Desfasurare Cupa S.N.A.P. II - Hermes Peris

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Cupa S.N.A.P. II - Hermes Peris

Mesaj de RazvanG »

Nu cunosc subiectul dar îmi pot da seama despre ce este vb. Normal, exista o lege nescrisă a pescarilor de concurs prin care fiecare echipa trebuie sa lase vecinii sa scoată pestele din standul lor. În primul rand vorbim de siguranța peștelui, un tramvai pe baltă îți poate aduce o grămadă de probleme. Și nu în ultimul rand, vorbim despre fair-play. Am fost nevoit sa scot și peste trei standuri și nu am avut probleme ba din contră, am fost ajutat cum și eu la rândul meu am ajutat vecinii.
Ultima întâmplare fiind chiar la concursul de la care am venit. Aveam în stânga noastră o echipa care mai repede fortau peștii, decât sa intre în stand și uite cum ne am trezit de doua ori cu trei lansete făcute muci. Le am explicat ca nu sunt probleme sa intre în stand, ba chiar ii ajutam. Ceea ce am și făcut. Înțelegând ca este mult mai bine asa, au început sa scoată pești din stand cum și noi am scos din standul lor.
Asemenea discuții nu cred ca și au rostul la un concurs.
Felicitări câștigătorilor și învinșilor.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”