Desfasurare CUPA IERNII 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

gor965 scrie:Mai baieti, a dat Garcea o solutie simpla ... se semneaza in prima mansa pe foaia cu grile (o indoiesc de doua ori pe inaltime ca sa nu se vada decat locurile din mansa 1) . Cu foaia aia semnata mergem in mansa 2 si 3. O sa mai incerc azi sa scap de anumite "dubluri" in cele 30 de grile individuale, ptr. asa cum am mentionat in topicul celalalt, nu exista grile identice, dar exista grile care au 2 standuri comune (in manse diferite, evident) si inca 6 echipe care se invecineaza cate 2 in mansa 1 si 3. Daca inecrc sa scap de dubluri de standuri ma trezesc cu invecinari mai multe, asa ca e de preferat sa stiu ca echipe diferite au mers pe aceleasi locuri decat sa stiu ca aceleasi echipe merg "brat la brat" tot concursul.
George o zic sa nu te chinui cu diminuarea dublurilor din cele 30 grile. Asta o facem ca sa nu se intueasca standul echipelor in ultima mansa. Pot sa fie mai multe dubluri , ca tot nu o sa stie nimeni nimic, legat de locul unde o sa cada, sau cine vine in locul lui. Mai bine incearca sa scapi de "invecinari" .

Cu foaia si cu semnaturile exista o singura problema. Nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca se pierde. Si este o foaie de hartie totusi ...
Pe email este mai sigur , sau si una si alta . Tu sa fii acoperit. Cum crezi...

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de RazvanG »

Dan Mitranescu scrie:
gor965 scrie:Mai baieti, a dat Garcea o solutie simpla ... se semneaza in prima mansa pe foaia cu grile (o indoiesc de doua ori pe inaltime ca sa nu se vada decat locurile din mansa 1) . Cu foaia aia semnata mergem in mansa 2 si 3. O sa mai incerc azi sa scap de anumite "dubluri" in cele 30 de grile individuale, ptr. asa cum am mentionat in topicul celalalt, nu exista grile identice, dar exista grile care au 2 standuri comune (in manse diferite, evident) si inca 6 echipe care se invecineaza cate 2 in mansa 1 si 3. Daca inecrc sa scap de dubluri de standuri ma trezesc cu invecinari mai multe, asa ca e de preferat sa stiu ca echipe diferite au mers pe aceleasi locuri decat sa stiu ca aceleasi echipe merg "brat la brat" tot concursul.
George o zic sa nu te chinui cu diminuarea dublurilor din cele 30 grile. Asta o facem ca sa nu se intueasca standul echipelor in ultima mansa. Pot sa fie mai multe dubluri , ca tot nu o sa stie nimeni nimic, legat de locul unde o sa cada, sau cine vine in locul lui. Mai bine incearca sa scapi de "invecinari" .

Cu foaia si cu semnaturile exista o singura problema. Nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca se pierde. Si este o foaie de hartie totusi ...
Pe email este mai sigur , sau si una si alta . Tu sa fii acoperit. Cum crezi...
Dane,pe mail se pot face modificari ulterioare si exista loc de suspiciune.
Ce semnezi cu mana ta,semnat ramane.
Singurul lucru de care ma tem,este urmatorul:ca la sfarsit sa existe echipe care nu au crezut in echilibrarea grilelor si sa emita pretentii ca in loc de A-ul respectiv,trebuia pus A-ul celalalt :roll:

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Marian Constantin »

RazvanG scrie: Ce semnezi cu mana ta,semnat ramane.
Corect ...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de claudiupascu »

Spuneti-mi si mie in varianta propusa de Razvan cum se face ca sa nu stii din ziua a doua unde vei fi in ultima?Iar sa nu se faca publice rezultatele, pai cine poate opri un concurent in timpul cantarului sa stea in apropierea standului unde se cantareste si sa noteze rezultatele mai ales ca pe fiecare il intereseaza doar rezultatele din sect.lui?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de gor965 »

