CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de gabi1 »

.s-a spus initial ca toti banii sunt la premii dar s- a mai returnat decat 40%dar asta este.
Cati bani trebuia sa primesti pentru pestii prinsi si cat ai primit de fapt? :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

ictor_2006
Mesaje: 85
Membru din: Mar Mai 31, 2011 23:02
Puncte: 0
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de ictor_2006 »

Poi normal ar fi trebuit sa primim taxa integral inapoi pt ca nu s-a prins nici-un peste,cel de 300 gr nu am cum sa il iau in calcul nici cel de 100 gr p care l-am aruncat in apa de rusine ca vin la cei mai mari 5 pesti si sa nu ma fac de ras ,si asta se intampla sambata seara cand stiam ca nu s-a prins niciun peste.am primit suma de 200 lei restul arbitraj balta si alte cheltuieli,nu stiu sa iti spun pt ce sunt cei 60% din total.mi-am dorit sincer aa ajung la acest concurs sa ma bat cu pescari adevarati am imprumutat bani pt taxa nada transport etc,nu vroiam sa castig dar daca se intampla era ceva de vis sa ajung cu niste cupe luate pe merit si implicit niste bani din fondul de premiere,dar sa pierd asa in fata unui mare pescar nu pot sa cred.daca se prindea peatw era feumos castiga oricine ca a prins si acolo era vb de experienta de strategie de nadire de cu totul altceva dar asa pt ce poti sa lupti si sa iti doresti sa ajungi la un concurs doar ca altii sa iti rada in nas si sa te faca sa nu iti mai doresti sa participi vreodata.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de gabi1 »

Poi normal ar fi trebuit sa primim taxa integral inapoi pt ca nu s-a prins nici-un peste
In ce regulament a fost stipulat faptul ca cine nu prinde peste i se returneaza taxa de participare. :roll:
Magaria a fost alta din partea organizatorilor...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

ictor_2006
Mesaje: 85
Membru din: Mar Mai 31, 2011 23:02
Puncte: 0
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de ictor_2006 »

In primul rand e vorba de omenie.discutie inchisa si cel mai bun a castigat.e bn asa.daca se simte mai bn asta e.nu vreau sa ma cert cu nimeni dar daca era vb de cineva necunoscut in lumea pescuitului era balacarit de nu se putea asa s-a facut dreptate.

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de maty »

ictor_2006 scrie:In primul rand e vorba de omenie.discutie inchisa si cel mai bun a castigat.e bn asa.daca se simte mai bn asta e.nu vreau sa ma cert cu nimeni dar daca era vb de cineva necunoscut in lumea pescuitului era balacarit de nu se putea asa s-a facut dreptate.
Intradevar sa facut dreptate(partial).
Si asta nu ptr. faptul ca era vorba de cineva cunoscut,ci ptr. ca acel cineva a cunoscut regulamentul concursului si sa comportat ca atare.
Daca te linistesc intrun fel, am sati spun ca am primit cupa aceia si cei 400 lei care de fap imi fusesera oferiti la festivitatea de premire.
Si iti mai spun ceva, am invatat sa stiu sa pierd,cand pierd cinstit,dar si sa lupt ptr. dreptul meu.
Si un sfat parintesc,invata si tu astea.
ajutorul vine de sus.

Avatar utilizator
cristian505ro
Mesaje: 556
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 22:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de cristian505ro »

maty scrie:am invatat sa stiu sa pierd,cand pierd cinstit,dar si sa lupt ptr. dreptul meu..
Bravo Maty & Dany !
Cristian Bebesel

Andrei Suciu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 15
Membru din: Lun Oct 20, 2014 11:09

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de Andrei Suciu »

Buna ziua ! este primul mesaj pe care il generez pe aceasta pagina,contul abia mi l am facut acum cateva zile.
1.Domnul Maty a fost declarat castigator,primind 400ron+200
2.toti participantii au primit la plecare 250 ron si nu 200,fiindca ati impartit si acei 200 ron pe care domul maty i a refuzat la fata locului intre voi-deci rezulta 250 ron pt fiecare.
3.CA SA NU MAI SPUN CA LA FATA LOCULUI S A SUPUS LA VOT SI NIMENI NU CARAIA NIMIC,DAR IN SPATELE UNUI LAPTOP,TOTI SUNTETI VITEJI,DAR DEFAPT SUNTETI NEOBRAZATI SI OBRAZNICI,ASTIA CARE INCA COMENTEAZA P AICI DIN LIPSA DE ACTIVITATE SAU PREOCUPARE.
4.daca era dupa voi,trebuia sa primiti taxa inapoi+partidele de pescuit de 48 k c&r care le ati primit si eventual sa mai primiti ceva si de miscare la buzunar ca sa vi se incuie gura,ca de,asa sunteti voi astia "unii",va place sa cersiti sau sa va milogiti.
5.normal ca s au oprit niste bani pentru promovare,care nu a fost tocmai ieftina si anume 400 ron(numai reclama aici pe crap mania este 230 ron)+CUPE+DIPLOME+VOUCHERE+OAMENI+ARBITRU(CARE NU A FOST TOCMAI UNU IEFTIN SI ANUME 500RON-ONORARIUL DANSULUI)
6.Deci in afara ca ati impartit si banii domnului maty,ati primit si partide de pescuit de 48 ore,ati primit si 250 ron si am spus ca mai facem un concurs la care nu veti mai plati taxa,am dat si dam locul 1 in bani si premii,voi tot ati mai vrea ceva....pacat ca nu se poate sa fie asa cum vrei tu ca persoana mereu.
7.Va invit pe acesti baieti nemultumiti sa faceti un calcul scurt si veti vedea cum din 36 de milioane,s au intors la participanti undeva la 32 de milioane....si asta cred ca spune tot despre mine cat si despre voi,astia nemultumitii vesnic si indubitabil.



