Personajul care a anulat un CM in Romania,interes personal !

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Încuiat
PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2693
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Personajul care a anulat un CM in Romania,interes personal !

Mesaj de PallBogdan »

Stefan Popescu scrie:De aia a mutat FIPS CM din România, pentru că AGVPSR era autorizată să organizeze competiții oficiale pe teritoriul României.
Popila...se zice ca orice gaura cu par se f..e!!! Asa ca...gurita mare!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Anti FRPS »

Federația nu obligă pe nimeni să se afilieze. AGVPSR, da!

Ba ipocritule , pe cine crezi ca o sa manipulezi cu dumele astea expirate ? :lol:


Articolul 29 – Înscrierea și condițiile

1 Pentru a participa în competițiile organizate de FRPS, un Club trebuie să îndeplinească

următoarele condiții:

a) să fie afiliat și să dețină dreptul de participare în competiția respectivă;

b) după caz, să fie înregistrate în Registrul Asociaţiilor şi Fundaţiilor şi să dețină licență acordată de FRPS, pe baza aplicării criteriilor stabilite prin Regulamentul de licențiere a Cluburilor

c) pentru Cluburile care nu sunt supuse procesului de licențiere:

- să dețină o zonă de Pescuit Sportiv omologată de FRPS;

- să participe în competiții cu numărul de echipe de juniori, stabilit de prezentul regulament;

- să angajeze alte categorii de personal, prevăzute de prezentul regulament, necesare funcționării normale a Clubului;

d) la cererea FRPS, să facă dovada că are asigurate sursele de finanțare care asigură participarea în competițiile la care se înscrie;

e) să fie de acord să se conformeze statutului și regulamentelor FRPS și în special

regulilor privind asigurarea integrității competițiilor;

f) să nu fie sau să nu fi fost implicat în oricare activitate îndreptată în scopul aranjării sau influențării rezultatului unei competiţii la nivel național sau internațional;

g) să confirme, în scris, că, atât Clubul cât și concurenţii și oficialii săi, sunt de acord să respecte statutul, regulamentele și deciziile FRPS;

j) să nu aibă debite neachitate față de FRPS sau față de alte Cluburi sau concurenţi;

k) să completeze și să depună la FRPS până la data stabilită anual de acestea, cererea oficială de înscriere în competiție, însoțită de documentele arătate mai sus, precum și de orice alte documente pe care forurile respective le pot solicita.

2 Cluburile ale căror cereri de înscriere în competiție au fost admise vor fi informate în scris cu privire la aceasta de secretarul general al FRPS;

3 În cazul în care există dubii cu privire la faptul că un Club îndeplinește sau nu condițiile de participare în competiții, secretarul general va sesiza Comisia de disciplină a FRPS care va decide în regim de urgență, hotărârea acesteia putând fi atacată la Comisia de Apel a FRPS.

4 Un Club care nu este admis să participe în competiție va fi înlocuit conform dispozițiilor privind locurile vacante.

5 FRPS poate controla inopinat sau poate efectua investigații, oricând după admiterea unui Club în competiție, pentru a stabili dacă mai sunt întrunite condițiile de admitere. Dacă se descoperă că aceste condiții nu mai sunt îndeplinite după admitere, Clubul respectiv este pasibil să suporte sancțiuni disciplinare, respectiv, neprogramarea la competiţiile oficiale până la încetarea motivelor, penalitate sportivă sau excludere.

6 Cluburile care doresc să participe în campionatele naţionale de juniori sunt obligate să solicite aceasta în scris, cu cel puţin 60 de zile înainte şi cu avizul prealabil al Comisiei de juniori. Pentru a participa în campionat, Cluburile respective trebuie să se afilieze la FRPS cu cel puţin 30 de zile înainte de începerea competiţiei și să facă dovada că au participat în ediția precedentă la campionatul județean de juniori.

7 Echipele se deplasează pentru disputarea competiţiilor de campionat pe cont propriu, suportând cheltuielile aferente, în conformitate cu dispoziţiile legale în vigoare.
Ba limba , cine scris regulamentul asta ?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Stefan Popescu »

Vezi măi prostane, astea înseamnă reguli, acceptate, însușite și respectate. Dar creierul tău mic nu poate să facă diferența dintre obligația afilierii și regulile de participare la competițiile sportive oficiale.
Când am spus că actualele cluburi sunt o glumă tristă, unii au crezut că am ceva cu ei. Pentru că toate prevederile din respectivul document sunt obligatorii prin prevederile Legii sportului.

