The Fishing and Hunting Channel

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

elencu
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 10, 2013 20:56

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de elencu »

Daca vorbesti de emisiunea "La crap cu Doctor Fishing", atunci ar fi fraieri sa n-o continue. Cel putin episoadele din Delta erau cele mai ok din cate am mai vazut. Oricum, sunt urcate si pe youtube.

cuostea
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mar 08, 2013 14:43

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de cuostea »

RSC scrie:80% reclama, 19% umplutura, si 1% informatie...programe din categoria "Trash".
1%=mai invatam si noi sa facem nodul fara nod ,mai se lauda lumea ca face catch an relese si ei nu dau nimic din casa sa mai prindem si noi ceva...luati voi pe toti

Peleianu
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Sep 07, 2013 23:14

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Peleianu »

cristi.albu scrie:........................

Din punctul meu de vedere unii din cei ce au scris mai sus sunt foarte subiectivi - ca sa nu zic rau-voitori - pentru ca eu nu inteleg cum nimeni nu observa cat s-a schimbat PVTV-ul in ultimii ani. Faptul ca Andrei Vladeanu, Sorin Rudeanu, Vlad Pavlovici si, mai nou Alex Matea, plus emisiunile de client (ca sa ma refer numai la crap), fac emisiuni - 4-5 lunar - nu stiu de ce nu se observa si se continua, inertial din punctul meu de vedere, discursul cu "emisiunile cu crapi unguresti".
....................................
E frumos PVTV, oricum alt post de pescuit nu prind.

Unde as putea sa vad emisiunea CARP TRICKS / CARP THEATRE – 6 martie 2014? O puteti urca pe site, va rog, la rubrica emisiuni in reluare? Multumesc anticipat!

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Iacob Cristian »

cristi.albu scrie:E clar ca niciodata nu vom fi cu toii multumiti si orice am face va ramane asa.
La acest moment nu au cum sa existe numai televiziuni de pescuit sau televiziuni de vanatoare, la fel cum nu au cum sa existe numai televiziuni cu program 100% romanesc. S-ar putea totusi cu repetari de 5 ori pe zi. Cele doua posturi TV din Romania nu aveau cum sa sustina - si nu au nici prin fuziune - productia pt un post 100% romanesc.

Din punctul meu de vedere unii din cei ce au scris mai sus sunt foarte subiectivi - ca sa nu zic rau-voitori - pentru ca eu nu inteleg cum nimeni nu observa cat s-a schimbat PVTV-ul in ultimii ani. Faptul ca Andrei Vladeanu, Sorin Rudeanu, Vlad Pavlovici si, mai nou Alex Matea, plus emisiunile de client (ca sa ma refer numai la crap), fac emisiuni - 4-5 lunar - nu stiu de ce nu se observa si se continua, inertial din punctul meu de vedere, discursul cu "emisiunile cu crapi unguresti".

Va spun eu, in 2013 s-au facut peste 100 de emisiuni (toate tematicile), cea mai mare parte emisiuni muncite, de calitate, lucru care inseamna peste 8 emisiuni pe luna. Asta nu e de colea, credeti-ma. Numai cine nu stie realitatile unei TV de nisa nu apreciaza asta.

Nu vad nici ce importanta are cine pe cine a cumparat, daca a cumparat sau ce s-a mai intamplat. Important este ca ramane un singur post, ce are ca si continut 100% programul actualului PVTV - si angajatii PVTV -, program ce va putea fi receptionat in toate retelele de cablu, inclusiv UPC, sub un singur brand.

Paste linistit tuturor si nu uitati ca adresa office@pv**.** - deocamdata - va este deschisa pentru propuneri atat pentru emisiuni cat si pentru invitati. Daca aveti idei, da-ti-le drumul... cârcota nu e constructiva niciodata ;)
Nu este vorba de emisiunile cu crapi unguresti.Pur si simplu ,emisiunile filmate in Romania sau cele prezentate de pescari romani sunt dublate in maghiara.In Ungaria ,pescarii si vanatorii nu stiu sa citeasca ?
Restul emisiunilor sunt subtitrate, dar de multe ori sunt decalate sau nu intelegi nimic din traducere.
Nu este "carcoteala" , doar un aspect esential.

veteranu
Mesaje: 30
Membru din: Joi Feb 20, 2014 11:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de veteranu »

