generatia de AUR

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
mihasca_doru
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 04, 2011 20:35

generatia de AUR

Mesaj de mihasca_doru »

Am si eu o intrebare....De ce elita carp fishing_ului se lanseaza pe acest forum doar in polemici,certuri,reprosuri etc......foarte rar mai vad un veteran sa mai dea unui tanar pescar,incepator un sfat despre o reteta,o abordare sau o montura......daca cautati pe acest forum veti vedea ca 90 % din postarile veteranilor sunt in scop comercial sau in vreo polemica despre nu stiu ce agvps sau frps......sau se acuza unii pe altii de furt,miciuna etc.......tinerii pescari asteapta sfaturi de la voi,domnilor!!!cred ca toata lumea stie la cine ma refer.....acum sa vedem daca primim o explicatie sau nu...... :mrgreen: :mrgreen:
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă

Avatar utilizator
tecsi78
Mesaje: 977
Membru din: Dum Sep 04, 2011 21:56
Puncte: 0
Localitate: Odorheiu Secuiesc

Re: generatia de AUR

Mesaj de tecsi78 »

mihasca_doru scrie:Am si eu o intrebare....De ce elita carp fishing_ului se lanseaza pe acest forum doar in polemici,certuri,reprosuri etc......foarte rar mai vad un veteran sa mai dea unui tanar pescar,incepator un sfat despre o reteta,o abordare sau o montura......daca cautati pe acest forum veti vedea ca 90 % din postarile veteranilor sunt in scop comercial sau in vreo polemica despre nu stiu ce agvps sau frps......sau se acuza unii pe altii de furt,miciuna etc.......tinerii pescari asteapta sfaturi de la voi,domnilor!!!cred ca toata lumea stie la cine ma refer.....acum sa vedem daca primim o explicatie sau nu...... :mrgreen: :mrgreen:
Imi pare rau, dar "elite" nu este cuvantul potrivit pentru a desemna pe cei care se comporta de maniera accentuata in textul tau.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: generatia de AUR

Mesaj de osc1or »

La cine te referi cand spui "generatia de aur" si de ce e de aur??
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: generatia de AUR

Mesaj de Dan Serban »

osc1or scrie:La cine te referi cand spui "generatia de aur" si de ce e de aur??
In mod sigur nu la cei care au descoperit firul de par acum 2-3 ani :P
Pescar de rând

gaby_po23
pescar de competitie
Mesaje: 1094
Membru din: Joi Oct 15, 2009 8:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: generatia de AUR

Mesaj de gaby_po23 »

elita carp fishing_ului....
Cei care fac parte din elita sunt oameni cu capul pe umar..pescari exceptionali..ei nu stau sa intre in polemici ..ei fac un singur lucru...pescuiesc...
ELITA INSEAMNA..TATA NITU, MITRANESCU, RADU BADICA, VLADEANU, GHERAN, MAIMUTOIU, TOMULESCU, RUDEANU...etc....sa imi fie cu iertare pe cine nu am amintit...
Pai ei au un singur defect..ca s au nascut in Romania..daca se nasteau in vest..nada nash, dynamite, benzar, etc..erau istorie..parera mea..
ps : mi ar placea sa se uneasca toti si sa scoata o nada internationala..sa vezi steagul Romaniei pe punga

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: generatia de AUR

Mesaj de ionut72 »

Generatia de aur, la propriu, sunt baietii de la "Energy Brasov".
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: generatia de AUR

Mesaj de acidutzu »

gaby_po23 scrie:elita carp fishing_ului....
Cei care fac parte din elita sunt oameni cu capul pe umar..pescari exceptionali..ei nu stau sa intre in polemici ..ei fac un singur lucru...pescuiesc...
ELITA INSEAMNA..TATA NITU, MITRANESCU, RADU BADICA, VLADEANU, GHERAN, MAIMUTOIU, TOMULESCU, RUDEANU...etc....sa imi fie cu iertare pe cine nu am amintit...
Pai ei au un singur defect..ca s au nascut in Romania..daca se nasteau in vest..nada nash, dynamite, benzar, etc..erau istorie..parera mea..
ps : mi ar placea sa se uneasca toti si sa scoata o nada internationala..sa vezi steagul Romaniei pe punga
L-ai uitat pe singurul care trebuia de fapt amintit aici: Vlad Pavlovici...
Parerea mea...
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: generatia de AUR

Mesaj de gabi1 »

Pescari foarte buni am avut si avem mult mai multi decat cei enumerati mai sus, asa cum ca fotbalist si Tabarcea a fost unul adevarat. Strict prin prisma rezultatelor, Ionut72 a pus punctul pe '' i ''.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: generatia de AUR

Mesaj de osc1or »

gaby_po23 scrie:elita carp fishing_ului....
Cei care fac parte din elita sunt oameni cu capul pe umar..pescari exceptionali..ei nu stau sa intre in polemici ..ei fac un singur lucru...pescuiesc...
ELITA INSEAMNA..TATA NITU, MITRANESCU, RADU BADICA, VLADEANU, GHERAN, MAIMUTOIU, TOMULESCU, RUDEANU...etc....sa imi fie cu iertare pe cine nu am amintit...
Pai ei au un singur defect..ca s au nascut in Romania..daca se nasteau in vest..nada nash, dynamite, benzar, etc..erau istorie..parera mea..
ps : mi ar placea sa se uneasca toti si sa scoata o nada internationala..sa vezi steagul Romaniei pe punga
Vezi ca Benzar e nada romaneasca :))

Nu stiu cum ai alcatuit tu ELITA asta.. dar include pescari care nu au fost niciodata nici macar campioni nationali dar NU include nici unul dintre campionii mondiali din 2012..
Critic echilibrat

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: generatia de AUR

Mesaj de Dan Mitranescu »

osc1or scrie:
gaby_po23 scrie:elita carp fishing_ului....
Cei care fac parte din elita sunt oameni cu capul pe umar..pescari exceptionali..ei nu stau sa intre in polemici ..ei fac un singur lucru...pescuiesc...
ELITA INSEAMNA..TATA NITU, MITRANESCU, RADU BADICA, VLADEANU, GHERAN, MAIMUTOIU, TOMULESCU, RUDEANU...etc....sa imi fie cu iertare pe cine nu am amintit...
Pai ei au un singur defect..ca s au nascut in Romania..daca se nasteau in vest..nada nash, dynamite, benzar, etc..erau istorie..parera mea..
ps : mi ar placea sa se uneasca toti si sa scoata o nada internationala..sa vezi steagul Romaniei pe punga
Vezi ca Benzar e nada romaneasca :))

Nu stiu cum ai alcatuit tu ELITA asta.. dar include pescari care nu au fost niciodata nici macar campioni nationali dar NU include nici unul dintre campionii mondiali din 2012..
Asa, ca sa stam la discutii : :)
1.Toti au fost campioni nationali cel putin o data si au reprezentat cu lotul respectiv Romania la campionate mondiale. Plus cateva medalii pe acolo .
2."Generatia de aur" din fotbal de cate ori a fost campioana mondiala ?
3. La cate campionate mondiale a participat Dobrin ?
4."Generatie de aur" in pescuitul de la noi nu exista. Sau poti sa o numesti asa pe singura existenta ?
5. Se poate vorbi de pescari cu rezultate,care au contribuit la dezvoltarea pescuitului de la noi, nu de "generatii" . Confuzia asta cred ca a blocat discutia de la inceput.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”