Desfasurare CUPA IERNII 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Cristian Stanoi »

Nu e cazul sa iti argumentez nimic. Nu a spus nimeni nimic de strategie doar ca e un lucru pe care nu il intelegi nici tu nici Dan si anume ca pestele mare prefera boilesul PUNCT. Imi aduc aminte cum la cupa iernii de anul trecut pe A uri nu si prins nici un peste mai mare de 5 kg....stiu ... nu ai avut BULAN.

Sent from my LG-E610 using Xparent Green Tapatalk 2
Clubul Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu am zis ca vreau sa respect regulamentul CIPS, deci se va puncta de la 1.5 kg..... este treaba fiecaruia cum reuseste sa prinda pesti mari, care, logic, atarna mai greu la cantar.....

Ptr 2015 am programate o serie de evenimente la MV 2, incepand cu Cupa Primaverii editia a IX-a, continuind cu Best Team editia a II-a (concursul pe loturi) si terminand cu o posibila finala nationala la un CN al cluburilor (deocamdata in faza de proiect).
Toate se vor baza pe grile si pe regulament Cips in totalitate ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Madalin Dirla »

Am inteles,ati avut o strategie foarte bine pusa la punct daca ati reusit sa luati captura :D !

Cristian Stanoi scrie:Nu e cazul sa iti argumentez nimic. Nu a spus nimeni nimic de strategie doar ca e un lucru pe care nu il intelegi nici tu nici Dan si anume ca pestele mare prefera boilesul PUNCT. Imi aduc aminte cum la cupa iernii de anul trecut pe A uri nu si prins nici un peste mai mare de 5 kg....stiu ... nu ai avut BULAN.

Sent from my LG-E610 using Xparent Green Tapatalk 2

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de iohann »

Vladut Mateianu scrie:Eu am zis ca vreau sa respect regulamentul CIPS, deci se va puncta de la 1.5 kg..... este treaba fiecaruia cum reuseste sa prinda pesti mari, care, logic, atarna mai greu la cantar.....

Ptr 2015 am programate o serie de evenimente la MV 2, incepand cu Cupa Primaverii editia a IX-a, continuind cu Best Team editia a II-a (concursul pe loturi) si terminand cu o posibila finala nationala la un CN al cluburilor (deocamdata in faza de proiect).
Toate se vor baza pe grile si pe regulament Cips in totalitate ! :wink:

suna bine regulament cips, dar ce facem cu ultimul ponton de la padure, care are capacitatea sa dea pe o mansa 700-800kg de peste :shock:

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de petre iulian »

Madalin Dirla scrie:Am inteles,ati avut o strategie foarte bine pusa la punct daca ati reusit sa luati captura :D !

Cristian Stanoi scrie:Nu e cazul sa iti argumentez nimic. Nu a spus nimeni nimic de strategie doar ca e un lucru pe care nu il intelegi nici tu nici Dan si anume ca pestele mare prefera boilesul PUNCT. Imi aduc aminte cum la cupa iernii de anul trecut pe A uri nu AI prins nici un peste mai mare de 5 kg....stiu ... nu ai avut BULAN.

Sent from my LG-E610 using Xparent Green Tapatalk 2
--------

Madaline daca tu crezi ca `calitatea se face din bulan te anunt ca mai ai mult de invatat ... :wink:
Nici Mitranescu nu a avut bulan pe A -uri acum ca din 60 pesti a terminat cam pe ultimele locuri la calitate .... si altii langa el din 20 a prins 6 peste 10 kg :wink: :wink: Al dracu bulan ,nu-i asa ?

Stai jos ai nota minus infinit ... :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Madalin Dirla »

Madaline daca tu crezi ca `calitatea se face din bulan te anunt ca mai ai mult de invatat ...
Nici Mitranescu nu a avut bulan pe A -uri acum ca din 60 pesti a terminat cam pe ultimele locuri la calitate .... si altii langa el din 20 a prins 6 peste 10 kg Al dracu bulan ,nu-i asa ?

