CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dany_mateescu
Mesaje: 20
Membru din: Joi Mai 13, 2010 11:32

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de dany_mateescu »

Desi sunt tanar, imi asumi riscul de a le spune: Sa le fie rusine!
pe langa faptul ca nu au specificat in regulament de la ce greutate se puncteaza sau daca se intra in clasament doar daca ai cei 5 pesti prinsi, au mai si modificat regulamentul exact dupa ce concursul s-a terminat.
Probabil ca multi stiti concursurile de la tancabesti in care unele echipe au punctat crapi de 0,450 kg etc..vezi poton Vernescu, Ghita si Cosmin au pescuit acolo vara aceasta, si acela era concurs pe mii de euro...best 5 dar aici in situatia in care nu sau strans decat 6 echipe, nu poti tu sa vi sa-mi spui ca nu mi se puncteaza pestele!
Singurele lor argumente au fost ca pestele nu depaseste 1 kg (regulamentul NU precizeaza asa ceva) si ca nu am prins 5 pesti ca sa intru in clasament....nici acest lucru nu este precizat.
Ce se facea daca pestele avea 1 kg...imi spunea arbitrul: Domne...se puncteaza de la 2 kg!... (penibil)
Pe langa toate aceste nereguli...sa nu mai precizez slaba organizare...hmm...dupa 30 de ore ..patronul ne intreba daca vrem sa ne planteze monturile la 400 de m :lol: cand am auzit, m-a bufnit rasul..eu am 200m de fir 0,20 pt ca trebuia pescuit departe...si alte nereguli care nu e bine sa le mai mentionez.
Si la finalul concursului, cea mai tare faza...Sa decis ca sa ni se returneze 40% din taxa din moment ce organizatorii au spus ca toti banii se vor duce la fondul de premiere. Mie mi s-a parut hotie, restul de bani unde sunt? ca patronul zicea ca nu are nevoie de bani..ca tine concrusul indiferent de numarul concurentilor etc.
Ca sa fac un mic rezumat:
Pestele a fost trecut in foaia de arbitraj.
A cantarit 300 g
Nu este precizat de la ce greutate se puncteaza si daca trebuie sa ai cei 5 pesti ca sa intrii in clasament.
Din moment ce eu impreuna cu tatal meu am reusit sa punctam, eu cred ca meritam locul 1...incluzand si banii de premiu.
Poate unora vi se pare prea mult scandal pt un amarat de concurs...noi am si refuzat sa luam inapoi cei 200 de lei in semn de protest ...dar premiul putea sa fie de 1000 de lei si poate nu vi se pare mult, dar pt ca am fost furat pe fata , a meritat sa fac tot efortul sa imi castig ce este de drept al meu. Sunt sigur ca unii le-ar fi tras cateva cuvinte si ar fi plecat...dar pt mine si familia mea, acel premiu insemna ceva.
Va las pe voi sa decideti ce este corect...oricum...faptul este consumat.

Imagine

Imagine

Imagine

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de Dumitrache »

Asa este cand participi la concursuri pe balti organizate de incepatori si balti fara peste

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de gabi1 »

Nu este precizat de la ce greutate se puncteaza si daca trebuie sa ai cei 5 pesti ca sa intrii in clasament.
Din moment ce eu impreuna cu tatal meu am reusit sa punctam, eu cred ca meritam locul 1...incluzand si banii de premiu.
Poate unora vi se pare prea mult scandal pt un amarat de concurs...noi am si refuzat sa luam inapoi cei 200 de lei in semn de protest ...dar premiul putea sa fie de 1000 de lei si poate nu vi se pare mult, dar pt ca am fost furat pe fata , a meritat sa fac tot efortul sa imi castig ce este de drept al meu. Sunt sigur ca unii le-ar fi tras cateva cuvinte si ar fi plecat...dar pt mine si familia mea, acel premiu insemna ceva.
Va las pe voi sa decideti ce este corect...oricum...faptul este consumat.
Cavalere:-dreptatea se da, nu se cuvine... :idea: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
cornel73ro
Mesaje: 185
Membru din: Mar Oct 08, 2013 9:56
Puncte: 0
Localitate: Pitești

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de cornel73ro »

Daca si pe bunget 1 se organizeaza concursuri de crap, atunci ar trebui sa ne asteptam la organizarea unui concurs de schi alpin in Piata Victoriei. Nu este fraier cine cere..... No comment!
Cornel MILEA
C.S. Friends Carp Team

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de claudiupascu »

@dany
Bineinteles ca ai dreptate si ca ar fi trebuit sa luati premiul ptr.locul 1.Acel organizator care se bucura de premiile concurentilor care si asa sunt deobicei 50% din taxa de participare merita dispretul tuturor iar daca patronul baltii a fost de fata merita bagat in aceeasi oala iar balta trebuie evitata pe viitor.Rusine :oops:

Avatar utilizator
DANY BOSS
Mesaje: 123
Membru din: Joi Iun 16, 2011 23:18
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de DANY BOSS »

Imi pare rau Nea Maty pt cele intamplate,cand te gandesti ca tre sa fiu acolo.........esti o pers cu mult prea mult bun simt...ce sa spun.......Rusine.......Rusine........
Hot pe hot cand s-a furat...si dracu s-a minunat...!

Avatar utilizator
Gabriel Raducanu
Mesaje: 251
Membru din: Dum Sep 22, 2013 10:47
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de Gabriel Raducanu »

si eu am fost inscris la acest concurs...dar dupa ce mam interesat mai bn despre balta am zis pass...pe aceasta balta la liber se planteaza si se fura peste ...imi pare rau pt cei care au fost si acum trec prin ceea ce trec..RUSINE
G Team Carp

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Mare rusine!! Penibil!!!
Critic echilibrat

ali_sef2007
Mesaje: 198
Membru din: Lun Ian 02, 2012 15:24
Puncte: 0
Localitate: targoviste

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de ali_sef2007 »

deci......cunosc balta foarte bine, sunt din zona...(pana anul trecut pescuia orcine fara vro taxa),cand un pustan care habar nu are de pescuit,a concesionato,a bagat si el o tona,doua de ciortan dintre care nu mai ie nici jumate...bineinteles balta avand vro 70 hectare.
cei care sau inscris la concurs,trebuia sa-si dea seama de la inceput !...cum sa faci un concurs cu o asemenea taxa de participare...cand taxa de pescuit pe 12 h este 50lei si reti tot ce prinzi .. :lol: adica nimic

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de iohann »

nu conteaza daca balta avea sau nu peste, conteaza faptul ca din cele relatate de Maty, au fost furati.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”