Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de istratealexandru »

istratealexandru scrie:
robertoprea56 scrie:Taxi cred ca ar trebui sa mai tai putin din agresivitatea cuvintelor tale si din scrisul cuvintelor fara rost , felicitari celor de la 4 carp , in special lui George care e un om deosebit , si da recunosc ca i am cerut bile , dar cateva bile de carlig , pentru ca eu am ramas fara(in conditia in care i am cerut aceleasi bile pe care le am cumparat pt carlig ) , dar asta s a intamplat vineri seara , una e sa ceri , in conditia in care eu cumpar mereu bile de la el , alta e sa folosesti tu termenul de imparteala ! iar eu am pescuit cu 40 de kg bile de la Bogdan Dragan ! nu mai abera si fii mai atent la cuvinte ca se intelege gresit ! inca o data vreau sa le multumesc pe rand lui Bogdan Dragan si George Alexandru !


Taxi cred ca ar trebui sa mai tai putin din agresivitatea cuvintelor tale si din scrisul cuvintelor fara rost , felicitari celor de la 4 carp , in special lui George care e un om deosebit , si da recunosc ca i am cerut bile , dar cateva bile de carlig , pentru ca eu am ramas fara(in conditia in care i am cerut aceleasi bile pe care le am cumparat pt carlig ) , dar asta s a intamplat vineri seara , una e sa ceri , in conditia in care eu cumpar mereu bile de la el , alta e sa folosesti tu termenul de imparteala ! iar eu am pescuit cu 40 de kg bile de la Bogdan Dragan ! nu mai abera si fii mai atent la cuvinte ca se intelege gresit ! inca o data vreau sa le multumesc pe rand lui Bogdan Dragan si George Alexandru !



Scuze de repetare , am scris de pe contul tatalui meu ! :)

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de bogdan5 »

Daca v-ati repeta si unii si altii in privat ar fi excelent.
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

RazvanGB
Mesaje: 99
Membru din: Lun Iun 30, 2014 8:52
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de RazvanGB »

Noi nu blocam nici stânga nici dreapta ca nu luam malu... Mai erau cel puțin 10-15 m pana in mal...
Potrivit era sa avem fir pe mulinete suficient ca sa le aruncam in apa...
Si lăsai sa vorbească ... Cine vrea sa se convingă de cele spuse de tine poate sa urmărească cântarele.
Numai bine si la mai multe concursuri câștigate ! Fire întinse !

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de Dan Draguloiu »

Felicitari echipelor castigatoare, felicitari tuturor pentru efortul depus.
Bravo Alex Istrate pentru locul 1 si captura, felicitari coane Jorj, Iulius si Taxi pentru revenire (faceti, ce faceti si iar sunteti mafioti).
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de George-Alexandru »

:D :D :D :D

Felicitari tuturor celor implicati in desfasurarea evenimentului!!!

Hermes Peris!!,o balta imprevizibila si surprinzatoare de fiecare data.

Felicitari participantilor si celorlalti ocupanti ai podiumului!

O saptamana placuta!
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de claudiupascu »

TAXI scrie:
sorinmunteanu scrie:Ce revenire ???? Ca ați dat dimineata 11 kg din 6 Pești prinși toată noaptea ... Sa fim serioși . Oricum meritați felicitați pentru strategie si pentru asta va felicit
Te-as ruga sa fi mai atent si sa nu iei munca unei echipe in ras.La cantarul de dimineata am dat 127.27 kg,iar la pranz 52.27 kg,deci matematic in ultimile 14 ore de concurs 180.14 kg si nu 11 kg.
Poate ne confunzi cu echipa de pe standul 9 pe care ii felicit pentru locul 3 obtinut.
Poate ar fi bine să ne spui cum au reuşit colegii voştri în aceleaşi 14 ore sa prindă doar treizeci de kg?Sau mai bine spuscum a-ţi reuşit voi sa-i tăiaţi în ultimele 14 ore având în vedere că stânga o aveau liberă din motivele spuse mai sus?

cristian75
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 14, 2014 19:30

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de cristian75 »

claudiupascu scrie:
TAXI scrie:
sorinmunteanu scrie:Ce revenire ???? Ca ați dat dimineata 11 kg din 6 Pești prinși toată noaptea ... Sa fim serioși . Oricum meritați felicitați pentru strategie si pentru asta va felicit
Te-as ruga sa fi mai atent si sa nu iei munca unei echipe in ras.La cantarul de dimineata am dat 127.27 kg,iar la pranz 52.27 kg,deci matematic in ultimile 14 ore de concurs 180.14 kg si nu 11 kg.
Poate ne confunzi cu echipa de pe standul 9 pe care ii felicit pentru locul 3 obtinut.
Poate ar fi bine să ne spui cum au reuşit colegii voştri în aceleaşi 14 ore sa prindă doar treizeci de kg?Sau mai bine spuscum a-ţi reuşit voi sa-i tăiaţi în ultimele 14 ore având în vedere că stânga o aveau liberă din motivele spuse mai sus?
Eu am avut un dubiu de la inceput ca miroase a blat asta vrei sa spui si tu, nu?

