Unanimitate ce faci ? Stii ce scrie in regulament legat de ce hotaraste majoritatea ? Nimic ! Cu fiecare propunere facuta trebuie luat in calcul mai multe probleme care pot sa apara.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”