HAKUYO CASTING CUP 2014

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
magnum
Mesaje: 172
Membru din: Vin Mar 09, 2012 16:44
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de magnum »

Dan Mitranescu scrie:Pentru aprecierea neconditionata a lansetelor MTX , pentru faptul ca pescuiesc cu aceste lansete si pentru rezultatele obtinute in casting, urmatorii pescari :

-Vaduva Lucian
-Cristi Mihalcea
-Marian Nastasoiu
-Remus Dobrota
-Dan Aron
-Alexandru Mihai

Vor avea participarea gratuita la toate concursurile HAKUYO CASTING CUP .
Multumim frumos pentru acest gest.
Eu personal la toate concursurile Hakuyo Casting voi arunca numai cu lansete MTX.
CATCH & RELEASE

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Vladutzz »

bravo Dan...!!! felicitari mari !:) avind incredere superioara ( de 2 ani procuram cu clubul de la d-tra), am comandat 1 lanseta inca cind erau in drum :) si nu le-ai pipait nici tu...
o procur pentru casting, caci mai am niste fluri-le ucid complet si imi i-au complect mtx toate.

P.S. in filmuletele de sus la minutul 3 si 15 sec, un domn in costum sportiv albastru, cum il numeste? ce rezultat are ? ( eu lansez foarte apropiat de tehnica lui, am un umar traumar si am ales o tehnica(de care am dat cind eram tare obosit) in care este cel mai putin necesara forta si incordarea muschilor.
D-lui daca ar corecta mici greseli, va bate iarasi recordul.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de gor965 »

Vladutzz scrie:............

P.S. in filmuletele de sus la minutul 3 si 15 sec, un domn in costum sportiv albastru, cum il numeste? ce rezultat are ? ( eu lansez foarte apropiat de tehnica lui, am un umar traumar si am ales o tehnica(de care am dat cind eram tare obosit) in care este cel mai putin necesara forta si incordarea muschilor.
D-lui daca ar corecta mici greseli, va bate iarasi recordul.
Vaduva Lucian - loc 2 la categoria grea , cu cea mai buna aruncare - 213.18 m
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Vladutzz
Mesaje: 208
Membru din: Lun Feb 18, 2013 12:21

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Vladutzz »

gor965 scrie: Vaduva Lucian - loc 2 la categoria grea , cu cea mai buna aruncare - 213.18 m
mi-am dat seama !:)
eu, aproximativ, cu vint ( pe diagonala, din fata 3m/s, record neoficial 187 metri,fir 0.28, bila de 20mm, fara ulei pe fir) shimano ultegra XTB 14000 free spirit hi's200, e jale mare, din 10 lansari, 3-4 din ele, lanseta i-a o curba maxima si nu se mai indoaie deloc deja la 50-60% a miscarii de lansare ... insa pina am ajuns la asa rezultat am zis ramas bun la citeva monturi :D
shock leaderul nu rezista, 80 lb se rupe 50/50%, sunt in cautare de shock leader din "kevlar" cu rezistenta minima de 100 lb. are cineva idee unde pot sa-l gasesc??? Mercy

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Vladutzz scrie:
gor965 scrie: Vaduva Lucian - loc 2 la categoria grea , cu cea mai buna aruncare - 213.18 m
mi-am dat seama !:)
eu, aproximativ, cu vint ( pe diagonala, din fata 3m/s, record neoficial 187 metri,fir 0.28, bila de 20mm, fara ulei pe fir) shimano ultegra XTB 14000 free spirit hi's200, e jale mare, din 10 lansari, 3-4 din ele, lanseta i-a o curba maxima si nu se mai indoaie deloc deja la 50-60% a miscarii de lansare ... insa pina am ajuns la asa rezultat am zis ramas bun la citeva monturi :D
shock leaderul nu rezista, 80 lb se rupe 50/50%, sunt in cautare de shock leader din "kevlar" cu rezistenta minima de 100 lb. are cineva idee unde pot sa-l gasesc??? Mercy
ce-ai fumat maestre? :roll:
catch&release

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de viorel dulamita »

Vladutzz scrie:...eu, aproximativ, cu vint ( pe diagonala, din fata 3m/s, record neoficial 187 metri,fir 0.28, bila de 20mm, fara ulei pe fir) shimano ultegra XTB 14000 free spirit hi's200...
...ai avut si pasta pe plumb :roll: :D ...

Avatar utilizator
PatrIcK
Mesaje: 51
Membru din: Mar Apr 24, 2012 21:34
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de PatrIcK »

si plumb gripa :lol:
"Nu sta degeaba, că degeaba stai!"

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Alexandru Mihai »

Dan Mitranescu scrie:Pentru aprecierea neconditionata a lansetelor MTX , pentru faptul ca pescuiesc cu aceste lansete si pentru rezultatele obtinute in casting, urmatorii pescari :

-Vaduva Lucian
-Cristi Mihalcea
-Marian Nastasoiu
-Remus Dobrota
-Dan Aron
-Alexandru Mihai

Vor avea participarea gratuita la toate concursurile HAKUYO CASTING CUP .
Multumesc!
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Dan Aron
Mesaje: 155
Membru din: Vin Mar 25, 2011 12:55

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de Dan Aron »

Apreciem Dane ! Acuma chiar nu mai scăpați de mine ! :D
CS Senzor Team

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: HAKUYO CASTING CUP 2014

Mesaj de RB Baits »

Pacat de Nicu Dinescu care de 2 ani pescuieste numai cu MTX14, la casting si anul trecut si anul acesta a aruncat numai cu MTX Spod si este nr 1 in romania pe 2014 la casting. EL fiind si singurul care a aruncat 2 aruncari peste 200m nu numai una cand a batut vantul mai tare!

Radu Badica

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”