HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
alex dumitru
Mesaje: 304
Membru din: Mie Oct 19, 2011 19:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de alex dumitru »

Alex Dumitru

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de mihai turiac »

Mihai turiac
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

alichivu
Mesaje: 124
Membru din: Mar Ian 03, 2012 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de alichivu »

Chivu Alexandru

Avatar utilizator
mihai.sava
Mesaje: 331
Membru din: Lun Dec 12, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mihai.sava »

Mihai Sava
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de CristianBadislav »

Salut Dan,
Din cate am inteles din regulament, nu avem voie decat cu lanseta MTX si sa nu depaseasca 4 lbs? Nu avem voie cu alte lansete?

Multumesc,
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de Dan Mitranescu »

CristianBadislav scrie:Salut Dan,
Din cate am inteles din regulament, nu avem voie decat cu lanseta MTX si sa nu depaseasca 4 lbs? Nu avem voie cu alte lansete?

Multumesc,
Da Cristian. Lansete din gama MTX ( majoritar cred ca o sa se foloseasca MTX CLASS si MTX14 ) , fara SPOD.
Concursul se vrea de intrecere intre pescai.
Hakuyo, ca sa ii apara numele, plateste 4.000 lei concurentilor.
Invitatia a fost facuta si altor branduri. Cu cea mai mare placere, orcine ofera concurentilor parte egala ca sponsorizare cu Hakuyo este primit direct in denumirea concursului.
Uite ce inghesuiala! Am uitat..., "placerea si frumusetea" se ofera numai pe bani, de dat sa dea numai clientul. :wink:

Legat de lansete, pentru ce se intelege din cele trei editii desfasurate pana acum, eu sunt multumit. Ce sa mai compar ?
Am avut taxa mai mare pana acum, pentru a ridica valoarea premiilor si implicit a "forta" concurentii sa nu cada in plasa compromisurilor comerciale. Adica daca aruncai mai slab cu o lanseta pentru a o face de ras, treceai la coada si pierdeai premiile. Taxa asta a fost un deranj atat pentru mine ca organizator cat si pentru concureni. ( sponsorizarea chiar daca a avut aceeasi valoare, totusi reprezenta un procent mult mai mic in costurile concursului ). Daca tot nu mai avem ce sa invatam din comparatii ( si cei care nu au reusit inca, sa fie sanatosi :) ) , ce rost mai are taxa mare.
Cu taxa mica si deschidere pentru toti importatorii nu merge asa usor. Hakuyo plateste 4000 lei sa organizeze, iar altul poate plati cu 2000 lei taxa tuturor concurentilor. :wink:
Nu vreau sa se ajunga la asta, pentru ca asta era drumul pe care ne indreptam, chiar si la taxa mare.

Asa ca ramanem strict la partea sportiva.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lista inscriere:
1. Ali Motaz - achitat
2. Pascal Mitev
3. Cristian Babislav
4. Fair Play 1
5. Silviu Florescu
6. Narcis Ulan
7. Gherghe Catalin
8. Burcea Ionut
9. Cornel Vasile - achitat
10.Catalin Papuc
11.Claudiu Avram
12.Stefan Muraru
13.Razvan Niculescu
14.Marian Constantin
15.Robert Celmare
16.Sandu Podaru
17.Razvan Garcea
18.Petcu Florin
19.Gutu Stanislav
20.Cristian Jugaru
21.Adrian Toader
22.Laurentiu Ghilase
23.Stan Constantin
24.Alex Dumitru
25.Mihai Turiac
26.Chivu Alexandru
27.Mihai Sava

Lista de intentie are prioritate in achitarea taxei.
Numai achitarea taxei pana la termenul stabilit, asigura participarea la concurs.
Dupa data limita , numai eventualele locuri ramase libere se mai pot ocupa, in ordinea platilor.

Avatar utilizator
Andrei Costache
Mesaje: 449
Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Costache »

Andrei Costache

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lista inscriere:
1. Ali Motaz - achitat
2. Pascal Mitev
3. Cristian Babislav
4. Fair Play 1
5. Silviu Florescu
6. Narcis Ulan
7. Gherghe Catalin
8. Burcea Ionut
9. Cornel Vasile - achitat
10.Catalin Papuc
11.Claudiu Avram
12.Stefan Muraru
13.Razvan Niculescu
14.Marian Constantin
15.Robert Celmare
16.Sandu Podaru
17.Razvan Garcea
18.Petcu Florin
19.Gutu Stanislav
20.Cristian Jugaru
21.Adrian Toader
22.Laurentiu Ghilase
23.Stan Constantin
24.Alex Dumitru
25.Mihai Turiac
26.Chivu Alexandru
27.Mihai Sava
28.Eduard Doncila - achitat
29.Andrei Costache

Lista de intentie are prioritate in achitarea taxei.
Numai achitarea taxei pana la termenul stabilit, asigura participarea la concurs.
Dupa data limita , numai eventualele locuri ramase libere se mai pot ocupa, in ordinea platilor.

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HAKUYO CASTING CUP 2015 - regulament final

Mesaj de CristianBadislav »

Dan Mitranescu scrie:
CristianBadislav scrie:Salut Dan,
Din cate am inteles din regulament, nu avem voie decat cu lanseta MTX si sa nu depaseasca 4 lbs? Nu avem voie cu alte lansete?

Multumesc,
Da Cristian. Lansete din gama MTX ( majoritar cred ca o sa se foloseasca MTX CLASS si MTX14 ) , fara SPOD.
Concursul se vrea de intrecere intre pescai.
Hakuyo, ca sa ii apara numele, plateste 4.000 lei concurentilor.
Invitatia a fost facuta si altor branduri. Cu cea mai mare placere, orcine ofera concurentilor parte egala ca sponsorizare cu Hakuyo este primit direct in denumirea concursului.
Uite ce inghesuiala! Am uitat..., "placerea si frumusetea" se ofera numai pe bani, de dat sa dea numai clientul. :wink:

Legat de lansete, pentru ce se intelege din cele trei editii desfasurate pana acum, eu sunt multumit. Ce sa mai compar ?
Am avut taxa mai mare pana acum, pentru a ridica valoarea premiilor si implicit a "forta" concurentii sa nu cada in plasa compromisurilor comerciale. Adica daca aruncai mai slab cu o lanseta pentru a o face de ras, treceai la coada si pierdeai premiile. Taxa asta a fost un deranj atat pentru mine ca organizator cat si pentru concureni. ( sponsorizarea chiar daca a avut aceeasi valoare, totusi reprezenta un procent mult mai mic in costurile concursului ). Daca tot nu mai avem ce sa invatam din comparatii ( si cei care nu au reusit inca, sa fie sanatosi :) ) , ce rost mai are taxa mare.
Cu taxa mica si deschidere pentru toti importatorii nu merge asa usor. Hakuyo plateste 4000 lei sa organizeze, iar altul poate plati cu 2000 lei taxa tuturor concurentilor. :wink:
Nu vreau sa se ajunga la asta, pentru ca asta era drumul pe care ne indreptam, chiar si la taxa mare.

Asa ca ramanem strict la partea sportiva.
Am inteles,
Multumesc pentru raspuns.
Se poate inchiria contra cost un MTX class la tine la magazin? :)
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”