Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de pharaoh »

Pescuit mai aproape, săculeţ la fiecare lansetă, bila f. mica la cârlig, nadit putin si punctual cu solubile. Am prins mai mult decat am prin in doua zile si ceva. E drept ca tot putin, multi nepunctabili, dar daca pescuiam asa de la inceput măcar faceam 10 pesti mai repede. Cu bile mari, nadire mai multa si departe...ramaneam cu 3 peşti in clasament... Noaptea da, nu s-a prins deloc. Dar am exploatat mai bine momentele cand tragea.
Marius Sârbu

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re:

Mesaj de florin pocris »

pharaoh scrie:Pescuit mai aproape, săculeţ la fiecare lansetă, bila f. mica la cârlig, nadit putin si punctual cu solubile. Am prins mai mult decat am prin in doua zile si ceva. E drept ca tot putin, multi nepunctabili, dar daca pescuiam asa de la inceput măcar faceam 10 pesti mai repede. Cu bile mari, nadire mai multa si departe...ramaneam cu 3 peşti in clasament... Noaptea da, nu s-a prins deloc. Dar am exploatat mai bine momentele cand tragea.
in mare parte asa am procedat si noi...o singura serie de nepunctabili 4 la rand ne-au stricat socotelile...4.800-4.900-4950...in rest mai mare de 8.800 nu a vrut sa intre...
am pescuit si aproape si departe..cu o intretinere constanta de 20-30 bile la fiecare peste prins...tot ce am prins a fost la bile mici...desi pe B sau C se prindea ,la bila de 20mm...daca ar fi mancat noaptea macar putin ..alta era situatia...

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de pharaoh »

De acord..De-asta am si spus ca era greu sa te baţi cu capetele la calitate. De altfel s-a si vazut ca pe podium au fost cele doua capete de sector. In plus fata de ce ati facut trebuia sa va intre un peste mare. La noroc. Vreau sa ii felicit si pe baietii de pe A16 . La un moment dat dădeau recital. N-au avut noroc de un peşte mai mare.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Marian N.
Mesaje: 137
Membru din: Lun Ian 13, 2014 20:12

Re: Desfasurare Carp United Masters 3in1 Cup 21-24 aprilie 2

Mesaj de Marian N. »

Salutare,

Si noi pe B13 am avut parte de un concurs greu, am fost pentru prima data pe Corbu si pot spune ca o sa revin cu drag la urmatorul concurs de acest gen. Pentru noi fost un concurs greu deoarece nu am avut peste in fata, am gasit o singura zona tare undeva la 100 / 110m in fata, zona de pe care am si luat doi pesti. In rest a fost doar inspiratie si munca. Cu pestii scapati, poate reuseam sa facem 10 pesti, daca erau toti punctabili ( impotetic vorbind ).
Ca si rezultat, nu cred ca se putea obtine mai mult la acea perioada de pe acel stand.

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Re:

Mesaj de florin pocris »

jegan vlad scrie:
florin pocris scrie:
pharaoh scrie:Pescuit mai aproape, săculeţ la fiecare lansetă, bila f. mica la cârlig, nadit putin si punctual cu solubile. Am prins mai mult decat am prin in doua zile si ceva. E drept ca tot putin, multi nepunctabili, dar daca pescuiam asa de la inceput măcar faceam 10 pesti mai repede. Cu bile mari, nadire mai multa si departe...ramaneam cu 3 peşti in clasament... Noaptea da, nu s-a prins deloc. Dar am exploatat mai bine momentele cand tragea.
in mare parte asa am procedat si noi...o singura serie de nepunctabili 4 la rand ne-au stricat socotelile...4.800-4.900-4950...in rest mai mare de 8.800 nu a vrut sa intre...
am pescuit si aproape si departe..cu o intretinere constanta de 20-30 bile la fiecare peste prins...tot ce am prins a fost la bile mici...desi pe B sau C se prindea ,la bila de 20mm...daca ar fi mancat noaptea macar putin ..alta era situatia...
La ce a intrat ala de 8.8 kg Florine ? RATB cumva? :)
a intrat la bila tare de 20!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”