Stai jos ai nota minus infinit ...
La tine a fost mare stiinta cand l-ai luat p'ala de 15 pe pontonul 4,nu :D ??? Iuliane,unii oameni nu mai cred in mos craciun de mult,altii cred si la batranete,depinde cum au fost crescuti :lol: !!!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de petre iulian »

Madalin Dirla scrie:
Madaline daca tu crezi ca `calitatea se face din bulan te anunt ca mai ai mult de invatat ...
Nici Mitranescu nu a avut bulan pe A -uri acum ca din 60 pesti a terminat cam pe ultimele locuri la calitate .... si altii langa el din 20 a prins 6 peste 10 kg Al dracu bulan ,nu-i asa ?

Stai jos ai nota minus infinit ...
La tine a fost mare stiinta cand l-ai luat p'ala de 15 pe pontonul 4,nu :D ??? Iuliane,unii oameni nu mai cred in mos craciun de mult,altii cred si la batranete,depinde cum au fost crescuti :lol: !!!
-------

Asta este ....astia de la Green Lake au bulan dupa gandirea ta :wink: Si toti pescarii care pescuiesc la bile ...
Eu cu echipa mea am avut bulan de-am scos un 15 si-un 13 kg ,Ghita cu echipa lui a avut bulan de-a scos un 14 un 13 si vre-o 5 de 10 kg ,George cu echipa a avut bulan de-a scos vre-o 4 decari ,Pompierul cu echipa a avut bulan de-a scos un 13 ,un 12 si vre-o 5 decari ....

Suntem bulanosi toti :lol: . oare cu mamaliga cati decari s-au scos ? :wink: A.... aia nu au avut bulan ...am uitat :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Madalin Dirla »

La voi este altceva :wink: ,voi pescuiti cu cele mai bune bile,pt. restul este valabila treaba cu bulanul :lol:


petre iulian scrie:
Madalin Dirla scrie:
Madaline daca tu crezi ca `calitatea se face din bulan te anunt ca mai ai mult de invatat ...
Nici Mitranescu nu a avut bulan pe A -uri acum ca din 60 pesti a terminat cam pe ultimele locuri la calitate .... si altii langa el din 20 a prins 6 peste 10 kg Al dracu bulan ,nu-i asa ?

Stai jos ai nota minus infinit ...
La tine a fost mare stiinta cand l-ai luat p'ala de 15 pe pontonul 4,nu :D ??? Iuliane,unii oameni nu mai cred in mos craciun de mult,altii cred si la batranete,depinde cum au fost crescuti :lol: !!!
-------

Asta este ....astia de la Green Lake au bulan dupa gandirea ta :wink: Si toti pescarii care pescuiesc la bile ...
Eu cu echipa mea am avut bulan de-am scos un 15 si-un 13 kg ,Ghita cu echipa lui a avut bulan de-a scos un 14 un 13 si vre-o 5 de 10 kg ,George cu echipa a avut bulan de-a scos vre-o 4 decari ,Pompierul cu echipa a avut bulan de-a scos un 13 ,un 12 si vre-o 5 decari ....

Suntem bulanosi toti :lol: . oare cu mamaliga cati decari s-au scos ? :wink: A.... aia nu au avut bulan ...am uitat :D

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de petre iulian »

Daca ma iei la misto cu cele mai tari bile iti doresc noapte buna :wink:
Ar fi bine sa nu mai sustii ca `calitatea se face din bulan ca rade lumea de tine :wink: Pe Moara nu bulanul face legea ....in alta parte se poate :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Madalin Dirla »

Iulica,nu te iau la misto,la Cupa Iernii anul trecut am pescuit pe A 9,in stanga noastra pe A8 era Dan Stoica care pescuia numai pe bile,noi am pescuit la inceput cu toate 4 pe mamaliga iar pe urma(dupa 4-5 ore) "ne-am lipit" cu 2 lansete (cele dinspre el) pe bile de la Dudi,noi luam de 4-5 kg iar el lua de 8-9-10 kg......intradevar noi am luat in jur de 250 kg si el in jur de 150 kg si a iesit mai bine ca noi pe sector(de aici am tras concluzia cu bulanul si cu bilele bune :wink: )
petre iulian scrie:Daca ma iei la misto cu cele mai tari bile iti doresc noapte buna :wink:
Ar fi bine sa nu mai sustii ca `calitatea se face din bulan ca rade lumea de tine :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”