Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Marian Constantin »

Felicitări câştigătorilor, participanţilor şi organizatorului ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de viorel doloc »

Felicitari pentru organizare si lui George pentru poze!
Felicitari tuturor participantilor si in mod deosebit, premiantilor!
Carp Passion

Lucian Bindea
Mesaje: 32
Membru din: Lun Mai 28, 2012 18:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Lucian Bindea »

Felicitari castigatorilor si oraganizatorului!!
RESPECT pentru toti cei care au fost pe balta!!
M-am simtit super chiar si la - 3 grade.
Ultima oară modificat Lun Mar 28, 2016 14:49 de către Lucian Bindea, modificat 1 dată în total.
Fabrica de Nada

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari inimosului Tony Comsa ptr implicarea totala pe care o are in timpul concursurilor !

Pe restul(participantii), nu va felicit, doar va salut prieteneste(ca doar a fost Cupa Prieteniei) si va provoc la Revansa in iunie-iulie ! :D

Respect ptr toti cei prezenti care au stat si la festivitatea de premiere !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Ciobi
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 24, 2015 13:16

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Ciobi »

Multumim Toni pentru buna organizare cu care ne-ai obisnuit, multumim George pentru poze si nu in ultimul rand multumim sponsorilor! Sper sa ne vedem cu totii la revansa!

Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Adi Forest »

Felicitari Vladut, pt. locul obtinut. Bravo Lucica, daca inchidea-ti si usa noaptea la cabanuta, sigur
era si mai bine, la -3 grade. In rest ce sa va mai zic, sunt mandru de voi ca a-ti avut curaj sa stati unu langa altu (cu atata bautura la mijloc). :lol: :lol: :lol:
Daca se tine revansa la vara, vin si eu ..... :evil: :lol:

Avatar utilizator
Toni Comsa
CS SENZOR
Mesaje: 1151
Membru din: Sâm Noi 24, 2012 17:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Toni Comsa »

Scuze de intarziere , va multumesc foarte mult pt aprecieri , imi para rau ca pestele nu a mancat foarte bine, vremea nu a fost foarte prietenoasa si sambata cand a dat prima zi de soare pestii erau toti la suprafata sa se incalzeasca , iar cine a inceput sa cunoasca Lacul Green Paradise stie ca pestele este foarte influentat de vreme si presiune.
lacul Green Paradise este o balastiera si trebuie tratata ca atare , pentru cei ce nu cunosc acest termen este simplu , va putei uita pe o carte de piscicultura unde va recomanda cresterea crapului intrun bazin cu adancimi de maxim 2,5 m pt ca el sa manance intensiv.
Cupa Prieteniei are si va avea in fiecare an un scop , inceperea sezonului de pescuit si strangerea unor pescari ce nu mai au rabdare sa stea in casa si in fata calculatorului , chiar daca afara ninge , ploua si noptile sunt sub 0 grade, iar pestii se lasa greu prinsi.
Cand am postat acest concurs m-am gandit la efectele secundare ce le poate aduce baltii in caz ca vremea este rea , important este ca lumea se simte din ce in ce mai bine la concursurile noastre, incercam sa ne corectam greselile si sa punem la dispozitie conditii optime pt concurenti si pescari , cine ne urmareste pe facebook a putut vedea ca am anuntat populari , respectiv 8 tone crap mic intre 1,5 -4 kg , densitatea de peste mic era scazuta la concurs , dar la vremea care a fost , chiar daca faceam popularile tot putin se prindea , acelasi lucru s-a intamplat anul trecut, cand debia populasem cu 4 tone si din cauza vremii pestele nu manca .
Nu incerc sa imi bat joc de pescari si nu sunt politician sa fac promisiuni aberante , de fiecare data am facut ce am promis si cu popularile si cu dotarile , sunt un om cu pasiune mare pt pescuit si natura , nu regret ca am o balta grea ,din contra ma bucur ca este o balta speciala si frumoasa , rara in romania.
Revansa o sa se tina in iunie-iulie o sa postez concursul in scurt timp dupa popularile de saptamana viitoare , am foarte multe drumuri de facut si foarte multa treaba pana atunci nu am cum sa postez , cei inscrisi la cupa prieteniei au prioritate sa se inscrie la revansa o saptamana de la postare , dupa aceea se poate inscrie in functie de locurile libere cine vrea
Multumim Echipelor care au indurat frig, ploaie si noroi , ati dat dovada de fair play , nimeni nu a abandonat
Multumim Sponsorilor Concursului : Senzor , CPK Carp & More , Mg Special Carp si Claumar
Multumim Arbitrilor Nea Cici si Augustin
Multumim lui George Iorga pt postarile rapide si pozele frumoase
Multumesc Familiei mele pt ajutor in bucatarie
Felicitari Castigatorilor , baieti sunt incepatori in concursurile la crap si este a 2 cupa a lor pe Green Paradise , deci pe aceasta balta se poate castiga de pe orice loc si te poti lupta cu orice echipa buna
CS Senzor Team / Field Tester Senzor
Admin. Lacul Green Paradise
http://www.green-paradise.ro

