CUPA PRIMAVERII 2015-SONDAJ

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA PRIMAVERII 2015-SONDAJ

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:Vladut

prin acest clasament propus eliminam ghinionul in care nu reusim sa prindem cei 5 pesti pe o mansa care ne incurca rau de tot .

prin acest clasament propus cei care prind cantitate mare sunt avantajati ...pt ca se ia in calcul punctajul la cantitate pe 3 manse si la calitate doar odata
prin acest clasament propus nu prea mai este loc de non-combat pt ca nu are de unde sa stie ce pesti mari are fiecare concurent ....clasamentul de calitate se face la final

o zi buna :wink:
o ideea f. buna. am sa ma gandesc la ea... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII 2015-SONDAJ

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie: La finalul celor 3 manse se aduna punctajele celor 3 etape + punctajul obtinut din calitate (cei mai mari 15 pesti prinsi in tote mansele )

Adica cel care are punctajul cel mai mare din cei 15 pesti obtine 1 punct ,al doilea 2 -puncte ,al 3-lea 3 puncte ,al 4 lea 4 puncte ,al 5 -lea -4,1 puncte ,locul 6 -4 ,2 puncte si tot asa pana la locul 27 care obtine 6,3 puncte
-
la final de exemplu :D Dan Mitranescu are un loc 1 pe un sector = 1 punct + un loc 3 pe un sector =3 puncte + un loc 4 pe un sector =4 puncte + un loc 7 la calitate =4,4 puncte si face in total 1+3+4+4,4 = 12,4 puncte In caz de egalitate de puncte cantitatea totala prinsa are castig de cauza

poate acum sunt mai explicit :D
Merge si asa, din partea mea.
Se rezolva cateva aspecte negative, altele nu. Macar se diminueaza.

Premiile pana la locul 10 sunt cam multe, mai ales ca cine este pus sa faca "belele" nu se uita la 1000 lei . Consider ca pana la locul 5-6 este suficient. Poate si mai apropiate ca valoare , ex. : 100,80,60,40,20 ... , adica sa nu mai ai mare lucru ce sa oferi daca cresti un loc. :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII 2015-SONDAJ

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie: prin acest clasament propus nu prea mai este loc de non-combat pt ca nu are de unde sa stie ce pesti mari are fiecare concurent ....clasamentul de calitate se face la final

o zi buna :wink:
Asta nu cred, dar ma bazez ca am ajuns la maturitatea de a nu ne mai cobora la asa ceva.
Cine face de la 4 in sus la cantitate in primele manse, greu mai intra in premii.

Nu mai tin minte exact, dar radeam cu cineva in magazin despre ultima solutie in stoparea noncombatului. Sa facem un caiet in care fiecare echipa , la inceputul concursului , sa-si bage si sa-si scoata in / din aia care vor face noncombat. :D Poate asa merge. :D
Oricum , de acum in colo, din partea mea se stie :!:

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: CUPA PRIMAVERII 2015-SONDAJ

Mesaj de claudiupascu »

Vladut,
Poate te gandesti si la varianta cu 24 de echipe chiar daca presupune o taxa mai mare ptr.a elimina cat mai mult din locurile moarte de pe C.

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: CUPA PRIMAVERII 2015-SONDAJ

Mesaj de iohann »

claudiupascu scrie:Vladut,
Poate te gandesti si la varianta cu 24 de echipe chiar daca presupune o taxa mai mare ptr.a elimina cat mai mult din locurile moarte de pe C.
SUSTIN VARIANTA CU 24 DE ECHIPE!
s-a vazut si la ultimul concurs cat de bine e.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA PRIMAVERII 2015-SONDAJ

Mesaj de petre iulian »

Vladut Mateianu scrie:
petre iulian scrie:Vladut

prin acest clasament propus eliminam ghinionul in care nu reusim sa prindem cei 5 pesti pe o mansa care ne incurca rau de tot .

prin acest clasament propus cei care prind cantitate mare sunt avantajati ...pt ca se ia in calcul punctajul la cantitate pe 3 manse si la calitate doar odata
prin acest clasament propus nu prea mai este loc de non-combat pt ca nu are de unde sa stie ce pesti mari are fiecare concurent ....clasamentul de calitate se face la final

o zi buna :wink:
o ideea f. buna. am sa ma gandesc la ea... :wink:
-----------

cand vin de la concurs o sa calculez clasamentul de la Cupa Iernii dupa acest `proiect :wink: Din pacate nu stiu cei mai mari 15 pesti de la fiecare asa ca o sa calculez dupa media pestilor prinsi .... :oops: .Sunt si eu curios rezultatul cum era :wink:

Mie personal nu mi-e `frica nici de-un clasament numai pe cantitate pt. ca stiu sa pescuiesc si numai la cantitate ....Am castigat dupa zeci de concursuri Moara ,o singura data la cantitate :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”