Avatar utilizator
sorinmunteanu
Mesaje: 90
Membru din: Mar Mai 28, 2013 16:06
Puncte: 0
Localitate: barlad
Contact:

Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de sorinmunteanu »

TAXI scrie:
RazvanGB scrie:
TAXI scrie:
sorinmunteanu scrie:Ce revenire ???? Ca ați dat dimineata 11 kg din 6 Pești prinși toată noaptea ... Sa fim serioși . Oricum meritați felicitați pentru strategie si pentru asta va felicit
Se pare ca tu faci parte din echipa de pe standul 7,te-as ruga sa fi mai atent.Voi ultima noapte a-ti avut liber sa dati si spre standul 8 deoarece echipa de acolo nu mai aveau nici o sansa si au scos 2 lansete din apa si nu au mai pescuit pana dimineata.
Fire intinse la urmatoarele concursuri.
Echipa de pe standul 8 nu a mai băgat 2 lansetele din mijloc afara in urma ruperi firelor de pe 16 tamburi pe parcursul a 3 zile, cand le-am scos le-am scos fara înaintașii.
Cand o sa distrugi firul de pe 16 tamburi din cauza agataturii pe care o ai aproape de malul de vis-a-vis si afara este timpul cum a fost sambata seara si tu nu mai esti in cărți, atunci sa te vad ca stai in ploaie si muncești .
Pana atunci nu cred ca e cazul sa comentam de ce am avut doar 2 lansete timp de 5 ore (03:00-8:00am) in apa .
Stânga si dreapta erau aruncate in apa (oricum nu reușeam sa luam malu, dar e alta discuție ).
Daca voi aveați pentru ce sa stați in frig si ploaie , nu vad rostul pentru care am fi procedat la fel si noi (pus fire pe mulinete+înaintașii+legat ace+++) cred ca sănătatea este mai importantă decât orice altceva ...

Oricum munca băieților de la 4carp este demnă de apreciere, jos pălăria! mai ales Ghiță !
Si indiferent cine câștiga oricum nu ne interesa ... nu aveam nimic de câștigat nici de la unii nici de la alți ...
Acest comentariu era destinat Razvane pentru cel ce comenta probabil alt concurs,ca am luat 11 kg spre final.Am fost la voi pe stand si stiu ce culoar greu aveati.Sti ca si discutam la un sprit despre asta.Eu ma refeream ca el sa nu mai rada aiurea ca si asa nu a fost incurcat la pescuit,si sti ca ma refer la strategia cu blocatul.Felicitari pentru ca ati rezistat si voi alaturi de noi pe o asa vreme.
...nu comentam alt concurs si nici de pescuit nu avem cum sa pescuim in standul 8 pentru ca la fel ca si ceilalți participanți noi pescuiam conform unui regulament , dar sa lăsam discutile asa cum sunt si sa nu murdarim forumul cu niste minciuni , problema nu ai înțeles-o de la început asa cum am spus-o eu . Dar ma rog Acu e in zadar .....am vazut la standul 9 cel puțin 6 Pești puși in miciog toată noapte si ați reușit sa dați impresionanta cantitate de 11 kg din cel puțin 6 Pești . Oricum va felicit ... Eu nu fac afirmații sa promovez nimic , asa ca am mai mare credibilitate fata de tine .... Sa ne vedem sănătoși

Avatar utilizator
sorinmunteanu
Mesaje: 90
Membru din: Mar Mai 28, 2013 16:06
Puncte: 0
Localitate: barlad
Contact:

Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de sorinmunteanu »

Si vad ca pana la urma se pare ca au fost chiar 3 echipe green Lake asa cum le-am spus colegilor mei din primele ore de concurs .....numai voi puteți sa faceti 11 kg din 6 Pești iar celălat echipa vecina sa facă 130 kg din 8 - 9 pesti prinși .

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de bogdan5 »

French Cancan...hai,poalele-n cap! :lol: :lol:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”