Unde se poate sta la cort pe litoral?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

Salutare la toata lumea!
Vreau sa fac si eu o iesire scurta cu nevasta si cateii la mare, si nu stiu unde pot campa. Stiu de Vadu si de Corbu, dar din cate am inteles, nu mai ai voie sa pui cortul pe plaja. Ceea ce imi doresc, este sa fie plaja cat mai pustie, sa stau linistit cu cateii, si evident sa ajung cu masina cat mai aproape.
Multumesc

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

Constănțenii! Nimic?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de gabi1 »

razvi scrie:Constănțenii! Nimic?
Cu sfantul Google nu prea esti prieten.
:arrow: https://www.google.ro/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

Iti mulțumesc de intervenție :twisted:. Le-am vazut cam pe toate pe net, dar daca te uiti mai bine, la ce aglomerație de corturi este, nu știu cu 3 catei cum ma voi descurca. Asta era ideea, sa fie cat mai sălbatica, cat mai putina lume. Daca asta e dorinta nevestei..., ce sa fac? La cat lipsesc in timpul anului la pescuit, trebuie sa ii fac pe plac.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Daca iti permiti financiar, inchiriezi barca de la Murighiol si te duce la Perisor (proprietate privata -incinte pescuit crap si stiuca) cu o plaja neamenajata salbatica.
A doua varianta este Sulina, dar tot costa...
Si o varianta mai lejera ca si cost este zona Gura Portita-Periteasca.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

Mulțumesc Vladut. Din pacate variantele astea cad. Este vorba si de partea financiara, dar nu in ultimul rand, nu stiu cei 3 catei, cum vor reactiona la un drum cu barca, care daca vb de Sulina e de cca 2 ore. De aceea prefer sa ajung cu masina cat mai aproape. Am auzit de Tuzla si 23 August, dar nu stiu prea multe despre aceste locatii. Nu de alta dar nu vreau sa campez cine stie pe unde, si sa imi iau amenda ca nu aveam voie.

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de matei1971 »

2 mai
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de gabi1 »

razvi,
Tu realizezi ce inseamna sa stai la cort pe vremea asta 5 suflete, fara apa curenta, cu teama ca te intorci de la plaja si gasesti cortul gol, samd ??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de pharaoh »

In camping e super ok. Daca sunt sociabili si cateii :). Sau mergi la Vadu si iti asumi amenda. Dar nu e mai e chiar asa pustiu nici pe acolo.
Marius Sârbu

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

gabi1 scrie:razvi,
Tu realizezi ce inseamna sa stai la cort pe vremea asta 5 suflete, fara apa curenta, cu teama ca te intorci de la plaja si gasesti cortul gol, samd ??
Tocmai de aceea vreau sa pun cortul pe plaja, cat mai aproape de apa, ca atunci cand ma balacesc sa am cat de cat cortul sub observație. Cat despre catei, unul dintre ei, nu e chiar mielusel, si nu vreau sa stau cu frica, ca intr-o aglomerație de corturi (ca intr-un camping organizat), sa am probleme cu vecinii, ca le este frica sa mai intre la ei in cort :lol:.
Despre apa curenta, nu vom duce lipsa. Eu bere, ceilalți apa plata la bidon, ca am masina incapatoare :lol:.
Daca nu găsesc o varianta ok, ma voi duce probabil pe vreo balta mai salbatica, sau chiar pe Dunare, ca stiu cateva locuri.
Multam

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”