Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

soni
Mesaje: 217
Membru din: Mie Sep 26, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de soni »

felicitari tuturor castigatorilor ,participantilor ,organizatorilor nu in ultimul rand administratiei Doripesco
felicitari colegilor mei robert ,marian ptr locul 2 sector B si le multumesc ptr efortul depus!!
felicitari echipei de arbitrii au avut viata grea!
Invata sa pierzi si vei castiga!!!

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de Madalin Dirla »

Felicitari Ceaun Carp Team pentru locul 1 pe sectorul A.
Felicitari Nicu + Butelie pentru general!
Felicitari tuturor castigatorilor cat si invinsilor.
Felicitari APS pentru organizare si arbitraj!

eugen_kocz
Mesaje: 39
Membru din: Vin Iul 13, 2012 23:54
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de eugen_kocz »

felicitari participantilor,castigatorilor,organizatorilor cat si administratiei.
multumim Sipos Attila pt nada .

sorin spataroiu77
Mesaje: 43
Membru din: Vin Dec 26, 2014 13:53

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de sorin spataroiu77 »

Feliciari Felicitari organizatorilor pentru ce?? pentru regulamentul bine ''gandit''? fara obligatoriu martor la cantarire .... si o intrebare pentru domnul ''fotograf '' acest concurs sa desfasurat doar cu membrii APS si cateva ecipe din Bucuresti? ca din cele 5 000 de poze pe care le-ai facut asa reiese!!! imi pare rau ca am participat la acest concurs!!! ne vedem la urmatoarea editie .... FELICITARI

AdarM
Mesaje: 3
Membru din: Mar Apr 14, 2015 19:25

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de AdarM »

sorin spataroiu77 scrie:Feliciari Felicitari organizatorilor pentru ce?? pentru regulamentul bine ''gandit''? fara obligatoriu martor la cantarire .... si o intrebare pentru domnul ''fotograf '' acest concurs sa desfasurat doar cu membrii APS si cateva ecipe din Bucuresti? ca din cele 5 000 de poze pe care le-ai facut asa reiese!!! imi pare rau ca am participat la acest concurs!!! ne vedem la urmatoarea editie .... FELICITARI
Ati luat la cunostinta regulamentul inainte de a va inscrie, asadar nu vad rostul acestui comentariu, cata vreme articolul 35 este destul de clar:
"35. La fiecare cantarire poate participa si un vecin de stand in calitate de martor. Completarea fisei de arbitraj se face de catre arbitru. Arbitrul va consemna citet, numele si numarul standului, concurentului martor si toate datele privind capturile din standul unde se face cantarirea."
"poate" nu e totuna cu "obligatoriu".

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

E bine daca zici ca revi si la urmatoarea editie. :)

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de george tomescu »

sorin spataroiu77 scrie:Feliciari Felicitari organizatorilor pentru ce?? pentru regulamentul bine ''gandit''? fara obligatoriu martor la cantarire .... si o intrebare pentru domnul ''fotograf '' acest concurs sa desfasurat doar cu membrii APS si cateva ecipe din Bucuresti? ca din cele 5 000 de poze pe care le-ai facut asa reiese!!! imi pare rau ca am participat la acest concurs!!! ne vedem la urmatoarea editie .... FELICITARI
De fapt, pentru ce ati venit la concurs? Sa concurati sau sa apareti in poze?
Daca sedintele foto au asa mare insemnatate, promit sa remediez situatia la editiile viitoare.
Sincer, persoana care a facut pozele a incercat sa faca cateva poze la unele standuri (si din A si din B) dar o parte dintre concurenti au fost suspiciosi. Asa ca nu a insistat. A crezut ca deranjeaza ...

Cat despre regulament ... am intrebat la sedinta de deschidere daca are cineva nelamuriri!
Nu a zis nimeni nimic.
Plus ca regulamentul a fost postat din luna decembrie ...
Ce vina am eu ca unul nu citeste ca e concurs cantitate - calitate?
Ce vina am eu ca altul nu citeste ca martorul la cantar e optional?
Ce vina am eu ca altul e suparat ca premiile sunt impozabile?

Fiecare cu supararile lui sau cu placerile lui.

Eu le multumesc tuturor pentru participare si pentru efortul depus in cele 48 de ore de concurs.
Si mai ales: FELICITARI CASTIGATORILOR!
Multumesc, inca o data, Administratiei Doripesco si lui Tata Nitu pentru sprijin!
CS APS

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de Marian Constantin »

Felicitari castigatorilor , participantilor si arbitrilor ..
Felicitari organizatorului si administratiei baltii pentru pista de concurs ..

PS.La toate concursurile la care particip si este prezenta o echipa de arbitrii APS, in frunte cu Gabi Calota, nu voi cere niciodata sa fiu martor la cantar .. echipa merita felicitari pentru corectitudine si ca exemplu de oameni ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

sorin spataroiu77
Mesaje: 43
Membru din: Vin Dec 26, 2014 13:53

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de sorin spataroiu77 »

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva, este o parere personala si atat.si legat de sedintele foto nu am participat la acest concurs pentru a face sedinte foto, am participat pentru a pescui si de a ne simtim bine si poate la final sa vedem si noi vizitatorii ceva poze,pescari pesti etc.din cate am inteles la dv. asa se procedeaza cu cantarirea.pana la urma nu este nici o problema.din cauza premierii doar loc.1 la general nu am vrut sa particip, dar la instintetele unui prieten am participat. pe viitor daca schimbati modul de premiere la general particip cu siguranta!!

VVasilescu
Mesaje: 6
Membru din: Mar Feb 02, 2010 11:30

Re: Desfasurare Cupa APS Ed. XV Doripesco 08-10 aprilie 2016

Mesaj de VVasilescu »

Felicitari castigatorilor, participantilor, organizatorilorsi arbitrilor.
Am ramas cu amintiri frumoase dupa acest concurs. Va multumesc pentru asta.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”