DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re:

Mesaj de george tomescu »

mihai.sava scrie:

PS Vladut ar trebui sa organizezi un concurs cu 24 de echipe/72 de ore/fara nadire grea(sau cantitate limitata de nada)....parea mea este ca vor fi rezultate cu mult peste ce a fost pana acum.
Buna idee.
Sau un concurs in care sa se pescuiasca doar cu nada / momeala primita de la organizator :D :D :D
CS APS

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de laurentiu sarghie »

Mai urmeaza sa-mi zica organizatorul si de cate ori am voie sa le schimb si va iesi un concurs perfect......

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Stefan B »

laurentiu sarghie scrie:Mai urmeaza sa-mi zica organizatorul si de cate ori am voie sa le schimb si va iesi un concurs perfect......

Laur ......ce s-a intamplat ? a-ti fost la iarba verde ??? :roll: :roll: :roll:

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de George-Alexandru »

Felicitari participantilor,organizatorului si nu in ultimul rand Castigatorilor!!
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de laurentiu sarghie »

Bai Stefane, balta e cochetzica, curata, chiar se vede ca cineva se ocupa acolo, mancare ok livrata pe balta, atmosfera relaxata, etc etc.
Nu m-am dus acolo dupa vreun premiu. Ne-am simtit foarte bine.
Din pacate principalul motiv pentru care mergem la pescuit este pescuitul, iar daca in 48 de ore prinzi la interceptie un ametit de 2 kg.si ala cu nustiu ce rahat de plastic invelit in nu stiu ce mehlem, nu prea e in regula.
Fix in aceeasi perioada anul trecul la Cupa Tipografiilor, si culmea pe acelasi loc, am prins cateva zeci de kile. Cu boilies, pe pat de nada regulamentar :) ca sa zic asa.
Acum, pauza ! deci undeva e o problema....
Zicea cineva mai sus ca a fost un concurs greu... nu inteleg unde e greutatea pescuitului cand ai un tzac in 24 de ore....

Concluzie: ori mai putine echipe ( adica undeva la jumatate) desi cred ca e greu pentru Vladut sa faca un concurs de 300 de lei si sa aiba jumatate din balta ocupata,
ori introdus peste si apoi pazit la maxim, ori oprit pescuitul cu retinere, dar nu stiu daca mai renteaza etc etc , nu pot sa dau alte solutii caci nu ma pricep in administrarea unei balti.
In orice caz, se vede ca Vladut vrea sa faca treaba, dar e greu. Il felicit pentru vointa si pentru ce a facut acolo . Sper sa-i reuseasca !

PS. Mare atentie la Magura 9, cauta-i si-n chiloti daca e cazul. Ala care ia 5 kg. nu se satura. 5 la vedere, 50 la roata de rezerva......

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de florin pocris »

sau sa faca Organizatorul un concurs in care sa se foloseasca numai boilies,sau numai porumb de floricele,...sunt foarte convins ca nu ai cum sa bati pe cineva care pescuieste cu porumb de floricele si care cade si pe un stand bun,iar tu pescuiesti cu boilies,"ca la carte" si pe un stand prost...,iar directiile de pescuit sa fie DOAR inainte,NU stanga,dreapta pe langa malul unde pescuiesti!!!
Sunt aspecte mici,dar care conteaza intr-un concurs,fie el si fara premii in bani!

Ps:
Felicitari participantilor si ocupantilor podiumului!!
Multumim 4Carp si Green Lake pentru suport !!
Felicitari organizatorului pentru conditiile oferite!!
Ultima oară modificat Lun Iun 16, 2014 16:40 de către florin pocris, modificat 1 dată în total.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Stefan B »

laurentiu sarghie scrie:Bai Stefane, balta e cochetzica, curata, chiar se vede ca cineva se ocupa acolo, mancare ok livrata pe balta, atmosfera relaxata, etc etc.
Nu m-am dus acolo dupa vreun premiu. Ne-am simtit foarte bine.
Din pacate principalul motiv pentru care mergem la pescuit este pescuitul, iar daca in 48 de ore prinzi la interceptie un ametit de 2 kg.si ala cu nustiu ce rahat de plastic invelit in nu stiu ce mehlem, nu prea e in regula.
Fix in aceeasi perioada anul trecul la Cupa Tipografiilor, si culmea pe acelasi loc, am prins cateva zeci de kile. Cu boilies, pe pat de nada regulamentar :) ca sa zic asa.
Acum, pauza ! deci undeva e o problema....
Zicea cineva mai sus ca a fost un concurs greu... nu inteleg unde e greutatea pescuitului cand ai un tzac in 24 de ore....

