LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.201

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
viorelb73
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 27, 2013 9:37
Puncte: 0
Localitate: CONSTANȚA

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de viorelb73 »

Si pestele mort unde a ajuns ????? Pe masa participantilor sau în galantar la Carrefour ???? :D :D :D :D

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de Zarguzon Adi »

oanavictor scrie:Poate domnul Calota ne luminează si pe noi cum a luat el hotărârea fără sa anunțe pe nimeni !!!!!Acest lucru nu se afla niciodată dacă unul dintre arbitrii nu se scapa la o discuție privată după 24 de ore de la incident . Cred ca trebuie regândit regulamentul pentru CN In privința arbitrajului si al martorilor la cântar .Oricum o bila neagră pentru Gabi Calota !

Ce legatura are cu Campionatul National ? A fost un concurs privat ; daca iti convine regulamentul participi ,daca nu stai acasa la televizor.
Ps: Cand a fost primul Campionat National fara martori la cantar a fost creat un sistem de arbitraj care a disparut la urmatoarele editii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de Vladut Mateianu »

Primul concurs la care nu sunt felicitati castigatorii, organizatorii si arbitrii.... :)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Felicitări câștigătorilor! Felicitări Rig pentru o pista de concurs excepțională. Felicitări tuturor participanților! Mulțumiri echipei de arbitraj! Mulțumesc prietenilor din Club Tomis Carp pentru tot!
PS: cred totuși că decizia luata a fost corecta, tinând cont de evoluția lucrurilor. Cu ocazia asta a fost susținut lotul național si a fost recuperată paguba. Deci cred ca a fost o decizie bună.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de gabi1 »

PS: cred totuși că decizia luata a fost corecta, tinând cont de evoluția lucrurilor. Cu ocazia asta a fost susținut lotul național si a fost recuperată paguba. Deci cred ca a fost o decizie bună.
''Decizia'' a fost urmarea unui ''stabor'', sau era prevăzută în regulamentul concursului?!?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Decizia a fost luata după ce au fost consultati mai multi pescari cu experienta. Cred ca a fost o soluție de compromis, mai ales ca erau multi bani în joc. Ce sa zic...conceptul concursului este foarte bun, cu echipe participante de mare valoare.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de gabi1 »

Ce rost mai au regulamentele dacă tot avem pescari cu experiență, înființăm ''staborul'' ca autoritate supremă și continuăm pe ''repede inainte''.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de oanavictor »

si uite asa a mai cazut un mit ..........MITUL CALOTA !!!!!!!!!
Iar in urma unor negocieri la sange firma rig a incasat 1000 euro pentru un crap[nou record de pret in vanzarea crapului mic n Romania ] iar carp-united 3000 de euro pentru nimic !!!!!!!!!!!!
Si toate astea in urma unei decizii secrete si total eronate a lui Gabi Calota seful cel mai intransigent al corpului de arbitrii .........un fel de Alexandru Tudor din fotbal !!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de Genes Florin »

prea mult caz facut de oameni care nu au contat in clasamentul final, presupun ca domnul Carstocea nu a luat aceasta decizie de unul singur, cat despre deciziile luate spun ca sunt mai mult decat corecte.
Domnule Oana latrau ai fost, latrau ai ramas.
Sa ne revedem sanatosi dragi pescari.
Felicitari castigatorilor, organizatorilor, participantilor!!!
Balta Puiesti

carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de carpdiem »

Daca mai moare vreun crap in viitor, o sa fie aruncat in apa instant :)
CarpDiem - Cezar Paunescu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”