probleme interpretare regulament

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Lucian SV »

gabi1 scrie:"Prostia are talentul de a fi insistentă".
(Albert Camus)
incearca sa raspunzi la intrebare, nu sa fii spiritual.
ps. nu mi se pare o chestie inteligenta sa incerci sa polarizezi niste trompete de ochelari. poti face acest lucru comandandu-ti o pereche de ochelari la orice centru oftalmologic. tii fac si anti reflex, heliomati, etc, iar pt. polarizare au o lentila care se fixeaza magnetic.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de DumiD »

Lucian SV scrie:Am vrea totusi ca dupa vizionarea acestui spectacol neregizat sa va exprimati o parere, un fel feed back.
Avem si noi vreo sansa sa ajungem in sec. 21? ca noi tot cu "proşti da mulţi" am ramas. Da sau Nu?
Mie nu mi se pare ca Iulius are dreptate. A platit pe cineva intr-o competitie sportiva sa se claseze mai jos decat putea, ca sa beneficieze el. Pentru fapte mai putin grave Becali a ajuns la puscarie. Si stai linistit, ca daca se intampla la Bucuresti bubuia internetu'. Voi inca sunteti decenti :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de gabi1 »

Trompetele care pretinzi că le știi tu nu ai să porți toată viața ta nea "Mitică maieu"...panimaieshi?
Dacă te-ai regăsit în citatul respectiv nu fi trist, sunt doar vorbe...
Ultima oară modificat Mie Iun 29, 2016 22:31 de către gabi1, modificat 1 dată în total.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de petre iulian »

DumiD scrie:Si stai linistit, ca daca se intampla la Bucuresti bubuia internetu'. Voi inca sunteti decenti :lol: :lol: :lol:
-------------
pai sunt si ei la inceput :lol: :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

DumiD scrie:
Lucian SV scrie:Am vrea totusi ca dupa vizionarea acestui spectacol neregizat sa va exprimati o parere, un fel feed back.
Avem si noi vreo sansa sa ajungem in sec. 21? ca noi tot cu "proşti da mulţi" am ramas. Da sau Nu?
Mie nu mi se pare ca Iulius are dreptate. A platit pe cineva intr-o competitie sportiva sa se claseze mai jos decat putea, ca sa beneficieze el. Pentru fapte mai putin grave Becali a ajuns la puscarie. Si stai linistit, ca daca se intampla la Bucuresti bubuia internetu'. Voi inca sunteti decernti :lol: :lol: :lol:
Pai cum vine asta?ei oricum cadeau pe 3,in loc de 2,datorita regulamentului masluit...au preferat Premiul de captura si bonusul nostru,daca tot nu incasau premiul de loc 2 meritat...nu i-am fortat sa ia premiul de captura...s-au sucarit si ei cand au vazut schimbarile petrecute in clasament...si ce sa beneficiez?de locul 1 care era pe merit al nostru?..de locul 1 care conform regulamentului era al nostru?de locul 1, in loc de locul 2 pe care-l dobandeam datorita regulamentului masluit...poate nu a fost tocmai ortodoxa metoda noastra,dar asta e alta discutie,in care intrebarea ar fi fost:cum ati fi actionat in locul nostru?
In fine,sper sa nu mai fiu pus in situatia asta niciodata datorita nerespectarii regulamentului,mai ales de catre organizator
Ultima oară modificat Mie Iun 29, 2016 22:45 de către iulius_gherase, modificat de 3 ori în total.
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Lucian SV »

gabi1 scrie:Trompetele care pretinzi că le știi tu nu ai să porți toată viața ta nea "Mitică maieu"...panimaieshi?
Dacă te-ai regăsit în citatul respectiv nu fi trist, sunt doar vorbe...
atunci i-ati o masca de sudura. va sti lumea pe strada sa te ocoleasca, daca tot te bagi ca chilotii in fund apropo de vestimentatie. usor, ia un pahar de apa intai, si acum poti sa bagi.
ps vezi ca sunt un bun incasator.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de DumiD »

Iulius asta e alta discutie, cu regulamentul, la care prefer sa ma abtin pentru ca mi se par niste tampenii marea lor majoritate. Din punctul meu de vedere meritati locul 1 si captura, pentru ca ati prins cel mai mare peste, si cel mai mult. Dar, pe regulamentul final, masluit sau nemasluit, a trebuit sa faceti un blat ca sa castigati. End of story.

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Nu cred ca ai toata privirea de ansamblu...
Parerea mea e ca blatul se face in timpul jocului,nu la festivitatea de premiere,cand daca tot se jongla cu premii,atunci am jonglat si noi cu premiile...sa nu ai impresia ca venisem cu bani de acasa...am platit din premiu nostru...banii chiar nu aveau importanta...
Regulementul a fost sigur masluit:daca te uiti,in clasamentul final postat de organizator se poate observa cu usurinta ca pestele declarat de b13 cmmc este scos din clasamentul de calitate...ai impresia ca daca nu stiau si ei ca urmeaza sa fie clasati mai jos,ar fi renuntat la locul 2,un premiu in valoare de 3000 lei cash pentru cupa de captura,premii in produse in valoare de 1500 lei si bonusul nostru de 1500 lei...nimeni nu renunta la locul 2 si la bani cash,doar daca urmeaza sa piarda mai mult si vor sa nu le dea satisfactie celor care incearca sa ii fure
Gata,ma opresc fiindca discutia asta se poate intinde la nesfarsit...
Eram mai mult interesat sa aud parerea unor oameni care au o mai mare experienta cu regulamentele decat am eu...
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de DumiD »

Pai tocmai astia cu mare experienta in regulamente au venit cu prostia asta. Uite ce zice George
gor965 scrie: Logica concursurilor in care se decide scoaterea sau nu a capturii din clasament se bazeaza pe cumularea premiilor... ptr. ca devenise frustrant ca o echipe cu un peste mare (norocos) sa ia si banii pe pe locul 1 si premiul de captura...asa in schimb, ii scoti captura si daca in continuare mai poate cumula un alt premiu, asta e.
Logica e de fapt o lipsa de logica, pentru ca ajung acasa la nevasta cu diploma de cel mai mare peste prins unii care au prins cel mai mare al 4-lea peste. Si se lasa loc de jonglat si facut manevre, exact cum ati patit voi.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de pescarusull »

Am vazut si eu la tv un concurs de pe afara. A fost o echipa care a luat tot.
Si calitate si cantitate si captura.
Asta pt ca au fost cei mai buni.
Cred ca numai pe la noi se mai practica reguli interpretabile.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”