Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
govo
pescar de competitie
Mesaje: 2080
Membru din: Dum Dec 26, 2010 14:07
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de govo »

Varianta A sau B
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
Andrei Costache
Mesaje: 449
Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Costache »

Varianta A sau B

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de Dan Draguloiu »

Binenteles varianta C, e dificil un concurs cu mutare dupa un sector pe altul timp de 3 zile, la inceputul primaverii cand e frig, poate ploaie. Si atunci de stai si muncesti in conditiile astea? Tuturor ne place pescuitul si competitia si cred ca la o editie aniversala organizatorul ar trebui sa vina cu ceva special, nu sa scada nivelul concursului, poate si propietarul lacului l-ar putea sustine fiind un concurs de traditie.
Asta este parerea mea.
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de dani dan »

drdan scrie:Binenteles varianta C, e dificil un concurs cu mutare dupa un sector pe altul timp de 3 zile, la inceputul primaverii cand e frig, poate ploaie. Si atunci de stai si muncesti in conditiile astea? Tuturor ne place pescuitul si competitia si cred ca la o editie aniversala organizatorul ar trebui sa vina cu ceva special, nu sa scada nivelul concursului, poate si propietarul lacului l-ar putea sustine fiind un concurs de traditie.
Asta este parerea mea.
dane,pescarii de tastatura vorbesc,gandesc,nadesc,fac orice,dar nu vin sa vada ce inseamna un concurs de genu'
daca victoras nu face ceva anu' asta toate concursurile se vor muta pe peris :wink:
nu ne deranjeaza ,mergem unde vrem.
mai avem o problema cu organizatorii(personal),dar cred ca se vor da pe brazda pana la urma :wink:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Avatar utilizator
kyosmin
Mesaje: 474
Membru din: Dum Iul 10, 2011 22:12
Puncte: 0
Localitate: Roman

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de kyosmin »

Salut.
Noi am platit deja avans la acest concurs.(enjoy fishing) si nu mi se pare ok ca un organizator ca Vladut (cel mai bun organizator din romania de cand e pescuitul la crap) sa intrebe concurestii cum sa se desfasuare.Tu cu patronul baltii veti gasi solutia.
PROBLEMA ESTE CA NU S A SATURAT LUMEA DE PESCARII VETERANI (RESPECT PT EI ) SI CA LA ACELEASI CONCURSURI SA FIE DOAR EI ?
DE CE CA UN CLUB CA NOI(si mai sunt si altele) NU AVEM SANSA DE A PARTICIPA LA CONCURSURI DIN CAPITALA(TAXE FOARTE MARI ,CEL PUTIN 70% DIN CELE DIN 2016 SUNT TAXE DE PESTE 2000 RON) sau chiar la nationale.
Din ce vad sunt multi colegi pescari care nu au sansa ca vina pt ca veteranii schimba regurile ca vor doar bani ca asta au ajuns sa faca din aceasta placere : pescuit sportiv la crap.
Taxa de 1500 e posibila pt orice club din tara ,sau doresti .Vladut sa va luati doar voi la tranta (aceleasi cluburi) ca si pana acum.Spor.
S-AU FACEM CUM S-A FACUT CU CONCURSUL CELOR DE LA DRAGAN CARE S-A ORGANIZAT DOAR
CU TAXA MICA FARA PREMII CA SA FACA BANI PT MONDIALE.
DAR ASTA E ALTA POVESTE SI DE MAINE VOI DESCHIDE UN TOPIC DESPRE ACEST PESCUIT DE COMPETITIE CARE NU VEDE DECAT PROFIT .
PS : la acest concurs vom participa doar daca se Va mentine varianta A sau B
RESTUL DIN CE AM ZIS PANA ACUM VOI DESCHIDE UN ALT SUBIECT PT A NU STRICA ACEST TOPIC.
CA PRESEDINTE LA CLUBUL MEU, ENJOY FISHING CLUB, ASTEPT CA TOTI CEI LA INCEPUT DE DRUM SA ISI DEE CU PAREREA(DOAR VB ADEVARATE NU POVESTI ) SI POATE ASA VOM INCAPEA SI NOI PRINTE TITANII(CARE AU FOST ODATA .CA ACUM PESCUIESC PT BANI,IAR PT MINE AU FOST UN EXEMPLU DAR PANA AU LUAT BANII SI NU PLACEREA DE A PESCUI
VA ROG CA PE TOTI CEI CARE VOR SA SE IEIE DE MINE SA VB PE SUBIECTUL CARE IL DESCHID MAINE SI SA LASE ACEST TOPIC CURAT.

