DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de gabi1 »

standul 28 ce a avut de a putut sa prinda 100 kg si restul nu?
...seminte de cânepioara. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

dogoice
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 18, 2011 22:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de dogoice »

gabi1 scrie:
standul 28 ce a avut de a putut sa prinda 100 kg si restul nu?
...seminte de cânepioara. :wink:
Seminte de canepa indiana.Veneau pestii razand ,cu speranta ca o sa traga un fum pe saltea. :lol: :lol: :lol:

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de florin pocris »

@Madalin
cum am inventat 10pesti?
prin schimbarea lansetelor din ora in ora,prin incercarea tuturor momelilor posibile,pescuind la 10 m de malul unde eram ,pana la 100-150m cat puteam ajunge in malul de vis s vis,la interceptie.

intreba cineva de ce a prins stand 28..100kg!!??


pt ca avea malul de vis a vis mai aproape si le lipea de mal+ca nada data in zona unde pescuia era mai concetrata..avand malul mai aproape a putut sa nadeasca mult si concentrat.....restul..sa povesteasca ei sau vecinii lor de stand.
oricum ,ce a fost a fost.....pt unii a iesit bine,pt altii nu....

Avatar utilizator
alex_mihai01
Mesaje: 510
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de alex_mihai01 »

@florin pocris
Concurenti care au pescuit pe B-28 nu le-au lipit de mal si nici nu au nadit excesiv,din contra au dat cateva bile,mai ales in ultima noapte cand s-a facut si diferenta dintre noi (B-29).
In ce ne priveste pe noi...,stim unde am gresit si in pescuit ca si in viata trebuie sa invatam din greseli!!!Noi am gresit si de aceea am si pierdut primul loc in ultima noapte,asta nu inseamna ca ei nu au meritat primul loc,din contra lau meritat din plin si chiar au muncit in ultima noapte,bravo lor si vrem sa îi mai felicitam inca odata pe aceasta cale!!!

In alta ordine de idei am spus mai sus ca pentru.... Noi, a fost un concurs greu si cred ca si pentru standurile B-30 si B-28 pentru ca ne-am "batut" acolo pentru fiecare peste si chiar pina in ultima noapte a fost echilibrata lupta.Pentru noi a fost greu ca am fost si doar doi pescari si am mai facut si cu schimbul in primele 24h,adica a ramas doar unul singur pe balta...!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apreciati tot ce aveti,niciodata nu se stie cand se termina totul...!!!

Avatar utilizator
alex_mihai01
Mesaje: 510
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de alex_mihai01 »

@florin pocris
Concurenti care au pescuit pe B-28 nu le-au lipit de mal si nici nu au nadit excesiv,din contra au dat cateva bile,mai ales in ultima noapte cand s-a facut si diferenta dintre noi (B-29).
In ce ne priveste pe noi...,stim unde am gresit si in pescuit ca si in viata trebuie sa invatam din greseli!!!Noi am gresit si de aceea am si pierdut primul loc in ultima noapte,asta nu inseamna ca ei nu au meritat primul loc,din contra lau meritat din plin si chiar au muncit in ultima noapte,bravo lor si vrem sa îi mai felicitam inca odata pe aceasta cale!!!

In alta ordine de idei am spus mai sus ca pentru.... Noi, a fost un concurs greu si cred ca si pentru standurile B-30 si B-28 pentru ca ne-am "batut" acolo pentru fiecare peste si chiar pina in ultima noapte a fost echilibrata lupta.Pentru noi a fost greu ca am fost si doar doi pescari si am mai facut si cu schimbul in primele 24h,adica a ramas doar unul singur pe balta,in conditile in care pe celelalte standuri mentionate mai sus au fost trei pescari...!!!

P.S.Felicitari maxime Viorel Doloc,Iacob Cristian si Dorin Neacsu


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apreciati tot ce aveti,niciodata nu se stie cand se termina totul...!!!

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de george tomescu »

Madalin Dirla scrie: @George Tomescu
Anul trecut am participat si noi la acel concurs,concluzia a fost una singura atunci,BALTA NU MAI AVEA PESTE,acum nu pot sa-mi dau cu parerea ca nu am pescuit-o!!!
Madalin,
ce a fost anul trecut in toamna e istorie. Nu mai stiu ce si cat ca nu mai apar clasamentele de la acel concurs.
Dar, nu pot sa nu ma uit la ce a fost anul asta la Sulimanu:
- Party Cup - 1554 kg - media 2,20
- Cupa Senzor - 715 kg - media 2,26
- Trofeul Sulimanu - 561 kg - media 2,19
Cu o cadenta de 2 - 3 saptamani intre concursuri ...
Este un lucru firesc sa scada cantitatea de peste din balta atata timp cat se pescuieste cu retinere. Fara sa mai punem la socoteala furaciunile.
CS APS

fish5fun
Mesaje: 23
Membru din: Mar Iun 17, 2014 2:53

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de fish5fun »

florin pocris scrie: intreba cineva de ce a prins stand 28..100kg!!??


pt ca avea malul de vis a vis mai aproape si le lipea de mal+ca nada data in zona unde pescuia era mai concetrata..avand malul mai aproape a putut sa nadeasca mult si concentrat.....restul..sa povesteasca ei sau vecinii lor de stand.
oricum ,ce a fost a fost.....pt unii a iesit bine,pt altii nu....
Si standul 29,30,27,16,17,18 si chiar si 25 si 26 au distanta relativ acceptabila pana in malul celalalt si totusi nu au reusit performanta celor de pe 28.

moldovanandrei30
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Mar 03, 2012 17:19
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de moldovanandrei30 »

fish5fun scrie:
florin pocris scrie: intreba cineva de ce a prins stand 28..100kg!!??


pt ca avea malul de vis a vis mai aproape si le lipea de mal+ca nada data in zona unde pescuia era mai concetrata..avand malul mai aproape a putut sa nadeasca mult si concentrat.....restul..sa povesteasca ei sau vecinii lor de stand.
oricum ,ce a fost a fost.....pt unii a iesit bine,pt altii nu....
Si standul 29,30,27,16,17,18 si chiar si 25 si 26 au distanta relativ acceptabila pana in malul celalalt si totusi nu au reusit performanta celor de pe 28.
probabil au venit cu butoiul magic :)

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de equinox »

N-as fi vrut sas postez nimic vis-a-vis de acest concurs la care am participat dar nici nu as vrea sa intre p-aci domnul R
Gelu....pescuim si noi?!!

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE TROFEUL SULIMANU 2014

Mesaj de Iacob Cristian »

Multumim pentru felicitari.Multumesc colegilor mei pentru efortul depus.
Butoiul nu a fost magic ,era unul banal,din Dragonul Rosu :):):).Si noi ,la fel ca toti ceilalti ,am fost surprinsi ca nu se prinde.Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar parerea mea este ca atunci cand pui presiune pe balta,pestele nu raspunde asa cum ar trebui.
Felicitari echipei de pe standul 29,ne-au tinut in priza ,mai ales ca pescuiam la 3 metri unii de altii,felicitari tuturor participantilor,organizatorilor,arbitrilor.
Multumim George pentru poze.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”