DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
cheloo83
Mesaje: 445
Membru din: Dum Sep 22, 2013 15:13
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de cheloo83 »

petre iulian scrie:Locul 1are 7 puncte???
Și pe noi ne bulversează tipul ăsta de clasare ...nu s-a specificat nimic de cine are cei mai mulți pești sau cei mai mari .....regulamentul spune ca echipa câștigătoare este cea care are cele mai puține puncte ...adică pt moment enjoy fishing ..ca 1+1 ca peste tot face 2 și nimeni nu mai are așa puține ...chiar dacă cantitatea de peste e mai mica .....

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de George Szantho »

cheloo83 scrie:
petre iulian scrie:Locul 1are 7 puncte???
Și pe noi ne bulversează tipul ăsta de clasare ...nu s-a specificat nimic de cine are cei mai mulți pești sau cei mai mari .....regulamentul spune ca echipa câștigătoare este cea care are cele mai puține puncte ...adică pt moment enjoy fishing ..ca 1+1 ca peste tot face 2 și nimeni nu mai are așa puține ...chiar dacă cantitatea de peste e mai mica .....
Bănuiesc că s-a strecurat o greseala Sorin... Bineînțeles că voi sunteți pe unu cu 2 puncte! Să vină piri...

Avatar utilizator
Costel GABAR
Mesaje: 46
Membru din: Vin Apr 15, 2016 20:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de Costel GABAR »

Cred ca greseala este in denumirea coloanei de loc general. Dupa cum se vede acela e locul pe sector. Sau gresesc ?

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de bogdanpesc »

un clasament,actualizat,se poate ?
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Ionut Alexandru
Mesaje: 45
Membru din: Mar Apr 07, 2015 18:31
Puncte: 0
Localitate: GALATI

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de Ionut Alexandru »

PIRRIIIII, cheama-l mă pe PIRRI !!!

piri21
Mesaje: 127
Membru din: Mie Feb 27, 2013 8:31
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de piri21 »

Vine baiatul ..... oricand e nevoie !!!

Avatar utilizator
black fish
Mesaje: 636
Membru din: Sâm Ian 26, 2013 11:28
Puncte: 0
Localitate: galati

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de black fish »

Un mare minus pt echipa de arbitri.......
Asa ceva nu se intampla in concursurile arbitrate de George Iorga sau Matei Marin .......
Stima.
Cand esti mort nu stii ......e greu pentru cei din jur , la fel si cand esti prost......

Ady Toader
Mesaje: 311
Membru din: Mar Aug 28, 2012 14:18
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de Ady Toader »

black fish scrie:Un mare minus pt echipa de arbitri.......
Asa ceva nu se intampla in concursurile arbitrate de George Iorga sau Matei Marin .......
Stima.
Pentru cei de acasă o fi cum o fi , însă mai rău pentru concurenți ca termina concursul și nu știu clasamentul!:))

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de gor965 »

black fish scrie:Un mare minus pt echipa de arbitri.......
Asa ceva nu se intampla in concursurile arbitrate de George Iorga sau Matei Marin .......
Stima.
Din cate stiu eu, Pauletta e singur la intocmirea clasamentului (cantarire, calcul total, selectare best 5, calcul best 5, introducere date in fisier, deparatajari la egalitate de puncte).E un volum de munca imens si daca nu ai un fisier de clasament bine pus la punct (iti ia ceva timp sa-l faci sa-ti afiseze automat clasamentul dupa introducerea greutatii tuturor pestilor), trebuie sa te astepti sa dureze atat de mult. Cand s-au inventat clasamentele pe puncte, uneori cu punctaj cu zecimala, pe doua criterii, pe mai multe sectoare, cu premii la general, nimeni n-a intrebat cat dureaza sa fie facut in mod manual si toata lumea s-a obisnuit cu clasamentele in Excel, afisate destul de rapid. Ca fapt divers, ganditi-va ca la Corbu clasamentul a fost dezvoltat si implementat pe server de cativa programatori...daca nu merge serverul, adio clasament on-line. Acelasi lucru si la mine...daca n-am curent, sau cedeaza laptop-ul, nu-mi pot folosi fisierul de clasament si probabil va dura destul de mult sa-l fac din pix. La Greaca principala problema la alcatuirea clasamentului o constituie numarul mare de pesti si faptul ca sunt cantariti si la gramada (moment in care nu mai poti introduce greutatea individuala apestilor ca sa-l pui pe calculator sa-si scoata singur cei mai mari 5 pesti si apoi sa faca tot clasamentul...cu tot criterii de departajare in caz de egalitate de puncte).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Costel GABAR
Mesaje: 46
Membru din: Vin Apr 15, 2016 20:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CUPA FLORIILOR GREACA CERCANI 15-17.04.2016

Mesaj de Costel GABAR »

Frumos discurs si nu vreau să fiu răutăcios, dar da-o încolo de treaba. În 2016 nu avem un Excel si e nevoie să stăm cu creionul pe hârtie să calculăm ? Și e nevoie de echipa de programatori ca să faci așa ceva ? De aia or fi plătind si aia de la guvern sute de mii de euro pe programatori ce scot pe banda rulanta ceva ce le zice programe de crapă sistemele imediat. :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”