BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Treaba buna atunci,toata lumea vesela si sa ne vedem sanatosi la Cupa Primaverii

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Eu as vrea sa particip la un concurs de prins crapi cu ochi albastri si par pe piept!! :lol: :lol: :lol:
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de RazvanG »

Vasilica Baboieru scrie:Eu as vrea sa particip la un concurs de prins crapi cu ochi albastri si par pe piept!! :lol: :lol: :lol:
Baby esti nebun,aia se numesc Sireni :)))))))))

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de dani dan »

cred ca ar trebui discutat din timp despre grile :!: :!: :!:
sa putem vedea din timp cum se fac si cum le abordam :wink: sau mergem pe grile impuse :?:
cred ca e o problema mai importanta :wink:
va fi foarte greu sa echilibrezi grila.
exemplu:un Afoarte bun+Bmediu+Cslab=rezulta echilibru.concluzie=nu va intereseaza?facem grile ca la CN pe tincabesti,cind o grila arata astfel:DINAMO,DR CORCODUS SI DR GORGAN :!: GHINION ,am pescuit pe ea :!:
rezultate :?: :?:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Alexandru Mihai »

dani dan scrie:cred ca ar trebui discutat din timp despre grile :!: :!: :!:
sa putem vedea din timp cum se fac si cum le abordam :wink: sau mergem pe grile impuse :?:
cred ca e o problema mai importanta :wink:
va fi foarte greu sa echilibrezi grila.
exemplu:un Afoarte bun+Bmediu+Cslab=rezulta echilibru.concluzie=nu va intereseaza?facem grile ca la CN pe tincabesti,cind o grila arata astfel:DINAMO,DR CORCODUS SI DR GORGAN :!: GHINION ,am pescuit pe ea :!:
rezultate :?: :?:
Grilele vor fi facute de catre managerii loturilor participante, dupa Cupa Primăverii.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de gor965 »

dani dan scrie:cred ca ar trebui discutat din timp despre grile :!: :!: :!:
sa putem vedea din timp cum se fac si cum le abordam :wink: sau mergem pe grile impuse :?:
cred ca e o problema mai importanta :wink:
va fi foarte greu sa echilibrezi grila.
exemplu:un Afoarte bun+Bmediu+Cslab=rezulta echilibru.concluzie=nu va intereseaza?facem grile ca la CN pe tincabesti,cind o grila arata astfel:DINAMO,DR CORCODUS SI DR GORGAN :!: GHINION ,am pescuit pe ea :!:
rezultate :?: :?:
Dani, ce inseamna sa discutam din timp ? ...adica, e prea tarziu sa vorbim de grile dupa Cupa Primaverii ?

Parerea mea legat de grilele valorice (nu sectoriale) ... se stabilesc intai care sunt locurile de A, B si C ... apoi fiecare manager acorda puncte de la 1 la 8 fiecarui loc in parte de pe fiecare sector(8 e un loc bun si 1 e un loc slab) ... se face media ponderata ptr. fiecare loc in parte, pe baza celor 8 note acordate si se stabileste un clasament de sector ... se stabilesc grilele pe baza clasamentelor de sector avand in vedere faptul ca suma valorilor locurilor unui lot trebuie sa se incadreze intre 13 si 14 (13,5 e media ponderata a punctelor per fiecare lot in parte, daca pe fiecare sector valoarea locurilor e cuprinsa intre 1 si 8 ).

In cazul grileleor valorice trebuie tinut cont ca doua standuri vecine , care figureaza in sectoare diferite sa nu fie ocupate de echipe apartinand aceluiasi lot.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de iohann »

gor965 scrie:
dani dan scrie:cred ca ar trebui discutat din timp despre grile :!: :!: :!:
sa putem vedea din timp cum se fac si cum le abordam :wink: sau mergem pe grile impuse :?:
cred ca e o problema mai importanta :wink:
va fi foarte greu sa echilibrezi grila.
exemplu:un Afoarte bun+Bmediu+Cslab=rezulta echilibru.concluzie=nu va intereseaza?facem grile ca la CN pe tincabesti,cind o grila arata astfel:DINAMO,DR CORCODUS SI DR GORGAN :!: GHINION ,am pescuit pe ea :!:
rezultate :?: :?:
Dani, ce inseamna sa discutam din timp ? ...adica, e prea tarziu sa vorbim de grile dupa Cupa Primaverii ?

Parerea mea legat de grilele valorice (nu sectoriale) ... se stabilesc intai care sunt locurile de A, B si C ... apoi fiecare manager acorda puncte de la 1 la 8 fiecarui loc in parte de pe fiecare sector(8 e un loc bun si 1 e un loc slab) ... se face media ponderata ptr. fiecare loc in parte, pe baza celor 8 note acordate si se stabileste un clasament de sector ... se stabilesc grilele pe baza clasamentelor de sector avand in vedere faptul ca suma valorilor locurilor unui lot trebuie sa se incadreze intre 13 si 14 (13,5 e media ponderata a punctelor per fiecare lot in parte, daca pe fiecare sector valoarea locurilor e cuprinsa intre 1 si 8 ).

In cazul grileleor valorice trebuie tinut cont ca doua standuri vecine , care figureaza in sectoare diferite sa nu fie ocupate de echipe apartinand aceluiasi lot.
CORECT!

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de dani dan »

multumesc :wink: :wink:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de Victoras Petcu »

Iohann, daca te uiti la data cind a fost postata "BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014" cred ca am dreptate in ceea ce priveste "contrazicerea" noastra !!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014

Mesaj de iohann »

petcuvictor scrie:Iohann, daca te uiti la data cind a fost postata "BEST TEAM CUP - EDITIA 1 - MOARA VLASIEI 2014" cred ca am dreptate in ceea ce priveste "contrazicerea" noastra !!! :wink:
asa e :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”