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de george tomescu »

Stefan Popescu scrie:Vezi măi prostane ... creierul tău mic ...
... actualele cluburi sunt o glumă tristă ...
... un mod de adresare demn de un presedinte ... :evil:
Stefan Popescu scrie:
Când am spus că actualele cluburi sunt o glumă tristă, unii au crezut că am ceva cu ei.
Nu uita un lucru: aceste cluburi, asa cum razi tu de ele, sunt formate din PESCARI care investesc foarte mult in pasiunea lor.
Crezi ca ii vei avea alaturi fara sa oferi ceva? Fara sa arati ca esti in stare sa organizezi ceva? Jignind si amenintind ?
Ai o lista a pistelor de pescuit omologate de federatie? Sau astepti sa vina cluburile cu ele pe tava? :evil:
CS APS

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Stefan Popescu »

Aștept cluburile să cheme comisia de omologare să le dea certificatul de omologare. Federația are propriile piste.

PS Actualele cluburi sunt doar niște asocieri care prostesc pescarii sportivi, luându-le doar banii și neoferind nimic în schimb.
PPS Cum crezi tu că trebuie să te adresezi unor dobitoci care se ascund în spatele unor clone pentru a profera mizerii?

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:Aștept cluburile să cheme comisia de omologare să le dau certificatul de omologare. Federația nu are propriile piste.

PS Actualele cluburi federale sunt doar niște asocieri cu membrii inchipuiti iar eu vreau sa prostesc pescarii sportivi, luându-le doar banii și neoferind nimic în schimb.

hai ca azi ti-ai luat pastilele , esti in apele tale :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de gabi1 »

Cristi Y scrie:
Stefan Popescu scrie:Aștept cluburile să cheme comisia de omologare să le dau certificatul de omologare. Federația nu are propriile piste.

PS Actualele cluburi federale sunt doar niște asocieri cu membrii inchipuiti iar eu vreau sa prostesc pescarii sportivi, luându-le doar banii și neoferind nimic în schimb.

hai ca azi ti-ai luat pastilele , esti in apele tale :lol: :lol: :lol: :lol:
Il dai in primire cu corespondenta privata... :( :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de george tomescu »

Stefan Popescu scrie:Aștept cluburile să cheme comisia de omologare să le dea certificatul de omologare. Federația are propriile piste.
Nu asta am intrebat. Offf ... nimic nou .... :x
Am intrebat despre o lista a pistelor OMOLOGATE ... lista existenta acum, la ora asta.
Stefan Popescu scrie: PS Actualele cluburi sunt doar niște asocieri care prostesc pescarii sportivi, luându-le doar banii și neoferind nimic în schimb.
Si federatia ce ofera cluburilor care vor sa se afilieze?
CS APS

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie: nu ofera nimic , vreau doar sa le iau banii ca sunt lesinat de foame iar la mine in federatie am doar cluburi fantoma asa ca real nu are cine sa-mi plateasca cotizatie , mai am de platit si nenorocitele alea de despagubiri catre LRS si AGVPS iar eu nu am un chior in buzunar ?

hai ca incepi sa te dai pe brazda :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Anti FRPS »

Stefan Popescu scrie:Vezi măi prostane, astea înseamnă reguli, acceptate, însușite și respectate. Dar creierul tău mic nu poate să facă diferența dintre obligația afilierii și regulile de participare la competițiile sportive oficiale.
Când am spus că actualele cluburi sunt o glumă tristă, unii au crezut că am ceva cu ei. Pentru că toate prevederile din respectivul document sunt obligatorii prin prevederile Legii sportului.
Ba paduche obosit ,care duhnestui a hoit , "regulile" pe care le-ai impus tu adunaturii inepte sunt facultative , numai la AGVPS sunt obligatorii ? :lol:

Ba saracule , esti prea prost daca ai ajuns sa vii aici cu manipularile astea schizoide
Sanchi , ce dume are fraierul pe el !
Acum se crede si el "smecherit" ,pentru ca a prostit cativa naivi care au pus botul la ineptiile viermelui :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA”