Desfasurare CUPA IERNII 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de petre iulian »

pharaoh scrie:Bravo Green Lake si Arghirescu CCC :). Felicitari si celorlalti castigatori. Felicitari Dan Mitranescu. Oricat te-ai zbatut sa echilibrezi concursul, tot te-a batut calitatea. Felicitari tuturor concurentilor care au infruntat vremea nefavorabila.
--------

Cum am mai zis si in alta postare astept si alti membrii CC Corbu sa concureze alaturi de noi :wink:
Astept sa facem echipe mixte si la Cupa APS :wink: (7-9 Noiembrie ) ...chiar eu astept un coechipier de la voi in echipa :wink:
Ultima oară modificat Lun Oct 27, 2014 14:47 de către petre iulian, modificat 1 dată în total.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Marian Constantin »

gor965 scrie:
Marian Constantin scrie: Exact ce am propus si eu ... acum e prea tarziu ..
In sistemul propus de tine, 3-4 echipe Green Lake ar putea sa cada una langa alta, ori ar putea avea aceeasi grila, ori tu ai putea sa pescuiesti 3 manse langa Mitranescu ... si tot asa ... stiu ca nu vroiai asta inainte, acum e ok ? ! :D
Binenteles ca nu vroiam asta ... dar puteam sa facem 9 urne si sa extraga fiecare din ele ( inca nu am stat sa calculez lucrul asta si poate gresesc ) ...

Grilele conform regulament CIPS- FIPS nu prea au fost corect alese ... valoarea standurilor este diferita pe MV2 ...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de gor965 »

Marian Constantin scrie:
Grilele conform regulament CIPS- FIPS nu prea au fost corect alese ... valoarea standurilor este diferita pe MV2 ...
Pai grilele CIPS-FIPS n-au nici o legatura cu sectoare valorice ... singurul lucru imprumutat fiind cel legat de invecinari. Ceeace vreau eu sa subliniez legat de grile e ca daca pui 10 echipe sa-si faca singure propria varianta, stabilindu-si singure valoarea standurilor, nu cred ca gasesti 2 la fel ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de osc1or »

Grilele valorice nu se pot face ca o medie intre parerile tuturor concurentilor inscrisi la concurs? Fiecare echipa care se inscrie sa isi dea cu parerea pentru valorificarea standurilor. In momentul incare sunt 27 echipe inscrise se va face valorificarea in functie de parerea celor inscrisi.
Critic echilibrat

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie:
Sistemul pe grile si rezultatele secrete mie personal mi-a placut dar mai trebuie umblat la valorile standurilor .Nioi am cazut in prima mansa exact in locul unde cazusem in primavara si ne ingropasem cu 0 pesti si acum acelas loc ne-a ingropat cu 4 pesti . Acest faimos loc in care am scos din mal toate pungile ,saci de plastic ,carpe ,sticle ,sarme ,etc a fost cotat ca mediu .Am vazut dinainte ca era cotat mediu dar sperasem sa fie orientat putin mai in dreapta .


ps. rog organizatorul sa faca acest concurs cu 27 echipe :wink:
Am spus clar ca "pietroiul" este pe jumatatea standului C9 , ca sa nu mai existe discutii.
Locurile medii din sector C au fost date cele din imediata apropiere a capetelor de sector, cotate ca bune.
La C10 am primit reclamatii ca nu este bun .
La C9 am primit reclamatii ca nu este bun.
La C8 am primit reclamatii ca nu este mediu.
La C2 am primit reclamatii ca nu este mediu.
La C1 fac eu acum reclamatii ca in ultima mansa este prost ( eu in niciun caz ) .
Restul au fost bine cotate ca slabe, pentru ca nu au afectat nicio imagine .
Sa puna mana pe creion si sa incerce o cotare valorica , NIMENI ! Numai reclamatii fara pic de judecata.
Trebuiau facute trei locuri bune, trei medii si 4 proaste. Incercati sa treceti macar peste nivelul asta !

P.S. Cu 27 de echipe zic si eu .

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Cristian Stanoi »

Dan Mitranescu scrie:
petre iulian scrie:
Sistemul pe grile si rezultatele secrete mie personal mi-a placut dar mai trebuie umblat la valorile standurilor .Nioi am cazut in prima mansa exact in locul unde cazusem in primavara si ne ingropasem cu 0 pesti si acum acelas loc ne-a ingropat cu 4 pesti . Acest faimos loc in care am scos din mal toate pungile ,saci de plastic ,carpe ,sticle ,sarme ,etc a fost cotat ca mediu .Am vazut dinainte ca era cotat mediu dar sperasem sa fie orientat putin mai in dreapta .


ps. rog organizatorul sa faca acest concurs cu 27 echipe :wink:
Am spus clar ca "pietroiul" este pe jumatatea standului C9 , ca sa nu mai existe discutii.
Locurile medii din sector C au fost date cele din imediata apropiere a capetelor de sector, cotate ca bune.
La C10 am primit reclamatii ca nu este bun .
La C9 am primit reclamatii ca nu este bun.
La C8 am primit reclamatii ca nu este mediu.
La C2 am primit reclamatii ca nu este mediu.
La C1 fac eu acum reclamatii ca in ultima mansa este prost ( eu in niciun caz ) .
Restul au fost bine cotate ca slabe, pentru ca nu au afectat nicio imagine .
Sa puna mana pe creion si sa incerce o cotare valorica , NIMENI ! Numai reclamatii fara pic de judecata.
Trebuiau facute trei locuri bune, trei medii si 4 proaste. Incercati sa treceti macar peste nivelul asta !

P.S. Cu 27 de echipe zic si eu .
Cu 27 de echipe se schimba un pic situatia, sunt standurile mai aerisite si zona tampon intre ele, ce putin pe C si se poate cota C1 -C2 -C9 bune si C8 poate trece la slab pentru ca asa e atat timp cat nu are pietroiul in stand. Oricum e de discutat ce se intampla cu pontoanele P8 -P9, adica daca P9 va face parte din sector B sau C.
Ultima oară modificat Lun Oct 27, 2014 16:00 de către Cristian Stanoi, modificat 1 dată în total.
Clubul Sportiv Green Lake

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Ma mir ca nu apare nimeni sa spuna ca A4 si A5 sunt cele mai bune locuri de pe MV2 si ele au fost cotate gresit, ca cele mai proaste numai in sector A !
Ultima mansa este dovada, nu este asa ?!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Stanoi scrie:
Cu 27 de echipe se schimba un pic situatia, sunt standurile mai aerisite si zona tampon intre ele, ce putin pe C si se poate cota C1 -C2 -C9 - C10 bune si C8 poate trece la slab pentru ca asa e atat timp cat nu are pietroiul in stand.
Pai si C9 il lasi "bun" in situatia in care nu mai are pietroiul ?

P.S. Tot sectorul impartit in :
3 BUNE
3 MEDII
4 SLABE

Am avut rugamintea sa trecem peste pasul asta .

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Cristian Stanoi »

Dan Mitranescu scrie:
Cristian Stanoi scrie:
Cu 27 de echipe se schimba un pic situatia, sunt standurile mai aerisite si zona tampon intre ele, ce putin pe C si se poate cota C1 -C2 -C9 - C10 bune si C8 poate trece la slab pentru ca asa e atat timp cat nu are pietroiul in stand.
Pai si C9 il lasi "bun" in situatia in care nu mai are pietroiul ?

P.S. Tot sectorul impartit in :
3 BUNE
3 MEDII
4 SLABE
Gandeste-te la 27 de echipe, nu la 30. Cu 30 e o situatie de compromis care nu stiu cum poate fi rezolvata. O rezolvare poate ar fi C3 mediu si C8 slab. sau poate C9 mediu si C 2 bun.

PS : poate la primavara pici tu acolo si ne demonstrezi ca e mediu cu directiile din concursul asta.
Clubul Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de gabi1 »

Felicitari participantilor care au reusit sa pescuiasca/reziste pe asemenea vreme.
Felicitari tata Nitu, Maty .
Felicitari George si arbitrilor !!!!
ps.d'aia e frumos pescuitul si calculul probabilitatilor, chiar daca vremea le mai joaca feste si da cu virgula sau puncte de suspensie... :wink: :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”