Si nu in ultimul rand ii multumim Domnului Maty pentru felul dansului de a fi,felul dansului de a fi om,pentru intelegere si omenie,pentru restu avem in continuare respect si cerem mai multa judecata si mai putina critica.

ictor_2006
Mesaje: 85
Membru din: Mar Mai 31, 2011 23:02
Puncte: 0
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de ictor_2006 »

Prietene cred ca glumesti.care cupe diplome si ce ai mai indrugat tu?ai spus la inceputul concursului ca toti banii merg la premii.nu te supara dar nu am vazut decat o singura cupa ,dar de vouchere sau diplome nici vb care sa fim seriosi se scot la imprimanta si nu stiu cat de mult costa.tu vrei sa iti faci reclama la balta pe banii la fraieri astfel incat sa nu dai nici macar un ban din buzunar?partidele tale de 48 de ore nu ma intereseaza pt ca eu unul nu mai am timp sa ajung la pescuit si nici gand la bunget 1 acum,in primavara vara cand se va baga peste mai diacutam acum e greu de tot p balta aia .hai sa o lasam balta cu discutiile ca nu am chef de certuri pe forumuri.asta a fost ,baieti destwpti cei care nu au mai venit pt ca stiau balta ,greseala noastra ca pe banii si nervii nostrii facem reclama baltilor si tot noi suntem acuzati daca cerem socoteala unde s-au dus banii sau ca nu s-a respectat ceea ce s- a spus.o zi buna!

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de george tomescu »

Andrei Suciu scrie:Buna ziua ! este primul mesaj pe care il generez pe aceasta pagina,contul abia mi l am facut acum cateva zile.
1.Domnul Maty a fost declarat castigator,primind 400ron+200
2.toti participantii au primit la plecare 250 ron si nu 200,fiindca ati impartit si acei 200 ron pe care domul maty i a refuzat la fata locului intre voi-deci rezulta 250 ron pt fiecare.
3.CA SA NU MAI SPUN CA LA FATA LOCULUI S A SUPUS LA VOT SI NIMENI NU CARAIA NIMIC,DAR IN SPATELE UNUI LAPTOP,TOTI SUNTETI VITEJI,DAR DEFAPT SUNTETI NEOBRAZATI SI OBRAZNICI,ASTIA CARE INCA COMENTEAZA P AICI DIN LIPSA DE ACTIVITATE SAU PREOCUPARE.
4.daca era dupa voi,trebuia sa primiti taxa inapoi+partidele de pescuit de 48 k c&r care le ati primit si eventual sa mai primiti ceva si de miscare la buzunar ca sa vi se incuie gura,ca de,asa sunteti voi astia "unii",va place sa cersiti sau sa va milogiti.
5.normal ca s au oprit niste bani pentru promovare,care nu a fost tocmai ieftina si anume 400 ron(numai reclama aici pe crap mania este 230 ron)+CUPE+DIPLOME+VOUCHERE+OAMENI+ARBITRU(CARE NU A FOST TOCMAI UNU IEFTIN SI ANUME 500RON-ONORARIUL DANSULUI)
6.Deci in afara ca ati impartit si banii domnului maty,ati primit si partide de pescuit de 48 ore,ati primit si 250 ron si am spus ca mai facem un concurs la care nu veti mai plati taxa,am dat si dam locul 1 in bani si premii,voi tot ati mai vrea ceva....pacat ca nu se poate sa fie asa cum vrei tu ca persoana mereu.
7.Va invit pe acesti baieti nemultumiti sa faceti un calcul scurt si veti vedea cum din 36 de milioane,s au intors la participanti undeva la 32 de milioane....si asta cred ca spune tot despre mine cat si despre voi,astia nemultumitii vesnic si indubitabil.



Si nu in ultimul rand ii multumim Domnului Maty pentru felul dansului de a fi,felul dansului de a fi om,pentru intelegere si omenie,pentru restu avem in continuare respect si cerem mai multa judecata si mai putina critica.



asaaa, i-ai la p..a :lol: :lol: :lol:
n-au fost in stare sa prinda un peste ...

Si acum serios:
- Domnilor, invatati sa va respectati regulile proprii pe care le postati si pentru care pescarii platesc.
- Daca, pe balta, ati fi respectat - intocmai - regulamentul stabilit de voi nu iesea nici un fel de discutie. Eu nu am vazut vreun regulament in care sa scrie ca se dau banii inapoi pentru gherla ... :D . Dar daca nu ati stabilit limita inferioara ... e problema voastra ca si organizatori.
- Cei care spun ca au dat drumul pestilor pentru ca erau mici :D insemna ca nu au citit regulamentul. Asta este. Ar fi fost pe podium.

Fire intinse tuturor !!!
CS APS

ictor_2006
Mesaje: 85
Membru din: Mar Mai 31, 2011 23:02
Puncte: 0
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: CUPA BUNGET 1,Lac BUNGET 1 perioada 17-19 octombrie 2014

Mesaj de ictor_2006 »

Sincer nu ma ma interesa podiumul cu un peste de100gr sa fim seriosi la cei mai mari 5 pesti.toata lumea a muncit sa prinda peste ,s-a indurat o vreme rece cu vant ploaie,crezi ca eram fericit cu o cupa?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”