Desfasurare CUPA IERNII 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

[quote="Cristian Stanoi"]

Domnul Stanoi, imi cer scuze, dar nu va asociez numele cu persoana si nici cu mari realizari in pescuit, asa ca va rog sa nu ne implicam in discutii serioase despre acest domeniu.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie: Surpriza este pentru tine poate ....Daca pescuiau numai la cantitate sigur prindeau peste 500 kg dar avea soarta ta la calitate :wink: A stiu.... tu nu ai avut bulan :lol: :lol:
Au pescuit exact cum cere concursul adica cantitate-calitate adica loc 2 cantitate si loc 1 calitate = 3 puncte

Sunt sigur ca ideea cu numaicantitate iti apartine tie 100% asa ca baietii mei din club iti trasmit doar atat "Rusinicaaa" . Daca in primavara se pescuieste numai cantitate o sa fim nevoiti sa nu mai participam + alti pescari cunoscuti care sunt impotriva.Daca vrei sa concurezi singur ..n-ai decat :wink:
Pentru ca tu in numai cateva minute ai reusit "sa contactezi baietii din club" si sa-mi spui din partea lor rusinica, eu consider ca sunt strict cuvintele tale........
Nu exista om pe lumea asta in fata caruia sa fi facut ceva sa ma simt rusinat , cu atat mai mult in fata unuia ca tine si a presupunerilor tale tampite.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de petre iulian »

Eu zic sa ai grija ce vorbesti :wink: Am discutat destul de mult pe aceasta tema cu ei cand a aparut Vladut cu , cantitatea acum ceva timp + acum la ultimul concurs cu alti participanti .....Daca te uiti din prima zi a fost intrebat Vladut daca te-a convins Mitranescu ...
Suna tu maine pe baietii din club sa-ti spuna ei singuri parerea lor ....ca din cauza ta, cred ca se schimba sistemul la moara ....dupa aia iti ceri tu binisor scuze fata de mine :wink:

Ce nu intelegi tu este ca nu avem nimic impotriva pescuitului la mamaliga pt. ca si noi pescuim cu asa ceva cand este nevoie si eu personal am castigat Moara cu mamaliga si bile :wink: Un pescar complet trebuie sa stie sa pescuiasca la toate stilurile ..
Nu este vorba de producatori de nada in acest dialog ..lupta este capul tau :wink:

Cred ca e timpul sa te culci ca incepi sa vorbesti aiurea si pe urma-ti pare rau :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie:Eu zic sa ai grija ce vorbesti :wink: Am discutat destul de mult pe aceasta tema cu ei cand a aparut Vladut cu , cantitatea acum ceva timp + acum la ultimul concurs cu alti participanti .....
Suna tu maine pe baietii din club sa-ti spuna ei singuri parerea lor ....ca din cauza ta, cred ca se schimba sistemul la moara ....dupa aia iti ceri tu binisor scuze fata de mine :wink:

Ce nu intelegi tu este ca nu avem nimic impotriva pescuitului la mamaliga pt. ca si noi pescuim cu asa ceva cand este nevoie si eu personal am castigat Moara cu mamaliga si bile :wink: Un pescar complet trebuie sa stie sa pescuiasca la toate stilurile ..
Nu este vorba de producatori de nada in acest dialog ..lupta este capul tau :wink:

Cred ca e timpul sa te culci ca incepi sa vorbesti aiurea si pe urma-ti pare rau :wink:
Bai omule , tu vorbesti pe o presupunere si ma jignesti pentru asta. Intelegi ?
Tu retine ceva . Eu de mult timp te-am etichetat ca ce fel de om esti ca si caracter si te rog sa ne rezumam strict la discutii despre pescuit. Nu ma acuza de imbarligaturi cand tu esti regele lor.

Spuneam la misto cu "producatorii de nada" . Mi se falfaie mie de cum se vinde mamaliga si mai ales la cata se vinde in competitii.
Ce vreau este sa castig si pentru asta imi trebuie conditii echilibrate. Eu nu vin cu 10 echipe si chiar daca ies intodeauna praf in clasament, sa pot sa incep sa ma laud ca a prins unul sau altul cate un crap mare. Ce vand eu se vinde si fara cacaturi de acest fel.
Ca Vladut a anuntat asta este problema lui si a ta , a mea este ca a scos momitorul. Asa cum am participat constant pe Moara chiar daca a fost introdusa "calitatea", la fel am sa particip si fara momitor , chiar daca era traditional. De asta ce pot sa spun ? Ca dezechilibreaza standurile ?!

P.S. Mai sus spui ca daca era numai pe cantitate esti sigur ca echipa voastra ( GL , nu a ta ) prindea 500 kg . Pai nu stiu ce atata ofuscare, cand cu asa rezultat castiga detasat la un concurs pe cantitate.

