Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Daniel Ene »

Lacul Hermes Peris are temperatura apei mai scazuta decat restul lacurilor din zona, datorita izvoarelor proprii.
Este lacul care ingheata primul si se dezgheata ultimul - puteti vedea pozele de la inceputul anului, cand pe Peris se mergea pe gheata si se amenajau pontoane, iar pe alte lacuri se pescuia deja.
Felicitari administratiei lacului pentru acest sezon competitional!
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Dragos Grivei
Mesaje: 149
Membru din: Lun Ian 11, 2016 11:12

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Dragos Grivei »

Final Concurs!
Fişiere ataşate
clasament final.jpg
clasament final.jpg (143.83 KiB) Vizualizat de 1894 ori

Clary28
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 27, 2013 0:19

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Clary28 »

Lacul cu izvoare proprii ingheata mai greu, apa care vine din pamant e mai calda nu am auzit asta pana acum ca ingheata primul daca are izvoare proprii, si vizavi de lacul Peris nu am fost anul asta la pescuit pe el deloc doar din cauza concursurilor, pestii sunt rupti in gura, e lacul cu cele mai multe concursuri(aproape saptamanale), la inceput am fost de multe ori, anul asta am prieteni care au fost la concursuri si m-au sfatuit sa merg pe alte balti daca vreau sa prind un peste frumos pe moara vlasisei sunt 10-12 concursuri pe an. Cauza pentru care nu s-au prins pesti este ca pestele e stresat, saptamana trecuta a fost concurs( nada multa in apa,fire, etc).Nu voi mai pescui pe aceasta balta pana nu se vor imputina concursurile, in momentul de fata esti nevoit sa faci monturi cat mai agresive pentru a putea scoate un peste pe mal pentru ca sunt rupti in gura. Am prieteni la acest concurs care nu au prins nici un peste in 3 zile in conditiile in care pe alte balti se prind pesti in zilele astea cu temperaturi inca acceptabile.

stan madalin
Mesaje: 280
Membru din: Mar Iul 06, 2010 13:56
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de stan madalin »

Felicitări organizatorilor si arbitrilor !
Felicitări câștigătorilor !

Apa foarte rece , solubila de 20 mm. in 7 ore abia se topea pana la 12 mm. , pestele apatic si foarte ușor de scos .
Nada multă s-a aruncat si in acest concurs cu toate ca nu se prindea peste .
Si atunci ???
Catch & Release

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Simu Alexandru »

Clary28 scrie:Lacul cu izvoare proprii ingheata mai greu, apa care vine din pamant e mai calda nu am auzit asta pana acum ca ingheata primul daca are izvoare proprii, si vizavi de lacul Peris nu am fost anul asta la pescuit pe el deloc doar din cauza concursurilor, pestii sunt rupti in gura, e lacul cu cele mai multe concursuri(aproape saptamanale), la inceput am fost de multe ori, anul asta am prieteni care au fost la concursuri si m-au sfatuit sa merg pe alte balti daca vreau sa prind un peste frumos pe moara vlasisei sunt 10-12 concursuri pe an. Cauza pentru care nu s-au prins pesti este ca pestele e stresat, saptamana trecuta a fost concurs( nada multa in apa,fire, etc).Nu voi mai pescui pe aceasta balta pana nu se vor imputina concursurile, in momentul de fata esti nevoit sa faci monturi cat mai agresive pentru a putea scoate un peste pe mal pentru ca sunt rupti in gura. Am prieteni la acest concurs care nu au prins nici un peste in 3 zile in conditiile in care pe alte balti se prind pesti in zilele astea cu temperaturi inca acceptabile.
Pt cultura mea generala pesti pe moara vlasiei si-au facut operatii estetice si au buze de silicon acum?
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

dany30
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Dec 17, 2011 20:41
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de dany30 »

SEPY31 scrie:
Clary28 scrie:Lacul cu izvoare proprii ingheata mai greu, apa care vine din pamant e mai calda nu am auzit asta pana acum ca ingheata primul daca are izvoare proprii, si vizavi de lacul Peris nu am fost anul asta la pescuit pe el deloc doar din cauza concursurilor, pestii sunt rupti in gura, e lacul cu cele mai multe concursuri(aproape saptamanale), la inceput am fost de multe ori, anul asta am prieteni care au fost la concursuri si m-au sfatuit sa merg pe alte balti daca vreau sa prind un peste frumos pe moara vlasisei sunt 10-12 concursuri pe an. Cauza pentru care nu s-au prins pesti este ca pestele e stresat, saptamana trecuta a fost concurs( nada multa in apa,fire, etc).Nu voi mai pescui pe aceasta balta pana nu se vor imputina concursurile, in momentul de fata esti nevoit sa faci monturi cat mai agresive pentru a putea scoate un peste pe mal pentru ca sunt rupti in gura. Am prieteni la acest concurs care nu au prins nici un peste in 3 zile in conditiile in care pe alte balti se prind pesti in zilele astea cu temperaturi inca acceptabile.
Pt cultura mea generala pesti pe moara vlasiei si-au facut operatii estetice si au buze de silicon acum?
Care cultura generala?
Sunteti penibili cu astfel de intrebari