RazvanG scrie:....
Singurul lucru de care ma tem,este urmatorul:ca la sfarsit sa existe echipe care nu au crezut in echilibrarea grilelor si sa emita pretentii ca in loc de A-ul respectiv,trebuia pus A-ul celalalt :roll:
Astea-s chestii variabile (cum merge balta, cum e vremea, cum pescuieste echipa, etc.) si nu ai cum sa le controlezi. Cat timp se acorda valori standurilor, combinatia e simpla ... un loc bun+un loc mediu+un loc slab ... si aia e.
Momentan am facut grila (de la ora 9 tot bughisesc la ea) cu 30 de variante diferite (12 au 2 standuri asemanatoare, 18 sunt grile absolut diferite), nu pot sa le modific mai mult ptr. ca nu am toate locurile de aceeasi valoare si sunt limitat la mutari (daca le fac diferite, apar duble invecinari). Apropos de invecinari ... cred ca am scapat de ele (o mai verific odata) combinand echipele care pescuiesc pe un sector si care in mansa urmatoare pleaca cate 5 in sectoare diferite (Expl.: din 10 echipe de pe A, in mansa urmatoare 5 pleaca pe B si 5 pe C, si tot asa ptr. ceilalti si in mansa finala)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de gor965 »

claudiupascu scrie:Spuneti-mi si mie in varianta propusa de Razvan cum se face ca sa nu stii din ziua a doua unde vei fi in ultima?....
Nu cred ca poti sa controlezi prea mult treaba asta, indiferent de ce fel de sistem de grile folosesti. Numarul de standuri cu o anumita valoare e mic ...
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Alexandru Mihai »

La acest concurs vi se va pune la dispoziție un meniu complet pe toată durata competiției după cu urmează:

Joi :
Șnițel pui, orez sârbesc,salata de varza,ciorba de perișoare.

Vineri:
Pulpe dezosate,cartofi la cuptor,salata de castraveți murați,ciorba de pui a la grec.

Sâmbăta:
Ceafa porc,cartofi prăjiți,salata de castraveți,ciorba de pui.

Prețul este de 60 lei de persoana pentru cele 3 meniuri.

CI CARP TEAM 1-FLORIN MASU-IONUT VOICU-ALEXANDRU MIHAI - 3 meniuri
CI CARP TEAM 2 - CRISTI ACIUBOTARITEI-IOHANN KRAUS-NELU CAPITANU - 3 meniuri
CI CARP TEAM 3-RADU BADICA-RADU LIXANDRU-MARIUS MITRAN - 3 meniuri
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Marian Constantin »

X-treme Baits -Marian Constantin + Zangolea Cristia - 2 meniuri
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Marius Largeanu
Mesaje: 100
Membru din: Mie Mar 19, 2008 10:11
Puncte: 0
Localitate: Viena

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Marius Largeanu »

Carping Club - Dan Ungureanu-Marius Largeanu - 2 meniuri
Campion National 2016

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

RazvanG scrie: Dane,pe mail se pot face modificari ulterioare si exista loc de suspiciune.
Ce semnezi cu mana ta,semnat ramane.
Singurul lucru de care ma tem,este urmatorul:ca la sfarsit sa existe echipe care nu au crezut in echilibrarea grilelor si sa emita pretentii ca in loc de A-ul respectiv,trebuia pus A-ul celalalt :roll:
Sa nu se piarda foaia . Asta este singura problema.
Pe mail eu nu cred ca se pot face modificari, atat timp cat anunti adresele si ora.
Adica George scrie aici pe forum ( si noi ne notam :wink: :D ) : Grilele au fost trimise de pe adresa XXXX la ora hhhh si au intrat la adresa YYYYY la ora zzzzz. Cu un rand sigilezi si pastrezi tot.Poate nu stiu eu ceva .

Echipele care se trezesc la sfarsit cu probleme de valoare a locului , au avut la dispozitie peste o saptamana sa studieze harta si standurile.
Chiar si asa , mi se pare putin aiurea sa te legi de un lucru care exista si in varianta cealalta ( fara grile ) .
Daca este o parere buna , pe viitor se poate modifica in grile, in rest ...

Pana una alta , cred ca este cel mai echilibrat concurs pe echipe , disputat vreodata pe Moara Vlasiei. Din partea mea, spun de pe acum , felicitari maxime celor care vor castiga.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”