LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Arghirescu »

Pozele vor fi puse pe facebook si pe crapimari.ro imediat ce le primesc de la fotograf. Acum le editeaza. Dupa ce le postez va anunt si aici!

Asterix
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Sep 20, 2014 18:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Asterix »

Dan Arghirescu scrie:
capatina scrie:se va pescui pe doua standuri ? premiile se vor da ca atare?
Da, se va pescui pe 2 sectoare, sectorul B si sectorul C, fiecare cate 15 echipe.
Cupele si diplomele pentru locul 1, 2, 3 si captura sunt pentru fiecare sector in parte!
Extras din regulament:
"LOC 1: cupe si diplome
LOC 2: cupe si diplome
LOC 3: cupe si diplome
CAPTURA CONCURSULUI: cupe si diplome
In cazul in care exista 2 echipe ai caror cei mai mari 10 pesti totalizeaza aceieasi greutate, intaietate
va avea echipa care are cel mai mare peste.
Premiul de captura se poate cumula cu orice premiu din podium. "

Plecand de la aceast regulament si tinand cont si de modificarea adusa pe balta referitoare la faptul ca daca nu se prind 10 pesti primeaza numarul mai mare de pesti prinsi fata de cantitate, nu inteleg de ce pe sectorul B nu s-a dat premiul pentru captura si pe sectorul C s-a castigat captura cu 7,27Kg atata timp cat o echipa avea peste de 8,33Kg.
Din cate stiu eu la orice concurs premiul pentru captura se acorda pentru echipa care a capturat cel mai mare peste, idiferent daca a atins pragul de (10) in cazul de fata, asa ca pe sectorul B echipa cu captura de 12,04Kg trebuia sa primeasca premiul pentru captura.
Mergand mai departe, daca se vine cu motivatia ca pe sectorul C s-a acordat captura pentru faptul ca acea echipa avea 10 pesti capturati, este o alta eroare, deoarece conform regulamentului afisat (""Premiul de captura se poate cumula cu orice premiu din podium"") echipa clasata pe locul 3 in sectorul C avea si 10 pesti si un peste de 8,58Kg> decat 7,27Kg.
Deci...cum este domnilor?

In rest, felicitari tuturor participantilor.

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Arghirescu »

Asterix scrie:
Dan Arghirescu scrie:
capatina scrie:se va pescui pe doua standuri ? premiile se vor da ca atare?
Da, se va pescui pe 2 sectoare, sectorul B si sectorul C, fiecare cate 15 echipe.
Cupele si diplomele pentru locul 1, 2, 3 si captura sunt pentru fiecare sector in parte!
Extras din regulament:
"LOC 1: cupe si diplome
LOC 2: cupe si diplome
LOC 3: cupe si diplome
CAPTURA CONCURSULUI: cupe si diplome
In cazul in care exista 2 echipe ai caror cei mai mari 10 pesti totalizeaza aceieasi greutate, intaietate
va avea echipa care are cel mai mare peste.
Premiul de captura se poate cumula cu orice premiu din podium. "

Plecand de la aceast regulament si tinand cont si de modificarea adusa pe balta referitoare la faptul ca daca nu se prind 10 pesti primeaza numarul mai mare de pesti prinsi fata de cantitate, nu inteleg de ce pe sectorul B nu s-a dat premiul pentru captura si pe sectorul C s-a castigat captura cu 7,27Kg atata timp cat o echipa avea peste de 8,33Kg.
Din cate stiu eu la orice concurs premiul pentru captura se acorda pentru echipa care a capturat cel mai mare peste, idiferent daca a atins pragul de (10) in cazul de fata, asa ca pe sectorul B echipa cu captura de 12,04Kg trebuia sa primeasca premiul pentru captura.
Mergand mai departe, daca se vine cu motivatia ca pe sectorul C s-a acordat captura pentru faptul ca acea echipa avea 10 pesti capturati, este o alta eroare, deoarece conform regulamentului afisat (""Premiul de captura se poate cumula cu orice premiu din podium"") echipa clasata pe locul 3 in sectorul C avea si 10 pesti si un peste de 8,58Kg> decat 7,27Kg.
Deci...cum este domnilor?

In rest, felicitari tuturor participantilor.
Captura de pe crapimari.ro este gresit afisata. Nu s-a putut modifica softul care face afisarea clasamentului!
Asa cum am scris, cei mai mari pesti de pe fiecare sector au fost premiati, indiferent de numarul de pesti capturati!