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Simu Alexandru »

dany30 scrie:
SEPY31 scrie:
Clary28 scrie:Lacul cu izvoare proprii ingheata mai greu, apa care vine din pamant e mai calda nu am auzit asta pana acum ca ingheata primul daca are izvoare proprii, si vizavi de lacul Peris nu am fost anul asta la pescuit pe el deloc doar din cauza concursurilor, pestii sunt rupti in gura, e lacul cu cele mai multe concursuri(aproape saptamanale), la inceput am fost de multe ori, anul asta am prieteni care au fost la concursuri si m-au sfatuit sa merg pe alte balti daca vreau sa prind un peste frumos pe moara vlasisei sunt 10-12 concursuri pe an. Cauza pentru care nu s-au prins pesti este ca pestele e stresat, saptamana trecuta a fost concurs( nada multa in apa,fire, etc).Nu voi mai pescui pe aceasta balta pana nu se vor imputina concursurile, in momentul de fata esti nevoit sa faci monturi cat mai agresive pentru a putea scoate un peste pe mal pentru ca sunt rupti in gura. Am prieteni la acest concurs care nu au prins nici un peste in 3 zile in conditiile in care pe alte balti se prind pesti in zilele astea cu temperaturi inca acceptabile.
Pt cultura mea generala pesti pe moara vlasiei si-au facut operatii estetice si au buze de silicon acum?
Care cultura generala?
Sunteti penibili cu astfel de intrebari
Fi mai explicit te rog daca esti mai avansat
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

dany30
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Dec 17, 2011 20:41
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de dany30 »

Nu ma consider mai avansat,doar ca exagerati cu atatea intrebari si afirmatii
Daca ati pescui mai mult si ati tasta mai putin!!

Avatar utilizator
Alexandru Dogaru
Mesaje: 161
Membru din: Vin Mar 27, 2015 21:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Alexandru Dogaru »

Cineva a spus azi "voi vreti sa prindeti crap si in decembrie" si cam are dreptate. Ca e pestele stresat...asa o fi, ca sunt fire in apa, da! 30 de echipe cu 4 bete, sunt cam multe parerea mea pentru Peris. De la anu' am inteles ca vor fii numai concursuri cu cate 24 de echipe. Referitor la pestii rupti in gura... saptamana trecuta la Hermes Cup am adus pe saltea 4 bucati "virgini" fara pic de rana ori urma de ac in gura. Salonta de +15 complet refacuta...am pescuit cu ace nr.6, nr.8. Nu astea-s motivele, parerea mea. Peris ramane o balta frumoasa si sunt sigur ca dupa toate cele petrecute se vor lua masuri! Sa ne vedem cu bine pe ape si fire intinse!
"Three-fourths of the Earth’s surface is water, and one-fourth is land. It is quite clear that the good Lord intended us to spend triple the amount of time fishing as taking care of the lawn."

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Desfasurare CUPA PESCARILOR, Ed. a VI-a - Hermes Peris 2

Mesaj de Simu Alexandru »

doctoru26 scrie:Cineva a spus azi "voi vreti sa prindeti crap si in decembrie" si cam are dreptate. Ca e pestele stresat...asa o fi, ca sunt fire in apa, da! 30 de echipe cu 4 bete, sunt cam multe parerea mea pentru Peris. De la anu' am inteles ca vor fii numai concursuri cu cate 24 de echipe. Referitor la pestii rupti in gura... saptamana trecuta la Hermes Cup am adus pe saltea 4 bucati "virgini" fara pic de rana ori urma de ac in gura. Salonta de +15 complet refacuta...am pescuit cu ace nr.6, nr.8. Nu astea-s motivele, parerea mea. Peris ramane o balta frumoasa si sunt sigur ca dupa toate cele petrecute se vor lua masuri! Sa ne vedem cu bine pe ape si fire intinse!
Si multa nada exagerat de multa nada noi am nadit doar maxim 750gr de bile si astea in 50-60m atat in rest fara nada si asta cred ca a facut diferenta
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”