Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de petre iulian »

Felicitari tuturor participantilor. A fost un concurs disputat pana in ultimul minut .Orice peste schimba clasamentul pe final .Felicitari pt organizare si arbitraj .Felicitari Victoras pt balta ....s'au prins ceva 'dulapi :wink: Sa nu uitam ca suntem in luna noiembrie si pestele se comporta ca atare :wink: Ne gandim sa facem un concurs top 3 pe pontoanele 1-7 in curand .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de Lucian SV »

petre iulian scrie:
Lucian SV scrie:Ce ironie a sorţii. Petre Iulian, care a propus prima oară acest sistem, termină gâfâind după locul doi pe trei când ar fi câştigat balta relaxat pe sectoare.
.....corect am terminat pe 2in sectorul B si pe 1 in A si castigam relaxat ....dar punctajul a fost modificat si nu e ce am facut eu ...locul 4 trebuia sa aibe 4 puncte si de la 5 in sus zecimale...asta e punctajul facut de mine .Ironia este ca daca se pastra acest punctaj ..noi castigam locul 1..
eu nu m-am referirit la punctaj ci la sistemul de ierarhizare. putea fi şi 1, 2, 2.1...ca să fie mai strâns. că aţi fost de acord cu 1, 2, 3.1.... e altă mâncare de peşte. cumva am reuşit să fac în excel un clasament automat cu ierarhie personalizată şi când o să am timp poate o să fac simulări să văd cum se comportă în funcţie de punctaj.

Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de Adi Forest »

petre iulian scrie:
Lucian SV scrie:Ce ironie a sorţii. Petre Iulian, care a propus prima oară acest sistem, termină gâfâind după locul doi pe trei când ar fi câştigat balta relaxat pe sectoare.
.....corect am terminat pe 2 in sectorul B si pe 1 in A si castigam relaxat ....dar punctajul a fost modificat si nu e ce am facut eu ...locul 4 trebuia sa aibe 4 puncte si de la 5 in sus zecimale...asta era punctajul facut de mine. Ironia este ca daca se pastra acest punctaj ...noi castigam locul 1..
Asa este Iulica, punctajul a fost schimbat tocmai din acest considerand, ca era pana la patru, iar cine facea 4 cu 4 sau 4 cu 4,... nu m-ai avea nici o sansa in fata unui care facea 1 cu 1. Asa s-a vazut foarte clar ca dupa prima mansa o echipa care avea punctaj aproape maxim si era pe locul 16 la general a iesit pe 2, iar echipa care a facut 1 cu 1, a tremurat un pic pana la final. Asa cred ca este frumos sa joci pana in ultimile minute si sa se poata modifica clasamentul cu un singur peste prins. Daca era punctajul clasic, concursul era omorat de cateva echipe inca dupa prima mansa. Oricum ideea ta cu acest stil de punctare a fost geniala la momentul in care ai venit cu ea, eu nu am facut decat sa o corectez un pic si sa incerc sa o fac mai echilibrata. Totul oricum sta si echilibrul sectoarelor, daca exista intr-un sector un loc care se stie de la inceput ca face 1 cu 1, e treaba nasoala si tot nu rezolvi nimic cu punctajul...
In rest sper sa fi fost un concurs reusit, care sa ramana in amintire ca fiind editia a X de la Cupa Iernii.
Multumesc pe aceasta cale tuturor participantilor, ii felicit inca o data pe castigatorii si mii de multumiri lui Victoras pentru intelegerea de care a dat dovada fata de pescarii si acest sport numit pescuit.
Sa ne vedem cu bine la Cupa Primaverii 2017 - MV2.

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de istratealexandru »

Adi Forest scrie:
petre iulian scrie:
Lucian SV scrie:Ce ironie a sorţii. Petre Iulian, care a propus prima oară acest sistem, termină gâfâind după locul doi pe trei când ar fi câştigat balta relaxat pe sectoare.
.....corect am terminat pe 2 in sectorul B si pe 1 in A si castigam relaxat ....dar punctajul a fost modificat si nu e ce am facut eu ...locul 4 trebuia sa aibe 4 puncte si de la 5 in sus zecimale...asta era punctajul facut de mine. Ironia este ca daca se pastra acest punctaj ...noi castigam locul 1..
Asa este Iulica, punctajul a fost schimbat tocmai din acest considerand, ca era pana la patru, iar cine facea 4 cu 4 sau 4 cu 4,... nu m-ai avea nici o sansa in fata unui care facea 1 cu 1. Asa s-a vazut foarte clar ca dupa prima mansa o echipa care avea punctaj aproape maxim si era pe locul 16 la general a iesit pe 2, iar echipa care a facut 1 cu 1, a tremurat un pic pana la final. Asa cred ca este frumos sa joci pana in ultimile minute si sa se poata modifica clasamentul cu un singur peste prins. Daca era punctajul clasic, concursul era omorat de cateva echipe inca dupa prima mansa. Oricum ideea ta cu acest stil de punctare a fost geniala la momentul in care ai venit cu ea, eu nu am facut decat sa o corectez un pic si sa incerc sa o fac mai echilibrata. Totul oricum sta si echilibrul sectoarelor, daca exista intr-un sector un loc care se stie de la inceput ca face 1 cu 1, e treaba nasoala si tot nu rezolvi nimic cu punctajul...
In rest sper sa fi fost un concurs reusit, care sa ramana in amintire ca fiind editia a X de la Cupa Iernii.
Multumesc pe aceasta cale tuturor participantilor, ii felicit inca o data pe castigatorii si mii de multumiri lui Victoras pentru intelegerea de care a dat dovada fata de pescarii si acest sport numit pescuit.
Sa ne vedem cu bine la Cupa Primaverii 2017 - MV2.

Ai dreptate Adi , am tremurat dintr un singur punct de vedere , castigand sectorul b , 1 cu 1 , aveam o probabilitate de 10% sa ne raman a8 , un stand care normal era tot de b uri ! Daca ne-ar fii ramas si noua , un a3 , a4 sau oricare a , situatia ar fii stat altfel !
Una peste alta , cu emotie , am iesit pe locul 1 , fapt care pe mine m-a bucurat ( vis-a-vis de de comentariul lui Vladut , da , chiar mai sunt pescari pe care nu-i intereseaza decat banii , cupa are farmecul ei , cel putin pentru mine personal ) si cu siguranta pe toti cei din echipa !
Felicitari din nou pentru acest concurs bine pus la punct !
Sa ne vedem sanatosi la Cupa Primaverii !

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de Dan Draguloiu »

Felicitari participantilor la acest concurs, felicitari castigatorilor, felicitari echipei GL: George, Iulica, Maxx, Tudor si Adrian.
Felicitari Adi Visan pentru organizare, echipei de arbitrii si lui Victoras pentru balta.
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

bursucel
Mesaje: 61
Membru din: Joi Mar 04, 2010 9:15
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de bursucel »

Felicitari tuturor participanţilor, câştigătorilor, arbitrilor si organizatorului Vreau sa îi multumesc lui Nea Nicu Rep pentru informati si tururor care neau ajutat cu informaţi de asemenea multumim Razvan Gheorghe

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de Calin Visoianu »

Felicitari tuturor participantilor.
Felicitari maxime castigatorilor.
Felicitari Adi Forest pentru organizare. Ne-am simtit foarte bine pe tot parcursul concursului.
Felicitari administratiei carpodromului MV2 atat pentru exemplarele frumoase cat si pentru conditiile de pescuit.

Le multumesc colegilor de echipa Cristi Andrei, Liviu Andrei si Cristi Brebu pentru ca m-au suportat si pentru ca au trecut cu vederea extragerea pe care am facut-o in mansa a doua in urma careia i-am "procopsit" cu standul B3, facand astfel sa pierdem orice sanse de a urca pe podium.
Ne vedem in primavara.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de RazvanG »

Felicitări concurenților și mai ales câștigătorilor.
Alex, Craiu și Johann...pe ala mic și cu urechile mari nu știu cum îl cheamă :lol:
Felicitări pentru o asemenea incintă piscicola, numai Victoras Petcu putea sa o facă.
Le mulțumesc coechipierilor mei, Cosmin și Mazi dar și lui Victoras Petcu, încă odată :lol:
M am simți extraordinar de bine alături de absolut toată lumea chiar dacă au existat și sifoane :lol:
Mulțumesc Alex Matea pentru suportul logistic.
Sa ne vedem sănătoși.
P.S.
Băgați și C urile, poate asa câștig și eu :lol:

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de iohann »

Felicitari castigatorilor si participantilor!
Felicitari Ady pt organizare!
Atmosfera din echipa mea, a fost una extraordinara!Borcan, saracul are probleme cu ficatul :lol:
Multumesc Cpk si Marele Pescar pt sprijinul acordat!am pescuit cu boiliesuri xxl si cu mamaliga :D.
Sa ne vedem sanatosi la cupa primaverii!

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA IERNII MV2 -Editia X- 02-06 Noiembrie 2

Mesaj de Madalin Dirla »

Felicitari Iohhan & Alex & Borcan !!
Felicitari iesenilor!
Felicitari Maxx & Green Lake!
Felicitari organizatorilor!
Felicitari Victoras Petcu!

P.S. Faci tu ce faci Borcane si ii dai de cap :D !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”