Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Mesaj de Lukyan »

Lista donatii 7 Iulie duminica ora 15.00 Help for Children Editia a 8-a 2013:

Imagine

irinel bunica
Mesaje: 269
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Mesaj de irinel bunica »

Felicitari castigatorilor, participantilor si nu in ultimul rand fratilor Parfene pentru aceste actiuni de intrajutorare a celor nevoiasi!
"Caracterul fara inteligenta poate mult,
dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Mesaj de oanavictor »

felicitari dan marinescu si echipa pentru victorie !
felicitari tuturor celor implicati in aceasta actiune de ajutorare a semenilor !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
BURCEA IONUT
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 06, 2011 13:41
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Mesaj de BURCEA IONUT »

Felicitari castigatorilor.
Felicitari participantilor si fratilor Parfene si nu in ultimul rand felicitari lui Lucica si juniorului pentru munca depusa pe durata competitiiei,

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Mesaj de equinox »

As dori pentru inceput sa fac un fel de fisa tehnica a ce s-a intamplat in timpul concursului:
-stand Vaci 1
- ore - 41
- nada - secret de stat.
- nr.prezentari - 30
- pesti la saltea - 23
- 1 parcat
- 6 decrosati in drill
- cantitate totala -209.82 kg.
- cel mai mare peste - 15.9 kg.
- cel mai mic peste - 7.0 kg.
- media - 9.12 kg.
- frecventa medie - 1 peste/82 min.
Deci as vrea sa le raspund celor care spun ca nu mai este peste in Tancabesti ca se inseala,.Tancabestiul ramane balta fanion si pista de concurs cu cea mai mare "personalitate" din tara.Toate echipele din concurs au prins peste frumos si vreau sa le multumesc pentru participare si pentru ardoarea cu care au concurat(sa nu insele pe nimeni sintagma "caritabil").
Eu personal am participat si la concursuri "pe bani",dar nimic nu se compara cu emotiile pe care le traiesti cand vine un parinte si iti multumeste cu lacrimi in ochi ca ii ajuti copilul sa supravietuiasca.Ce poate fi mai frumos!?
Invit deci si alti pescari sa vina si sa concureze la urmatorul eveniment organizat in toamna.
In final as dori sa-i multumesc lui Lucian pentru arbitrajul superprofesionist si organizarea ireprosabila.
Multumesc Vlad si Ovidiu.
Dan,Robert...cuvintele sunt prea sarace :wink:
Toate cele bune!
Gelu....pescuim si noi?!!

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Mesaj de Lukyan »

Tancabestiul va multumeste ca ati participat la aceste editii de intrajutorare, pentru cuvintele domniilor voastre.

Ma bucur din suflet ca exista oameni ca Dumneavoastra!

Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Help for Children Editia a 8-a din 5 - 7 Iulie 2013

Mesaj de robert_anisoiu »

Salut tuturor,

dupa comentariul lui Equinox, Gelu pentru prieteni si adversari(pentru ca acest om nu poate sa aiba dusmani), prea multe nu mai sunt de spus.

Am participat in aceeasi formula de echipa si la Help for Children editia a 7-a, 31 mai - 02 iunie, cand am pescuit pe Stanga Gorgan.
Desi era un sector de B, fisa tehnica este cvasi-identica cu cea de pe Vaci 1. Si acolo am avut peste 20 de pesti pusi pe saltea in 40 de ore de concurs, o medie a primilor 5 pesti chiar mai buna decat acum, undeva in jur de 13.5 kg.

Concluzia cred ca este limpede: Tancabestiul are inca peste. Poate ca ne obisnuisem sa se prinda cu sutele si sutele de kilograme in concursuri insa nu cred ca asta are cea mai mare importanta. Important este sa recunoastem frumusetea acestei balti, care are o amprenta absolut proprie si unica in peisajul baltilor din Romania. Nu am nici cea mai mica intentie de a jigni sau de a minimiza, si chiar rog patronii celorlalte balti sa nu se simta ofensati in vreun fel. Totusi ader, subscriu si sustin ideea ca Tancabesti este unic; este efectiv un colt de Delta rupt de la mama lui si adus la 25 km de Bucuresti.

In alta ordine de idei, sa participi la un concurs caritabil inseamna cu totul altceva. Concursul in sine este la fel, crancen si disputat, fiecare arata ce are mai bun, se foloseste de toate cunostintele lui si scoate toti asii din maneca. Finalul este insa cu totul altfel. Sa vezi cum niste bani, multi sau mai putini pleaca catre un copil care a avut nesansa sa se nasca cu o problema si sa te gandesti ca acei bani il pot ajuta intr-un fel oarecare, sa vezi un parinte care incearca sa-ti multumeasca dar dupa doua cuvinte il ineaca plansul este iarasi ceva unic. Simti un nod in gat si simti "ca ai facut ceva".

Iar cand simti ca "ai facut ceva" nu mai conteaza ca a fost un concurs fara sponsori, ca a fost un concurs unde ai cheltuit stiind dinainte ca nu ai nici o sansa de castig banesc. Conteaza doar ca esti OM.

Multumesc tuturor pentru felicitari;
Multumesc lui Vlad si Ovidiu pentru ce au realizat la Tancabesti;
Multumirile mele speciale lui Lucian pentru arbitraj, amabilitate, fotografii - un profesionist desavarsit;

In final doresc sa le multumesc colegilor mei de echipa pentru ca sunt OAMENI; sunt mandru ca i-am cunoscut si ca-mi sunt prieteni.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”