Iacob Cristian scrie: Nu este vorba de emisiunile cu crapi unguresti.Pur si simplu ,emisiunile filmate in Romania sau cele prezentate de pescari romani sunt dublate in maghiara.In Ungaria ,pescarii si vanatorii nu stiu sa citeasca ?
Restul emisiunilor sunt subtitrate, dar de multe ori sunt decalate sau nu intelegi nimic din traducere.
Nu este "carcoteala" , doar un aspect esential.
la rcs, se poate seta din telecomanda sa fie sau nu subtitrare sau dublare, banuiesc ca se poate si la upc. cred ca sunt ultimele butoane de jos de la telecomanda.

cristi.albu
Mesaje: 48
Membru din: Vin Feb 22, 2013 13:14

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de cristi.albu »

Imi cer scuze ca raspund asa tarziu ...
Adrian B scrie:Am eu o recomandare: un program orar:
Programul PVTV pentru saptamana in curs exista pe site. Am sa incarc de acum incolo - cum faceam de altfel si in trecutul mai indepartat - sa pun programul pe urmatoarea luna, poate ajuta.
EcoFish scrie:Salut Cristi. Emisiunile de crap facute de Calin Visoianu la F&H Cannel vor continua pe noul post?
Mai mult ca sigur ca nu. In primul rand noi nu putem prelua filmele de la FH dpdv tehnic. Noi ridicam semnalul in format HD, cele de la FH sunt SD. O veste buna ar fi ca sunt sanse mari ca de acum incolo - cel putin la UPC - postul sa fie si pe TV in format HD. La acest moment putini sunt operatorii care ne preiau HD.
Iacob Cristian scrie:Nu este vorba de emisiunile cu crapi unguresti.Pur si simplu ,emisiunile filmate in Romania sau cele prezentate de pescari romani sunt dublate in maghiara.In Ungaria ,pescarii si vanatorii nu stiu sa citeasca ?
Restul emisiunilor sunt subtitrate, dar de multe ori sunt decalate sau nu intelegi nimic din traducere.
Nu este "carcoteala" , doar un aspect esential.
Toate emisiunile PVTV sunt dublate. Asa a hotarat conducerea. Daca ma intrebi pe mine era mai bine subtitrate, dar desi am avut recent o discutie pe tema asta or sa ramana dublate. Am vazut si eu problema dublajului in maghiara peste romana - RCS - , la un prieten, si desi trebuia sa schimb mereu din optiuni nu se pastreaza setarea. Problema nu ni se datoreaza ci se datoreaza cablistului care nu preia bine semnalele. Noi emitem un semnal video si mai multe audio si probabil cele audio sunt un pic incurcate. Nu vreau sa para ca arun pisica dincolo, dar ar trebui sa suni la cablistul care iti da semnal si sa ii spui de problema.

Peleianu
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Sep 07, 2013 23:14

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Peleianu »

cristi.albu scrie:Imi cer scuze ca raspund asa tarziu ...
Pe mine nu m-ati vazut cu intrebarea urmatoare:

Unde as putea sa vad emisiunea CARP TRICKS / CARP THEATRE – 6 martie 2014? O puteti urca pe site, va rog, la rubrica emisiuni in reluare? Multumesc anticipat!

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Osiris »

Fratilor suntem in ROMANIA, de ce ma obligati sa ascult o limba care ma seaca si deranjeaza foarte mult la ureche, maghiara, nu ma intereseaza pe mine cum transmieti voi semnalul, sau ca patronul este ungur si nu vrea el sa subtitreze emisiunile, daca vrea audienta trebuie sa respecte in primul rand telespectatorii din acea tara, eu vreau sa aud sau sa citesc ROMANESTE, nu sa stau sa caut pe telecomanda diverse butoane, chiar ne credeti tampiti.
TREZIREA ROMANI.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de Vladut Mateianu »

Din aceleasi considerente am renuntat si eu la acest program...plus masacrul numit vanatoare, cand burtosi unguri cu arme de mii de euro omoara caprioare nevinovate si fara aparare.... :twisted: Adevarat barbati ce sa mai zic... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

cristi.albu
Mesaje: 48
Membru din: Vin Feb 22, 2013 13:14

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesaj de cristi.albu »

Peleianu scrie:
cristi.albu scrie:Imi cer scuze ca raspund asa tarziu ...
Pe mine nu m-ati vazut cu intrebarea urmatoare:

Unde as putea sa vad emisiunea CARP TRICKS / CARP THEATRE – 6 martie 2014? O puteti urca pe site, va rog, la rubrica emisiuni in reluare? Multumesc anticipat!
Inca nu am incurcat-o, nu stiu cum mi-a scapat ... te anunt cand am sa o urc...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”