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de Dan Mateianu »

Dupa o iarna care sub aspectul vremii n-a prea fost ce trebuia sa fie, iata ca am ajuns in punctul in care s-a dat start in noul sezon de competitii la crap.
Citeste continuarea ....
Jurnalul lui gor965 - Cand vremea tine cu ''adversarul''
http://www.crapmania.ro/articole/report ... arul-38762

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de otto_ph »

Toni Comsa scrie:Scuze de intarziere , va multumesc foarte mult pt aprecieri , imi para rau ca pestele nu a mancat foarte bine, vremea nu a fost foarte prietenoasa si sambata cand a dat prima zi de soare pestii erau toti la suprafata sa se incalzeasca , iar cine a inceput sa cunoasca Lacul Green Paradise stie ca pestele este foarte influentat de vreme si presiune.
lacul Green Paradise este o balastiera si trebuie tratata ca atare , pentru cei ce nu cunosc acest termen este simplu , va putei uita pe o carte de piscicultura unde va recomanda cresterea crapului intrun bazin cu adancimi de maxim 2,5 m pt ca el sa manance intensiv.
Cupa Prieteniei are si va avea in fiecare an un scop , inceperea sezonului de pescuit si strangerea unor pescari ce nu mai au rabdare sa stea in casa si in fata calculatorului , chiar daca afara ninge , ploua si noptile sunt sub 0 grade, iar pestii se lasa greu prinsi.
Cand am postat acest concurs m-am gandit la efectele secundare ce le poate aduce baltii in caz ca vremea este rea , important este ca lumea se simte din ce in ce mai bine la concursurile noastre, incercam sa ne corectam greselile si sa punem la dispozitie conditii optime pt concurenti si pescari , cine ne urmareste pe facebook a putut vedea ca am anuntat populari , respectiv 8 tone crap mic intre 1,5 -4 kg , densitatea de peste mic era scazuta la concurs , dar la vremea care a fost , chiar daca faceam popularile tot putin se prindea , acelasi lucru s-a intamplat anul trecut, cand debia populasem cu 4 tone si din cauza vremii pestele nu manca .
Nu incerc sa imi bat joc de pescari si nu sunt politician sa fac promisiuni aberante , de fiecare data am facut ce am promis si cu popularile si cu dotarile , sunt un om cu pasiune mare pt pescuit si natura , nu regret ca am o balta grea ,din contra ma bucur ca este o balta speciala si frumoasa , rara in romania.
Revansa o sa se tina in iunie-iulie o sa postez concursul in scurt timp dupa popularile de saptamana viitoare , am foarte multe drumuri de facut si foarte multa treaba pana atunci nu am cum sa postez , cei inscrisi la cupa prieteniei au prioritate sa se inscrie la revansa o saptamana de la postare , dupa aceea se poate inscrie in functie de locurile libere cine vrea
Multumim Echipelor care au indurat frig, ploaie si noroi , ati dat dovada de fair play , nimeni nu a abandonat
Multumim Sponsorilor Concursului : Senzor , CPK Carp & More , Mg Special Carp si Claumar
Multumim Arbitrilor Nea Cici si Augustin
Multumim lui George Iorga pt postarile rapide si pozele frumoase
Multumesc Familiei mele pt ajutor in bucatarie
Felicitari Castigatorilor , baieti sunt incepatori in concursurile la crap si este a 2 cupa a lor pe Green Paradise , deci pe aceasta balta se poate castiga de pe orice loc si te poti lupta cu orice echipa buna
Fişiere ataşate
shutterstock_aplauze-500x400.jpg
shutterstock_aplauze-500x400.jpg (4.78 KiB) Vizualizat de 990 ori
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

Avatar utilizator
seanlo
Mesaje: 27
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:40

Re: Desfasurare Cupa Prieteniei Lacul Green Paradise Martie

Mesaj de seanlo »

Asteptam cu interes anuntarea datei, la care va avea loc revansa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”