Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de petre iulian »

Dan Mitranescu scrie:
petre iulian scrie: -------
da e normal ....13 este mai slab decat 12..... conteaza punctele la final :wink:
Cum a zis si George se incearca imbunatatirea unui sistem de punctare in acelas timp cu o sectorizare cat mai buna .Ce o sa iasa ....o sa vedem,ca toti concuram pe acelas regulament nou :wink: .
ps. Baga tare la mamaliga ca noi am facut suta de kile de pasta azi :wink:......la final o sa fie apa rosie pe Moara ....asa cum a fost la Greaca, Duminica :lol:
Mai Iulica dau 2000 de lei pe matematica ta la acest concurs, in timp ce a mea ma trimite la rugaciuni . Altceva nu poate sa mai faca .

P.S. Macar acum in ultimul ceas incearca sa te concentrezi putin. 13 este mai mare ca 12 si 12 castiga , dar ala care a facut 12 iese numai pe 2 pe sectoare , iar celalalt cu 13 castiga toate sectoarela ! Asta ti se pare normal, ca ala care castiga toate sectoarele sa piarda in fata celuilalt ? ?
-------------

poate nu ai inteles ca nu exista castigator de sector .....exista castigator de balta ca nu se dau premii pe sector :wink: .Poate acum intelegi :wink:

1 cantitate + 3 calitate este egal cu 2 cantitate si 2 calitate la punctaj .....doar in caz de egalitate la final ,cantitatea dicteaza :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie: poate nu ai inteles ca nu exista castigator de sector .....exista castigator de balta ca nu se dau premii pe sector :wink: .Poate acum intelegi :wink:
Nu am sa inteleg niciodata lucruri care nu au treaba cu logica.

Pai daca nu exista castigator de sector cui ii dai un punct la cantitate , cui la calitate ? Nu se poate face un clasament, in functie de aceste rezultate, pe fiecare etapa ?

Cum ti se pare sa ii bati trei zile la rand pe toti cu care concurezi ( pe sector , ca cu aia imparti punctele , nu cu toata balta ) si la sfarsit sa ramai in afara podiumului ?

P.S. Calculele alea care le pui nu au legatura cu ce spun eu , pentru ca la final ala mai slab are un punct in fata celui mai bun si castiga . De ce cantitate vorbesti ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

... pe care ...

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de petre iulian »

vorbim pe tema asta pana dimineata ... :D

Daca ai vre-o nemultumire te rog s-o adresezi organizatorului ....il cheama Vladut Mateianu :lol: :lol:

Daca nu e bun punctajul asta(vedem acum ) il schimbam la Cupa Iernii :wink:

ps. Dupa tine ai vrea sa pescuim toti cu mamaliga sa facem cantitate din ciortani de 5 kg si sa scoatem calitatea :D :D . Din pacate esti in minoritate si nu se poate :lol: :lol: :lol: :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie:vorbim pe tema asta pana dimineata ... :D

Daca ai vre-o nemultumire te rog s-o adresezi organizatorului ....il cheama Vladut Mateianu :lol: :lol:

Daca nu e bun punctajul asta(vedem acum ) il schimbam la Cupa Iernii :wink:

ps. Dupa tine ai vrea sa pescuim toti cu mamaliga sa facem cantitate din ciortani de 5 kg si sa scoatem calitatea :D :D . Din pacate esti in minoritate si nu se poate :lol: :lol: :lol: :lol:
Degeaba ii spun lui Vladut ca il iubesc pentru ca deja a fost sedus . :D
Nu schimbam niciodata regulamentul, daca se poate, pentru ca mie imi place asa. Nu iti spun de ce. :wink: O sa iti arat.