Concluzie: ori mai putine echipe ( adica undeva la jumatate) desi cred ca e greu pentru Vladut sa faca un concurs de 300 de lei si sa aiba jumatate din balta ocupata,
ori introdus peste si apoi pazit la maxim, ori oprit pescuitul cu retinere, dar nu stiu daca mai renteaza etc etc , nu pot sa dau alte solutii caci nu ma pricep in administrarea unei balti.
In orice caz, se vede ca Vladut vrea sa faca treaba, dar e greu. Il felicit pentru vointa si pentru ce a facut acolo . Sper sa-i reuseasca !

PS. Mare atentie la Magura 9, cauta-i si-n chiloti daca e cazul. Ala care ia 5 kg. nu se satura. 5 la vedere, 50 la roata de rezerva......
Da Laur ......nimeni nu misca ....am avut si eu clientii mei ....... :evil: :evil: :evil: dar de....fara uscaciuni nu se poate !

La mine nu mai exista cu 5 kg de peste un an ........ :wink: :wink: :wink:

P.S. Am crezut ca n-ati avut chef de pescuit ......

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de george tomescu »

in toamna la concursul lui Marian Constantin am picat pe A3
acum pe A7
un pic mai bine acum ... :D , dar nu mare diferenta

pentru noi a fost greu pentru ca ne-am propus sa abordam iesirea asta ca pe un concurs :lol: :lol: :lol:

multumesc colegilor mei Gabi si Dan, dar si celor care ne-au sustinut de la fata locului sau de acasa

balta e frumoasa
mai trebuie gard / paza si peste
CS APS

Avatar utilizator
DANY BOSS
Mesaje: 123
Membru din: Joi Iun 16, 2011 23:18
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de DANY BOSS »

Din cauza presiunii atmosferice si a vremii neprielnice nici o balta nu a raspuns cum trebuie in weekend,majoritatea administratorilor de balti incearca a faca ce este mai bine pt balta lor si evident sa aiba clienti(abonati).Multumim domnilor administratori pt munca si efortul depus si pt locatiile deosebite :wink: (ps: Ms Stefane...... sambata a fost o braila reusita :wink: )Fire intinse tuturor!
Hot pe hot cand s-a furat...si dracu s-a minunat...!

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Dan Arghirescu »

laurentiu sarghie scrie:Zicea cineva mai sus ca a fost un concurs greu... nu inteleg unde e greutatea pescuitului cand ai un tzac in 24 de ore....
Laurentiu, imi permit sa comentez ce am subliniat mai sus, desi nu tu ai spus asta si nici macar nu te cunosc, plus ca nu doresc sa intru in polemici cu nimeni.
Pentru mine a fost un concurs greu pentru ca am tot incercat in 48h sa prind acel putin peste existent si am incercat degeaba. Cei care au fost in jurul meu pot confirma ca am muncit si ca m-am luptat pentru fiecare pestisor prins si astfel acest concurs a devenit unul foarte greu, greu pentru mine. Sunt la al doilea concurs "low buget" de pe sulimanu (intr-o luna am fost la doua) si prima data am avut aceeasi problema: pesti nu au raspuns. Tind sa cred ca nu raspund pentru ca nu prea sunt in balta, poate ca sunt sau au fost prin sacosele altora...dar in balta, mai rari. Cred ca de aici vine si ideea acestui concurs greu.
Foarte adevarat: se vede ca cineva munceste pe acolo ca totul sa fie ok si sa ne simtim cu totii foarte bine, insa mai are mult de munca si sunt sigur ca Vladuta va face tot ce ii sta in putiinta sa fie macar asa cum ii place lui.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”