Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de gabi1 »

Nu inteleg ce cauta 3 pescari cu 3 saltele de receptie pe un ponton cu 4 bete
"Regie" tembela, marca inregistrata...unde minte nu-i, nimic nu e.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

flopy80
Mesaje: 85
Membru din: Dum Iun 24, 2012 23:33
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de flopy80 »

Am fost si eu de cateva ori pe balta Lazar si am prins "doar" la porumb puturos cumparat de pe balta...
In poza e dn-ul Nae Popescu in mijloc iar in partea stanga patronul baltii, probabil cel de-al treilea domn era cel care pescuia...

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de Exo_luci »

popescu59 scrie:(Asta cu nada e cam gresit...am fost eu cu porumb puturos a la Nae si barcuta anu trecut si nu m-am dat pe spate cu capturile...in schimb anul asta am mers cu nada proprie si porumb pregatit de noi pe aroma de ananas si pescuit lansat nadit cu prastia...ce e drept am avut malu opus 90-120 m dar am prins foarte bine si mult mai bine decat vecini care au dat cu porumb puturos... )

Dl Luci mi-ati lansat o provocare si sunt nevoit sa va raspund .
Dl meu te astept oricind doresti sa facem ,o partida de 48 de ore si sa vedem cum este .
Puncteaza numai pestele peste 8 kg .
Discutam despre pescuitul plantat cu barcuta , cind doresti sa raspunzi la provocare imi scrii.

Nu am lansat nici o provocare , a fost o constatare de a mea ,dar as raspunde cu placere la o braila , dar imi e peste mana sa fac 550 km pentru 48 h si din pacate timp nu prea am de mai mult...nu contest ca nu se prinde la porumbul imputit am spus doar ca nu e o nada minune si se poate prinde fara probleme si la altceva( si eu am prins chiar bine ce e drept nici unu sarit de 8.5 kg) si in nici un caz la boiles pe balta asta.

valeriu manole
Mesaje: 49
Membru din: Lun Mai 25, 2015 22:34

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de valeriu manole »

gabi1 scrie:
Nu inteleg ce cauta 3 pescari cu 3 saltele de receptie pe un ponton cu 4 bete
"Regie" tembela, marca inregistrata...unde minte nu-i, nimic nu e.
Groaznic personaj, groaznica regie, mangleala specifica "combinatorilor" de Ferentari, sau tiganilor internauti de Alexandria ! A fost tata pe balta respectiva acum 3-4 saptamani, zero trasaturi zero pesti ! Popescu se lauda ca este balta plina mereu dar posteaza zilnic ca sa mai agate "papagali" ! :oops:

Avatar utilizator
crocodilu76
Mesaje: 866
Membru din: Mie Oct 12, 2011 17:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de crocodilu76 »

popescu59 scrie: Anunt important

In urma anuntului facut de dl Saky ( MONSTER KARP LAKE ) Siclau care va scoate la vinzare in toamna anului 2015 a 25-35 bucati crap intre 18-22 kg, administratia baltii Lazar s-a reunit intr-o sedinta de urgenta .

Asta imi place la nebunie de parca s-a reunit camera deputatilor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dupa ce au vandut peste acuma vrea sa cumpere :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Probably the Best Angler on the Lake ...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de gabi1 »

........ ne ia de fraieri. :lol: :lol:
Si-a mai luat una peste bot la cupita alexandriei, unde isi facuse calcule ca duce trofeul primit cado' acasa, in conditiile in care se aude ca nici taxa de participare nu a platit. :oops: :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de popescu59 »

Dl Valeriu Manole , te invit impreuna cu tatal tau cind doresti la o partida de pescuit , daca este adevarat si nu veti prinde NIMIC cum sustii eu platesc toata cheltuiala, iar daca se prinde dumneata dai un suc .
Asta numai daca nu te ascunzi sub un anonim care moare de invidie .
Nu a fost nici un pescar pe balata Lazar care sa sustina ca nu a prins nimic NU NU , in afara de clonele care nu suporta ca altii se descurca.


(Nu inteleg ce cauta 3 pescari cu 3 saltele de receptie pe un ponton cu 4 bete, la lazar si insotitorii sunt obligati sa detina saltea? Copii pana la ce varsta sunt obligati sa vina cu saltea ?)

Dl Mihai Turiac , se vede clar ca habar nu ai de pescuit si nici despre cum se umbla cu pestii, de fapt nu esti singur .Daca ereau 3 pesti micuti ca cei din poza cite saltele trebuiau ? 1-2 s-au cum ?Este foarte normal cind pozezi 3 pesti sa fie 3 saltele nu crezi ?

ps.
Un mesaj pentru fanii mei , va rog mult nu mai insistati cu prosteli de 2 lei , printre cei care scrieti numai rautati aici majoritatea nu ati calcat pe balta Lazar , asa ca se vede ca e mangleala de 2 lei.


TOPIC INCHIS

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de george tomescu »

popescu59 scrie: Dl Mihai Turiac , se vede clar ca habar nu ai de pescuit si nici despre cum se umbla cu pestii, de fapt nu esti singur .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CS APS

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de kelu84 »

Nu e normal sa ai trei saltele. In practica pescareasca ai o saltea tip craddle si eventual 10-15 saci. De aici si concluzia ca e regie. Nu stiam ca daca nu ai trei saltele habar nu ai de pescuit. Eu unul m am abtinut mult timp de la comentarii, insa evidenta m-a determinat sa comentez pentru ca lucrurile au derapat muuuult prea mult si lauzi o garla care nu isi merita renumele nici pe departe. Nu esti singurul de aici care promoveaza o balta insa uite te la postarile tale, la ce titluri pompoase pui la threadurile create si DE FIECARE data totul se sfarseste lamentabil. Macar din asta ai fi putut sa inveti ceva. Invidie??? Invidie pe ce? Ca nu am pescuit pe balta Lazar? Esti amuzant..... Crezi ca este cineva care nu doarme noaptea de ciuda ca nu a " bombardat" Lazaru? Incearca sa scoti tastatura din UC, si foloseste doar mouse-ul, poate asa ai timp sa iti faci o idee din cum promoveaza alti pescari baltile unde sunt considerati " de ai casei"

ionut popescu
Mesaje: 152
Membru din: Mie Apr 04, 2012 21:11

Re: Desfasurare "Cupa Alexandriei 2015"

Mesaj de ionut popescu »

popescu59 scrie:
Nu a fost nici un pescar pe balata Lazar care sa sustina ca nu a prins nimic NU NU , in afara de clonele care nu suporta ca altii se descurca.

Dl Mihai Turiac , se vede clar ca habar nu ai de pescuit si nici despre cum se umbla cu pestii, de fapt nu esti singur .Daca ereau 3 pesti micuti ca cei din poza cite saltele trebuiau ? 1-2 s-au cum ?
Daca ereau mari e normal sa fie nevoie de 2 saltele s-au chiar 3...maxim 7.
Fişiere ataşate
images.jpg
images.jpg (8.62 KiB) Vizualizat de 972 ori

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”