Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Iacob Cristian »

popescu59 scrie:Se vede ca esti frustrat si maniac .Ai ramas o legenda pe acesta balta, omul care vrea stuffffffff sa pescuiasca in stuffffffffffffff in fata :lol: :lol: :lol: .
La un concurs de orice fel organizatorul face standurile de pescuit exact cum crede el de cuvinta , unul cu stuf altul cu pomi altul mai mic altul mai mare exact dupa loc cit de bun sau slab este .Nu ai nici cel mai mic drept sa ceri ca locul tau sa fie ca si celelate locuri findca ti se pare tie ca locul pe care pescuiesti nu are stuf in fata si are stufffffffffffffffff in stinga , de ce sa aiba stufffffffffff in stinga ca tu vrei si tu cu stuffffffffffffff in fata ce daca stuful din fata este la 250 m si locul ala ar avea de pescuit pe o suprafata de 250 m cind toate locurile au 50 m, ca doar ai platit la fel ca ceilalti.
Daca te inscrii nu ai altceva de facut decit sa respecti conditiile oferite de locul pe care l-ai tras , nu mergi tu la organizator sa il tragi la raspundere de ce locul unde pescuiesti tu nu are STUFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF IN FATA CUM VREI TU :lol: :lol: :lol:
Nu mai cauta nod in papura asa erea facut acel loc si INDIFERENT CINE AR FI TRAS ACEL LOC AR FI PESCUIT EXACT CA SI TINE , deci tu ai venit sa faci legile la acest concurs .Cind ai prins ten de 10 kg a fost bine ???? Daca mai prindeai 7-8 buc la fel erea si mai bine nu iti mai trebuia stufffffffffffffffffffff in fata :lol: :lol: :lol: Sa imi spui si mie un concurs unde vei merge tu si ai sa ceri sa ai locul de pescuit asa cum vrei tu . Pe nici o balta locurile de pescuit nu pot fi identice sau la fel , locurile de pescuit se fac in functie de cit de bun sau slab este locul si in conditiile astea se echilibreaza locurile de pescuit .
Pentru tine orice loc ai fi tras ai fi gasit motiv de scandal .Am simiti ca asta vrei de la inceput si de aceea ti-am facut cea mai onorabila oferta cu stufffffffffffff in fata , ti-am oferit locul meu de pescuit .Dar ai refuzat findca tu nu vroiai sa pescuiesti tu vroiai doar scandal si atit. Daca mai vrei STUFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF spune ca iti trimit prin FAN CURIER , sa ai stuffffffffffffffffffffffffff in fata pentru tot anul.


PS- Mare atentie pentru organizatorii de concursuri , cind vedeti ca sa inscris Iacob Cristian sa ii pregatiti un loc cu stufffffffffffffffffff in fata , altfel e scandal mare . Dar cel mai corect este sa il chemati pe el sa faca locurile de pescuit poate asa e mai ok dar nici atunci nu va fi in regula gaseste el motiv de circota .
Nici nu meriti sa iti mai raspund.HAI SICTIR.

Avatar utilizator
boilescarp
Mesaje: 38
Membru din: Mie Iun 11, 2014 22:59

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de boilescarp »

cristian ai fost acolo de miercuri nu ai fost in stare sa vezi cum st aranjate standurile ca le numarai pe rand si vedeai ca ala nu are cum sa pescuiasca in stuf cum vr tu

dar i ti sp eu chiar daca stiai spuneai hai ma ca nu aveam noi ghinionul asta sa tragem acolo ca asa am facut si noi am zis sa scapam de foisoru 1 si am picat casuta 6 si 1 a prins mai mult ca noi nu mai mare dar mai mult

hai sa ti mai sp o chesti ce vr frate daca asa a fost sa fie la tine locul ala eu am fost ultimu la extragere si mi a ramas nr 6 a ramas 11 si 6 si al 17 a tras 11 si mi a ramas 6

dogoice
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 18, 2011 22:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de dogoice »

nae tu ai trecut de la gumari si de la sapa la A6 mai repede decat a putut neuronul tau singuratic sa constientizeze.Prin urmare nu poti intelege ce se intampla cu tine,caracterul tau indoielnic este cunoscut de toata lumea.Cu toti te iei la tranta ca un smecher,ii iei la bastoane ,dar cand simti ca vin baietii sa te intrebe de sanatate nu mai participi la concursuri,te adresezi administatorilor,organizatorilor ....
Ai devenit o oaie negra a acestui site,cat de curand o sa renunte oamenii sa mai vina la concursurile la care participi.

dogoice
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 18, 2011 22:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de dogoice »

nae nae..........