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Draguloiu »

Alex Savin scrie:
Adi Forest scrie:Felicitări ALex și Dan, pt. locul obținut.
Nu am glumit, atunci când am spus ca va aștept pe amândoi in club.
Aștept un MP cu un număr de telefon ca sa putem vb.
Multumim frumos pentru felicitari. Felicitari si lui Dan Arghirescu pentru organizare si pentru faptul ca a pus suflet in organizarea acestei competitii !
Felicitari tuturor participantilor !
As dorii si eu nr. dvs. de tel. daca doriti, vreau o informatie dar azi daca se poate.
Mersi.
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Arghirescu »

Este cineva care a gasit in parcare, parcarea din interiorul fermei, la deschidere, o cobra de carbon si un sistem de iluminare format din leduri (de forma si lungimea unui neon)?

Cel care le-a gasit este rugat sa ma contacteze prin telefon sau prin mp.

Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dane, in primul rand felicitari ptr organizare, am inteles ca totul a fost la superlativ ! Spune-mi si mie te rog cate echipe au terminat cu zero, si mai ales care crezi ca sunt cauzele, dupa parerea ta ! Te intreb in vederea desfasurarii(sau nu) a CN 2015 anul acesta, cand finala se va desfasura in noiembrie, iar parerea ta conteaza, stiu bine ca cunosti lacul si poti da un sfat pertinent. Multumesc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
stasgutu
Mesaje: 326
Membru din: Joi Mai 23, 2013 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de stasgutu »

Cobra este modelul lung de 24 si era imbracata in protectie de tevi culoare gri. Noi am gasit tigara electronica si am dat la Dan sa gaseasca proprietarul, rog si celor care au gasit cobra sa faca la fel daca se poate. Mersi!
Stas Gutu

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de pharaoh »

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor pentru efortul depus avand in vedere conditiile mai dificile de pescuit.
Felicitari Dan pentru organizare. Multumim Gabi Calota si echipa de arbitri.
Multumesc partenerului meu, Dan Stoica. A fost o reala placere sa am o companie asa de placuta in stand.
Multumesc George pentru nada si sustinere.
Balta nu are nici o vina pentru capturile mai modeste. S-a racit vremea prea repede. Acum doua saptamani, chiar daca apa era la fel de scazuta, se prindea inca foarte bine. Ne-am invatat cu conditii de top si acum ne plangem daca trebuie sa ne udam putin cizmele ca sa scoatem un peste.
PS: Balta nu este de vina nici pentru faptul ca cineva a votat sa se tina un campionat national in noiembrie. De parca n-am sti cat tine sezonul la crap in Romania. Cel putin in Dobrogea, baltile isi "dau drumul" mai tarziu primavara si se racesc repede toamna. Activitate n-a fost nici pe alte balti din zona in weekendul acesta, nu numai la Corbu.
Marius Sârbu

Andu Dascalescu
Mesaje: 690
Membru din: Vin Sep 27, 2013 10:44
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Andu Dascalescu »

Felicitari tuturor participantilor!
Felicitari castigatorilor!
Felicitari Dan pentru organizare!
Felicitari arbitrilor!
Sa ne vedem sanatosi si la editia 3. :wink:

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Arghirescu »

Vladut Mateianu scrie:Dane, in primul rand felicitari ptr organizare, am inteles ca totul a fost la superlativ ! Spune-mi si mie te rog cate echipe au terminat cu zero, si mai ales care crezi ca sunt cauzele, dupa parerea ta ! Te intreb in vederea desfasurarii(sau nu) a CN 2015 anul acesta, cand finala se va desfasura in noiembrie, iar parerea ta conteaza, stiu bine ca cunosti lacul si poti da un sfat pertinent. Multumesc.
Multumesc tuturor pentru felicitari. Ma bucur ca a fost bine si ca totul a iesit asa cum mi-am planificat! Fara ajutorul arbitrilor nu ar fi fost totul atat de bine.
Multumesc echipei de arbitrii pentru tot!

Vladut in final au fost doar 2 echipe care nu au punctat si ele au fost de pe sectorul B, cel mai greu sector in conditiile acestea de apa rece, vant si mult namol. Asa cum spunea si Marius, cu saptamana in urma, chiar si doua, tot cu apa scazuta pestele a reactionat foarte bine, dar era pescuit de placere, fara presiune pe balta, era mai cald. Anul trecut la sfarsitul lui octombrie era cald si bine...in primul weekend din noiembrie a fost iarasi cald si se prindea peste foarte bine. Inginerul fermei de la Corbu spunea ca vineri apa avea 14 grade ... Cine stie cum va fi vremea la CN?
In ultima vreme datorita climei in continua schimbare nu s-a prins usor peste pe multe balti din tara!

Imi pare rau dar nu imi permit sa dau un sfat pe banii vostrii!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”