Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de popescu59 »

Dupa cum pui tu problema eu cred ca ar trebui sa scoatem sabiile sa ne taiem putin si asta ar rezolva tot .
Si inca ceva vorbesti de sters cu buretele la atit de multe , la ce faci referire ? Am omorit pe cineva ,am impuscat pe cineva am taiat capul cuiva sau cum ?Nici macar nu am injurat pe cineva, cum au facut multi cu mine. Stii ceva cine are capul pe umeri mai devreme sau mai tirziu realizeaza ca poate a gresit , eu nu cred ca niste vorbe spuse cu tilc sunt un capat de tara . Daca scuzele mele nu sunt suficiente atunci va astept sa ne taiem capetele ca alta solutie nu ar fi . Si daca voi v-ati simtit jigniti ca am indraznit sa va reamintesc ca e usoara teoria si ca practica va omoara. . Ce atita jignire ca am spus lucrurilor pe nume dupa N sedinte pe care omul mi le a tot tinut cu diferite okazii eu am asteptat momentul cind trebuie sa demonstram , eu unul am demonstrat iar dumnealui a dat bir cu fugitii.Asa si fiindca i-am reamintit ca a fugit scuzindu-se ca la gradinita inseamna ca trebuie sa scoatem sabiile sa ne taiem sau cum?Omule e buna si cartea asta multa dar in unele cazuri strica , daca orgoliile voastre sunt atit de ranite ce mai asteptati puneti-mi o bomba si gata ati rezolvat ca din ce spui tu scuzele mele nu au valoare .E mai corecta linia voastra decit varinata in care eu imi cer scuze fata de toti care s-au simtit jigniti in vreun fel de mine . Dar eu cum m-am simtit cind dumnealui care este de virsta copiilor mei imi tinea lectii ironice la rind despre multe si multe si eu ce am facut? Simplu cind ne-am vazut i-am strins mina si atit .Si asta fiindca e o vorba si eu vreau sa o aplic , Cel mai destept cedeaza.
Un an nou cu multa sanatate si multe da multe bucurii tuturor.

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de max-carpfishing »

Eu nu iert nimic....i-am bagat un mail in seara asta lui nea caisa André Akkermans European Managing Director Fox (andre@foxint.com ) cu un FEEDBACK la faimoasele lui lansete,de o sa ma tina minte pana da faliment foxul :lol: Cica numai in 7 Ianuarie revine la birou :lol:

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de Lucian Manea »

Vladut Mateianu scrie:
claudiue scrie:Si colegului cu maseaua ce ii doresti?

Chiar crezi ca stergi asa de usor cu buretele atat de multe ?
Te crezi un fel de Becali care zice ca a glumit si atat?

Scrisul asta pe forum....nu e asa simplu cum crede lumea...
Deja cred ca exagerezi cu carcoteala... Si-a cerut omul scuze, ce mai vrei ? Sa-ti faca o felatie ca sa fi multumit ? :oops:
Macar in aceasta perioada incearca sa fi mai bun si mai intelegator....
Vladut, acest "carcotas" nu are niciun interes in a ridica la fileu problema de mai sus. Pe cand tu ai anumite interese in a interveni. Singurul "interes" al lui Claudiu e o strangere sincera de mana atunci cand ne intalnim pe balta si eventual impartirea unui kg de boilies (dar sa nu fie Senzor pt ca burghiul lui le crapa :D ) daca unul dintre noi nu are suficient.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Aici nu este vorba de interese. Este vorba de ceva mai important, se numeste realitate ! Cand cineva isi cere scuze (apropo, "cineva" pe care si eu l-am tavalit de cateva ori cand o lua pe aratura, din interes :oops: ) frumos este sa apreciezi gestul. Nu te obliga nimeni sa iesi la bere impreuna, dar nici sa raspunzi pe tonul asta... :oops:

Oricum, frumos gestul tau de solidaritate de a sari in ajutorul prietenului tau, dar aici zau ca nu este cazul...