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Iacob Cristian »

boilescarp scrie:cristian ai fost acolo de miercuri nu ai fost in stare sa vezi cum st aranjate standurile ca le numarai pe rand si vedeai ca ala nu are cum sa pescuiasca in stuf cum vr tu

dar i ti sp eu chiar daca stiai spuneai hai ma ca nu aveam noi ghinionul asta sa tragem acolo ca asa am facut si noi am zis sa scapam de foisoru 1 si am picat casuta 6 si 1 a prins mai mult ca noi nu mai mare dar mai mult

hai sa ti mai sp o chesti ce vr frate daca asa a fost sa fie la tine locul ala eu am fost ultimu la extragere si mi a ramas nr 6 a ramas 11 si 6 si al 17 a tras 11 si mi a ramas 6
Colegii mei au venit de miercuri,eu am ajuns joi,dar nu e ast problema.Nu am vrut alceva decat aceleasi conditii ca toata lumea ,nu 300 m de mal nu 100,25 daca aia e limita.
Standul 13 a avut 150 m de mal,nu 25........
In fine nu mai conteaza dar nici nu poti sa taci cand un neica nimeni te ia la p... pe banii tai .
Fire intinse.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de gor965 »

A fost o problema cu standul baietilor de la Sibiu in sensul in care, ei nu aveau voie sa planteze in malul opus, organizatorul considerand ca standul beneficiaza de o zona buna de pescuit spre stanga, catre niste plauri din apropiere. De la chestia asta si pana la jignirile pe care le debiteaza unii pe aici in necunostina de cauza, e cale lunga ! Nu am timp sa comentez mai multe dar va spun sincer ca concursul s-a tinut pe balta, cu 18 echipe, nu cu X-ulescu si C-oiescu de pe forum ! Balta e cea mai bine chivernisita din cate mi-a fost dat sa vad...concursul a fost unul inedit, ca de obieci sunt si mici scapari dar lasati-o mai moale cu jignirile si acuzele ca n-am vazut nimic facut intentionat sau cu rea vointa !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Catalin Sebastian
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 07, 2014 15:19

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Catalin Sebastian »

Buna ziua tuturor.

Incerc sa nu intru in polemica cu nimeni,asa ca nu o sa ma adresez nimanui in mod special. O sa incerc doar sa imi spun parerea personala vis a vis de ceea ce s-a intamplat acolo.

Din punctual meu de vedere, s-au facut greseli organizatorice grave, greseli care,intr-un final , au dus la toate aceste discutii, dar cel mai important, la crearea unui precedent si la patarea bunului nume pe care aceasta pista o are. Si dati-mi voie sa ma explic.