VLADUT, CA ADMINISTRATOR A UNUI CLUB AS DORI SA VB TARE MULT FATA CU TINE,(POATE CHIAR LA ACEST CONCURS).
RESPECT SI FIR INTINS.
RESTUL CARE NU LE CONVINE TAXA ,SUCCES LA EVITAREA PLASELOR IN DELTA
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de Vladut Mateianu »

drdan scrie:Binenteles varianta C, e dificil un concurs cu mutare dupa un sector pe altul timp de 3 zile, la inceputul primaverii cand e frig, poate ploaie. Si atunci de stai si muncesti in conditiile astea? Tuturor ne place pescuitul si competitia si cred ca la o editie aniversala organizatorul ar trebui sa vina cu ceva special, nu sa scada nivelul concursului, poate si propietarul lacului l-ar putea sustine fiind un concurs de traditie.
Asta este parerea mea.
Problema este ca parerile sunt impartite(vezi pe forum), eu personal agreez varianta A (sau B daca sunt de acord TOTI cei care au achitat avansul), am primit o propunere pe PM cam asa :

"varianta B Vladute, nu e mult 1500 pentru o echipa de 3 pescari sa pescuiasca la Cupa Primaverii MV 2, dar poate reusesti sa faci 3 sectoare valorice, FARA MUTARE -e frig si urat in aceea perioada sa te muti- sa se puncteze cei mai mari 10 pesti pe A (pontoanele) , 7 pesti pe B (locuri pe pamant pana in locurile proaste din coada) si 5 pesti pe C (locurile proaste). Asa vor fi si premii in bani, si comoditate ca nu te mai muti, poti face si o strategie, etc.Intreaba-i pe pescari pe forum ce parere au te rog !"

Deci, ce parere aveti de varianta asta ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de florian »

cantitate -calitate pe puncte, 7peste pe A, 5 pe B , 3 pe C , 1500 taxa , fara mutare.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de Marian Constantin »

florian scrie:cantitate -calitate pe puncte, 7peste pe A, 5 pe B , 3 pe C , 1500 taxa , fara mutare.
10 standuri pe sectorul A - 10 standuri pe sectorul B - 7 standuri pe sectorul C

Câștiga la general cel mai mic punctaj din sector ...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
govo
pescar de competitie
Mesaje: 2080
Membru din: Dum Dec 26, 2010 14:07
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de govo »

calitate-cantitate cu schimbare de locuri.... pe C uri, nu cred ca se prind 10 pesti in 3 zlle daca nu se scot lansetele pentru schimbare de locuri si astfel sa se miste putin pestele de la padure sau de pe B urile cu apa mare.

e greu sa faci in perioada aceea doar pe calitate...ar fi fff dezechilibrat

de la variantele A, B si C de ieri, acum am ajuns si la varianta D.... pana la concurs terminam alfabetul :)
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Primaverii editia a X-a, Moara Vlasiei 2016

Mesaj de arsinel »

eu sunt pt varianta B-max 1500 lei . Acum cu mutare sau fara nu conteaza dar si daca este fara mutarte si sa nimeresti un loc de C si 3 zile sa nu vezi un solz........ cam urat ,macar daca ne mutam avem toti sanse sa-i vedem culoarea la peste.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”