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de RB Baits »

Gata dragilor vine iarna poate ne linistim si noi Iulica si Dan nu cred ca la forta voastra e nevoie de justificari si acuze!!! sa ne linistim si sa incercam sa gasim pt viitor solutii echilibrate de intrecere intre sportivi fait play!!!

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de iohann »

RB Baits scrie:Gata dragilor vine iarna poate ne linistim si noi Iulica si Dan nu cred ca la forta voastra e nevoie de justificari si acuze!!! sa ne linistim si sa incercam sa gasim pt viitor solutii echilibrate de intrecere intre sportivi fait play!!!
na...ca a aparut si porumbelul pacii :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:
Sunt sigur ca ideea cu numaicantitate iti apartine tie 100% asa ca baietii mei din club iti trasmit doar atat "Rusinicaaa" . Daca in primavara se pescuieste numai cantitate o sa fim nevoiti sa nu mai participam + alti pescari cunoscuti care sunt impotriva.Daca vrei sa concurezi singur ..n-ai decat :wink:
Iulica, cred ai ceva probleme la mansarda, daca tu crezi ca Dan decide in locul meu..... mai ales ca este vorba de renuntat la momitor, una dintre armele lui .... :roll:

Am anuntat clar care este motivul, nu mai are rost sa continui subiectul, cum nici nu este nimeni obligat sa participe.
Stiu ca la cantitate este mai greu, stiu destule echipe care se bazau pe BULANUL best 5 ca sa urce in clasament..... :(
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Cristian Stanoi »

Dan Mitranescu scrie:
Cristian Stanoi scrie:
Domnul Stanoi, imi cer scuze, dar nu va asociez numele cu persoana si nici cu mari realizari in pescuit, asa ca va rog sa nu ne implicam in discutii serioase despre acest domeniu.
Domnule Mitranescu din cate stiu eu forumul Crapmania este un forum liber unde orice pescar titrat sau mai putin titrat isi poate spune o parere legata de un subiect pus in discutie Am pus o intrebare simpla bazata pe afirmatiile dumneavoastra din ultimii ani legate de noncombatul echipelor participante la concursurile Cupa Primaverii / Iernii desfasurate pe lacul Moara Vlasiei 2. Din postarea dumneavoastra inteleg ca valoarea si renumele dumneavoastra va impiedica sa raspundeti la o intrebare simpla pusa de un pescar fara prea multe realizari in pescuitul competitional. Sa inteleg ca nu puteti sa discutati decat cu oameni care au cel putin la fel de multe realizari ca si dumneavoastra in materie de pescuit? Observ in postarile dumneavoastra urme de aroganta care nu sunt caracteristice marilor campioni asa cum va considerati si dumneavoastra. Totusi va mai intreb odata ca simplu pescar care a lecturat zeci de pagini de forum cu subiecte legate de noncombatul in concursurile mai sus amintite scrise in mare parte de dumeavoastra: in conditiile pescuitului exclusiv la cantitate ce masura se va lua pentru a reduce/impiedica noncombatul echipelor ramase fara sanse in ultima mansa? Sau considerati ca pescuitul la cantitate va ofera un avantaj suficient de mare incat sa nu puteti fi incurcat de nimeni in lupta pentru podium?
Clubul Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cristian Stanoi scrie:Observ in postarile dumneavoastra urme de aroganta care nu sunt caracteristice marilor campioni asa cum va considerati si dumneavoastra.
Cristi, pe Dan il considera majoritatea un mare campion si un pescar deosebit, altii sunt cei care se considera ei insasi pescari mari, asta deoarece au bani si isi permit orice scule si orice nada.....

Dar te rog sa lasam acest gen de discutii, concret, ce nu este bine ca am hotarat sa respectam regulamentul Cips ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII 2014

Mesaj de petre iulian »

RB Baits scrie:Gata dragilor vine iarna poate ne linistim si noi Iulica si Dan nu cred ca la forta voastra e nevoie de justificari si acuze!!! sa ne linistim si sa incercam sa gasim pt viitor solutii echilibrate de intrecere intre sportivi fait play!!!
------

Eu zic, ca am avut pana acum un dialog decent cu Dan si nici prin cap nu mi-a trecut sa-l jignesc cu ceva pentru ca-l respect prea mult .Dezbatem niste probleme care apar in momentul in care se puncteaza numai cantitate ..gen padurea .Acum ceva ani Vladut zicea ca face concursuri calitate-cantitate pentru a echilibra balta si in fiecare an am tot adus inbunatatiri la acest sistem .Acum dintr-o data acest sistem nu mai este bun si-l schimba .Ca sa gasim solutii pe viitor echilibrate trebuie sa discutam :wink: Dar dialog gen "nu-ti convine nu te inscrii" nu este un inceput bun de dialog :wink: . Faceti ce vreti dar pacat ca stricati ceva la care s-a muncit de ceva ani si pe banii nostrii ati inbunatatit sistemele ...

o zi buna si pt. mine acest subiect este inchis

ps. sistem cips, numai la cantitate cu padurea este tot ce ne doream toti :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”