Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie 2016

Mesaj de pharaoh »

Just Fish scrie:
pharaoh scrie:
Just Fish scrie: Cum e băieți să câștigi pe corbul locul 3 cu 3 pesti ?!
Ce sa zic... E bine :D

E bine Mariuse când ești pe podium :wink: și nu te interesează cum ai ajuns acolo :wink:
Ți minte că ziceai și tu că vei participa doar la cantitate , ai trăit și tu pe pielea ta acel moment ;)
Dar nu este ok să aruncăm cu noroi in baltă dacă nu se prinde pește și să facem bășcălie
Am trait mai multe momente de acest gen pe Corbu. Si nu mai devreme de anul trecut, in primavara, la primul concurs, deja erau discutii ca nu se prinde, ca s-a scos pestele, ce o sa facem la CN... Ei bine, au prins tone la CN.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de gor965 »

Astazi a iesit soarele de dimineata iar spre pranz am vazut grupuri de crapi stand efectiv la "plaja" spre suprafata apei. Am fotografiat cu teleobiectivul insa neavand un filtru n-am reusit sa scap de reflexia apei si sa surprind mai clar pestii. Cert e ca pestii stau in masa apei si nu mannaca deloc. Balta asta nu e una de campie, avand adancime foarte mare si nu prea are rost sa o compari cu altele tocmai prin prisma faptului ca neavand o densitate mare, specifica baltilor de top de competitie, pestii au un comportament aparte.

p.s.
Anul trecut am vazut aici ptr. prima data, de cand merg la concursuri, ca s-au prins pesti la zig-rig.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Just Fish
Mesaje: 303
Membru din: Lun Noi 05, 2012 18:17
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Just Fish »

Alex .asta nu e caterinca frate .Îți dau un exemplu :wink: pe 4-6 cand ești la concurs si nu se prinde nimic atunci iar baieti pe forum ar proceda așa cum este ;) ?
Anton Adrian
CCC Club Crap Corbu
Campion National 2017
Vicecampion Mondial 2017

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Alexandru Popescu »

Am observat si eu in pozele postate de tine pestii de la suprafata, este foarte clar ca nu a inceput sa manance. Sunt multi pescari acolo cu experienta mare, cu siguranta daca pestele incepea sa manance prindeau multi mai multi. Poate in noaptea aceasta mai lovesc 2-3 pesti...Speram in saptamana urmatoare sa fie o vreme mai frumoasa ca incep competitiile curand si avem nevoie ca pestii sa inceapa o activitate in a se hranii
...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

DeduDaniel scrie:Vladut nu vreau sa pun paie pe foc dar am participat si eu la un concurs pe balta asta unde 70% din pescari nu au prins nimic.... si nici pe la altele nu am vazut ca s-ar prinde.... pe moara la -3 grade se prinde peste! Cocluzia e simpla - nu are peste!

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
Eu zic ca are peste suficient. Se vede, doar ca nu mananca..... O sa vedeti la concursurile viitoare !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Alexandru Popescu »

Just Fish scrie:Alex .asta nu e caterinca frate .Îți dau un exemplu :wink: pe 4-6 cand ești la concurs si nu se prinde nimic atunci iar baieti pe forum ar proceda așa cum este ;) ?
Stiu, si imi este "frica" ca o sa mergem la concurs si nu o sa inceapa sa manance, cu toate ca a fost o competitie si baietii au prins ceva in 48h. Dar nu o sa trag concluzii ca balta nu are peste:D.Asa ca lasa-i sa zica ce vor...
Ultima oară modificat Sâm Mar 26, 2016 20:28 de către Alexandru Popescu, modificat 1 dată în total.
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Re:

Mesaj de Alexandru Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
DeduDaniel scrie:Vladut nu vreau sa pun paie pe foc dar am participat si eu la un concurs pe balta asta unde 70% din pescari nu au prins nimic.... si nici pe la altele nu am vazut ca s-ar prinde.... pe moara la -3 grade se prinde peste! Cocluzia e simpla - nu are peste!

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
Eu zic ca are peste suficient. Se vede, doar ca nu mananca..... O sa vedeti la concursurile viitoare !

Vladut daca nu prinzi peste, macar sa tragi la ursus:d... sa aveti distractie, sunt sigur ca un gratar, o bere impreuna cu baietii pe balta , este suficient de placut pentru momentul si vremea de afara.
...

Avatar utilizator
Andrei G
Mesaje: 663
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Andrei G »

Virgil a pescuit la zig.
WLC Carp Club

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de gor965 »

Duminica dimineata:

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
R Adriano
Mesaje: 33
Membru din: Dum Iul 26, 2015 1:52

Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie 2016

Mesaj de R Adriano »

Tot asa puternic se prinde ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”