Este ultima dorinta a mea sa pescuiasca cineva cu mamaliga. :wink: Vorbeam cumva de astea ? :D

P.S. Nu stiu ce faci tu , dar eu acum ma antrenez pentru tura mea ( de noapte ) . :D

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de petre iulian »

Dan Mitranescu scrie:
P.S. Nu stiu ce faci tu , dar eu acum ma antrenez pentru tura mea ( de noapte ) . :D
---------

din pacate din 97 lucrez numai noaptea :( .... si pescuiesc mai mult tot noaptea :D
Spor la antrenament .....vezi ca ti-a plecat a 3-a pe bait si Florin doarme-n post :lol:

ps. gata cu of topicul ca ne cearta moderatorul .Spor la `ceaunit :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de gor965 »

Dan Mitranescu scrie:
Sa nu uit sa te mai intreb ceva :D :

Este normal ca unul care castiga trei sectoare sa poata sa iasa la sfarsitul concursului dupa unul care iese numai locul 2 pe sector ?
Ritmul face muzica ! :D Daca s-a stabilit ca se face clasamentul general in functie de punctajul obtinut in cele 3 manse e irelevant pe ce loc iesi pe sector...ptr. ca teoretic si practic, niciodata nu te vei lupta pe sector cu toate celelalte echipe ca sa ai convingerea ca 1-3 obtinut de X e mai bun decat 2-2 obtinut de Y. Si la CIPS poti sa castigi 2 sectoare din 3 si sa iei bataie de la unii care n-au castigat nici un sector. In cazul nostru, cu echipe separate distribuite in manse separate, punctajul cu care se poate castiga un clasament de sector poate fi variat ... adica, la fel cum spui ca se castiga locul 1 cu 1-3 si locul 2 cu 2-2, la fel poti sa spui si ca se poate castiga locul 1 cu 2-3 si locul 2 cu 1-3 ... chestia toata tine de cum se alege sa se ia in considerare punctele la final (ori iei pozitia in clasamentul de sector ori punctajul obtinut). Pana la urma, indiferent de sistemul de clasament propus, in genul asta de concurs (cu schimbare de loc, cu sectoare, cu manse, cu doua clasamente), m-as mira sa scapam vreodata de socoteli si scenarii ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Lucian SV »

gor965 scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Sa nu uit sa te mai intreb ceva :D :

Este normal ca unul care castiga trei sectoare sa poata sa iasa la sfarsitul concursului dupa unul care iese numai locul 2 pe sector ?
Ritmul face muzica ! :D Daca s-a stabilit ca se face clasamentul general in functie de punctajul obtinut in cele 3 manse e irelevant pe ce loc iesi pe sector...ptr. ca teoretic si practic, niciodata nu te vei lupta pe sector cu toate celelalte echipe ca sa ai convingerea ca 1-3 obtinut de X e mai bun decat 2-2 obtinut de Y. Si la CIPS poti sa castigi 2 sectoare din 3 si sa iei bataie de la unii care n-au castigat nici un sector. In cazul nostru, cu echipe separate distribuite in manse separate, punctajul cu care se poate castiga un clasament de sector poate fi variat ... adica, la fel cum spui ca se castiga locul 1 cu 1-3 si locul 2 cu 2-2, la fel poti sa spui si ca se poate castiga locul 1 cu 2-3 si locul 2 cu 1-3 ... chestia toata tine de cum se alege sa se ia in considerare punctele la final (ori iei pozitia in clasamentul de sector ori punctajul obtinut). Pana la urma, indiferent de sistemul de clasament propus, in genul asta de concurs (cu schimbare de loc, cu sectoare, cu manse, cu doua clasamente), m-as mira sa scapam vreodata de socoteli si scenarii ! :D
Bingo! ps. gor95 sper ca excelul sa nu-ti mai faca ""figuri". :roll:

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de viorel doloc »

Fir intins colegilor nostri....Nini, Maxx, Dan, Adi, Razvan ...sa vina cupele la club!!!
FORTA SENZOR!!!
Carp Passion

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Cupa primaverii editia a VIII-a Moara Vlasiei 2014

Mesaj de Sionut »

desfasurarea acestui concurs, pe ce canal se transmite :D ?
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”