1. De ce am aflat abia la tragerea la sorti, ca premiile s-au diminuat? Presupunand ca acest concurs era de un calibru mult mai mare iar premiile ar fi fost pe masura, oare concurentii ar fi reactionat tot cu aceeasi indiferenta? Ma indoiesc. Asadar, total lipsita de tact comunicarea dintre organizator si concurenti si mega neprofesionista.
2. Tinand seama ca ne place sa ne batem cu pumnii in piept ca suntem pescari sportivi, inseamna ca suntem sportivi, corect? Ori, in orice sport, toti concurentii pleaca cu SANSE EGALE !! Faptul ca nu s-a intamplat asa, este exclusiv vina organizatorului. Sau mai précis , dorinta lui vecina cu nebunia, de a aduna la linia de start, 20 de echipe, din care au ramas 18. Organizatorul, oricare ar fi el, stia foarte clar conditiile pe care balta le ofera. Si trebuia sa faca pe dracu in patru sa ofere tuturor concurentilor sanse egale. Asta se facea fie prin reducerea numarului de echipe participante si cresterea implicita a taxei de participare, fie prin punerea la dispozitie a conditiilor prielnice desfasurarii concursului tuturor echipelor. Cu alte cuvinte, fiecare stand trebuia sa aiba de la bun inceput un minim de bun simt. Dupa un circ terbil pe care recunosc ca l-am provocat, am avut acces la aceasta minunata tehnologie , aparuta abia acum cateva luni in urma, numita curent electric. Si nicidecum prin bunavointa organizatorului ci prin amabilitatea si efortul proprietarului, Dl. Sebi, in fata caruia scot, din nou, palaria.
Sunt absolut convins ca daca se recurgea la prima metoda, cea de reducere a numarului de echipe si cresterea taxei, ar fi fost un concurs ultra puternic, concurs care nu ar fi lasat un gust amar atator de multe echipe. Si nici nu ar mai fi nascut aceste polemici de doi bani.
Domnule Organizator, toate echipele prezente la start, au ramas in concurs, tocmai pentru ca sunt sportive si nu braconieri. Tuturor ne place sa pescuim, indiferent de conditii. Dar totusi, unii sa aiba aer conditionat , ponton de 4 metri, foisor care sa te apere de soarele ala nenorocit, buda civilizata,etc, iar altii sa nu aiba nici macar curent electric, mi se pare total aiurea. Si stiti cum se cheama asta, Domnule Organizator? Lipsa de respect fata de concurenti. Ori, in atare conditii, nu va mai vaitati ca nu va respecta concurentii. Ca sa fii respectat, trebuie sa respecti.
Asadar, bifam gafa numarul 2, din umilul meu punct de vedere, cea mai mare si cu consecinte din cele mai grave.
3. Domnule Organizator, imi puteti spune pentru ce a fost redactat acel regulament? Doar ca sa bifati un regulament? Pentru ca, daca nu stiati, au existat concurenti care au pescuit cu monturi interzise. Surprinzator?
4. Am citit cu mare atentie tot ceea ce au scris antevorbitorii mei si vad ca sustineti,ca multora dintre ei le-ati propus un schimb de locuri sau restituirea banilor. Atunci, va intreb acum, cum satana faceati daca veneau 2 echipe sa faca schimb de locuri? Imparteati locul dumneavoastra cu alte cel putin 4 echipe? Eu cred ca doar ati incercat sa supravietuiti primei seri, aruncand cu praf in ochii celor nemultumiti. Parerea mea personala este ca ar trebui sa mergeti duminica asta la biserica si sa aprindeti o lumanare, in semn de multumire ca ati scapat neviolat de acolo.
Ceea ce este mult mai grav de atat, este faptul ca nu recunoasteti nici in ruptul capului ca ati gafat puternic cu acest concurs. Cu mana pe inima va spun ca absolut , dar ABSOLUT toate echipele vor reveni acolo, la pescuit sau la alte concursuri. Si tot cu mana pe inima va spun ca absolut, dar ABSOLUT toate echipele vor fugi ca de dracu daca s-ar pune problema sa ma vina odata acolo, la un concurs organizat de dumneavoastra.
As vrea sa mai punctez un lucru. Stiti, in general, cand oamenii angrenati in polemici raman fara replici sau sunt prinsi cu mata in sac, recurg la metode ca ale dumneavoastra. Jigniri, barfe, cancan-uri ieftine si atacuri direct la jugulara, fara a avea in spate argumente. Dumneavoastra chiar credeti ca pescarii prezenti sunt prosti, sau batuti in cap, sau neprofesionisti sau mai rau, pescari de duminica? Ei bine nu. Sunt précis ca oricand , orice echipa de acolo poate face cu oricare alta echipa , un Death Match. Asadar, argumentele dumneavoastra sunt suptiri rau si nu stau in picioare.
Nimeni nu contesta ca poate coada lacului este cel mai bun loc din toate locurile de pe pamant plus judetele limitrofe. Dar istoria recenta ne arata ca totusi nu sunt cele mai bune locuri. Tocmai de aceea, datoria dumneavoastra de organizator,era sa le scoateti din grila.


Inchid prin a felicita toti participantii. Chiar daca nu ii cunosc pe toti, am reusit sa cunosc o parte din ei, iar scopul , ca in orice activitate sportiva, a fost atins. Am participat si cel mai important, am legat prietenii frumoase.
Big Up 17, Big Up Adrian, Mircea si George !

PS. Dl. Sebi, ca intotdeauna, la inaltime. Jos palaria de 100 de ori. Sebi, nu ar trebui sa te simti jenat atunci cand pleaca oamenii de acolo, dupa un asemenea concurs. Cel jenat ar trebui sa fie organizatorul. Tu ai facut ( si s-a vazut ), tot ce ai putut ca sa se simta lumea bine. Good Work Bro !

Avatar utilizator
vivi70
Mesaje: 39
Membru din: Lun Ian 31, 2011 21:50
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de vivi70 »

daca fiecare organizator face standurile cum vrea el de ce mai exista regulament cips-fips?
Nedelea Viorel
Vice campion national 2014
Clubul sportiv Green lake

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de gor965 »

vivi70 scrie:daca fiecare organizator face standurile cum vrea el de ce mai exista regulament cips-fips?
:lol: ... vorbim de un concurs de plantat si facem trimiteri la CIPS-FIPS ... hai mai ce draq ... :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
vivi70
Mesaje: 39
Membru din: Lun Ian 31, 2011 21:50
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de vivi70 »

nae azis ca le face mari sau mici in functie de cum crede el de cuviinta la asta m am referit
nu ca ar avea vreo legatura nae cu cipsu
Nedelea Viorel
Vice campion national 2014
Clubul sportiv Green lake

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”