PS Burghiul nu este tratat corespunzator...de aia le crapa ! :D

Sarbatori fericite, eu ma opresc aici.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de popescu59 »

lucianman -
Ca de obicei ti-ai dat marama pe fata , eu nu inteleg ce este atit de grav ca ti-am scris ca ai fugit din concurs cind ai vazut ca esti departe de adevar si sansele tale in competitia dintre noi ereau foarte departe . Ai cautat sa gasesti o scuza pentru retragerea ta si asta ai facut .Problema erea simpla erea prima confruntare dintre noi 2 dupa multe si multe predici si lectii sa nu mai spun jigniri pe care mi-ai adresat de cite ori ai avut ocazia. Ti-am demonstrat exact ce ti-am spus de nenumarate ori si anume ca practica doboara teoria si ca poti sa citesti tu mi si mi de articole daca nu lucrezi si pe balta cea ce citesti degeaba te documentezi.Ti-am spus la capitolul actiune esti foarte departe de mine si de aceea cea ce stiai tu din carti nu ai putut demonstra .Si pina la urma urmei ce atita tragedie care este problema voastra ? Nu v-am jignit nu v-am injurat ce atita dusmanie ?Asta arata caracterul vostru si dovediti din nou ca nu stiti sa pierdeti.UIte ca sa terminam cu aceste polemici eu iti acord revansa la orice concurs doresti tu asta daca iti poti permite , nu ma refer decit la maselele tale :lol: :lol: .Asa ca ai timp toata iarna sa dezvolti tactici si tehnici noi , dar nu uita dupa ce te antrenezi pe balta tine lectii si la altii fiindca teoria in domeniul pescuit nu va doborii niciodata practica si experianta acumulata pe balta la pescuit .Pentru mine discutiile cu lucianman sunt istorie de mult .
Inca o data urez tuturor pescarilor de pe pamint multa da multa sanatate si multe fire intinse pe 2013.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de gabi1 »

Nae, la concurs ca la concurs, prinzi cu bile sau plastice, in particular insa cand ai prins ultima data la portofel ca Giamuru !?! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de arsinel »

Hai La multi ani ! Multa sanatate ,fericire si petrecere frumoasa diseara tuturor !
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de Albert »

Vladut Mateianu scrie:Aici nu este vorba de interese. Este vorba de ceva mai important, se numeste realitate ! Cand cineva isi cere scuze .......... frumos este sa apreciezi gestul.
Am citit ce-a scris amaratu' asta pe toate topicurile la sfarsitul anului trecut. Daca tu crezi ca "scuzele" astea-s sincere..esti naiv.
Incultu' asta batut in cap e irecuperabil. Inteleg ca e cotizant exceptional, asta e tot ce-l recomanda si-l..tolereaza pe site-ul asta. Nu-i problema, da' de la tolerat la a ne cere sa-l apreciem e cale lunga. Mi-e scarba de cata ipocrizie zace in parvenitu' asta.

Sanatate in noul an va doresc.Inclusiv lui dushulet care habar nu are ce inseamna asta.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de Vladut Mateianu »

@albert

Aici te inseli tu. Nici macar nu este client la Senzor, ba dimpotriva, este fanul concurentei... :mrgreen: Dar nu este baiat rau...eu chiar cred ca si-a cerut scuze sincer !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sa fim mai buni si sa IERTAM tot ce se poate.

Mesaj de popescu59 »

Deoarece anul 2012 s-a incheiat rog un moderator sa inchida acest topic.
Asta fiindca am promis ceva si nu mai vreau sa ma cert cu absolut NIMENI nici macar cu CLONELE care stau la pinda si nu fac altceva decit sa jigneasca provocind numai si numai polemici.E stiut de cind lumea ca invidia ii omoara pe unii.
INCA O DATA RUGAMINTEA CATRE UN MODERATOR SA INCHIDA ACEST TOPIC.

ROLUL MODERATORILOR NU ESTE SA INCHIDA TOPICURI LA CEREREA MEMBRILOR FORUMULUI ! -MODERIUS

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”