FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Aprecieri pozitive sau negative la adresa vanzatorilor si cumparatorilor. Cate un topic pentru fiecare user.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
utu75
Mesaje: 653
Membru din: Dum Mai 04, 2014 21:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de utu75 »

Vad ca sunt catalogat ca si "tepar"!!!

Sa le luam pe rand!!!
Serboiu Alexandru
Subiectul mesajului: Re: Cumpar echipament crapFolder: Primite
Vad ca nu ai dat niciun semn, te rog sa imi spui daca te mai intereseaza mulinetele sau nu.

O seara buna
Dată expediere: Mar Oct 07, 2014 6:47 pm
Serboiu Alexandru
Subiectul mesajului: Re: Cumpar echipament crapFolder: Primite
0735545228 Alex
Dată expediere: Vin Oct 03, 2014 11:17 pm
utu75
Subiectul mesajului: Re: Cumpar echipament crapFolder: Mesaje trimise
luni sunt acasa si va sun daca varog sa-mi lasaati un telefon

stima
Dată expediere: Vin Oct 03, 2014 11:04 pm
Serboiu Alexandru
Subiectul mesajului: Re: Cumpar echipament crapFolder: Primite
salut, ia zi cum facem cu mulinetele?
Dată expediere: Vin Oct 03, 2014 4:05 pm
utu75
Subiectul mesajului: Re: Cumpar echipament crapFolder: Mesaje trimise
2-3 oct.daca totul merge bine.
Dată expediere: Mie Sep 24, 2014 7:51 pm
Serboiu Alexandru
Subiectul mesajului: Re: Cumpar echipament crapFolder: Primite
cand estimezi ca vii in tara?
Dată expediere: Mie Sep 24, 2014 6:55 pm
Domnule Alex!!! luni era data de 6 iar eu am sosit in tara in data de 7 pentru ca nu intotdeauna iti ies lucrurile cum doresti iar afacerile sunt mai importante decat Banaxurile dumneavoastra!
Daca aveati rabdarea si bunul simt sa asteptati telefonul meu inainte sa scrieti:

Subiectul mesajului: Re: Vand mulineteMesajScris: Mie Oct 08, 2014 11:11 am
Neconectat
Avatar utilizator

mulinetele revin la vanzare, se pare ca seriozitatea lasa de dorit.
O mare parte dintre noi lucreaza si nu pot intra zilnic pe forum! Pentru ca "unii" dintre noi cumpara cu bani scule de pescuit nu pe telefoane mobile la schimb sau cumparate de la cosmote si date la schimb pe scule!( daca tot este sa ne luam de "nadragi")

A cataloga o persoana care are la activ zeci de achizitii de pe forumuri fara nici o problema ca tepar este de prost gust si nesimtire maxima facuta de persoane care le lipsesc cei 7 ani de acasa!

Am avut si eu probleme cu unele achizitii dar inainte sa cataloghez am lut legatura cu acea persoana si am incercat sa rezolv amiabil!Este calea cea mai simpla si usoara inainte sa imi arat frustrarea pe forumuri!( asta depinde si de educatie)

Domnule Rahan ne cunoastem cumva sa ma catalogati "cacanar"?
Sau va place sa va bagati in discutii din lipsa de ocupatie?
Respectivul cuvant este o jignire si n-o sa accept asa ceva!

b. atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament
civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat.


Ar fi foarte bine sa cititi regulamentul acestui forum si sa nu folositi cuvinte de mahala fara sa le cunoasteti sensul!

Astept scuze din partea dumneavoastra ,in caz contrar o sa ma adresez moderatorilor pentru a lua masurile prevazute de regulamentul forumului!

Cat priveste ultima problema cu domnul Marius

In urma discutiei avute cu dansul pe mail seara trecuta am clarificat situatia cu privire la livrarea facuta de dumnealui si motivul neridicarii coletului (motive grave de sanatate in ultimele 8 zile),urmand sa astept de la dumnealui un cont de card pentru a acoperii contravaloarea transportului!

Sper ca acum am lamurit problemele aparute !

P.S. Pentru persoanele care cred ca stiu mai multe decat cunosc in realitate!

NU TRAGETI CONCLUZII INAINTE DE A CUNOASTE TOATE ASPECTELE PROBLEMEI!
Nu te tine smecher, pentru ca intotdeauna va exista unul mai mare ca tine!

MariusGrosu
Mesaje: 936
Membru din: Joi Feb 20, 2014 22:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de MariusGrosu »

Va salut,
Intradevar am primit un raspuns din partea lui utu75, cu scuzele necesare pt. problema aparuta si cu argumentarea acesteia.
Daca intradevar problemele de sanatate prezentate de dansul sunt reale, ma simt nevoit sa regret cristica si acuza adusa.
Daca eu m-am grabit in a cataloga, sper ca si dansul poate considera justificata reactia mea dupa ce am primit a 2-a oara coletul ramburs.

Pana la urma asa a fost sa fie...
Sa fim sanatosi si sa auzim de bine!
Partide reusite tuturor!

Avatar utilizator
mausica
Mesaje: 220
Membru din: Dum Aug 26, 2012 23:05
Puncte: 0
Localitate: Baile Felix

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de mausica »

Mare atentie la ce cumparati de la userul ionut_cta(Mihalache Ionut din Cumpana,Constanta).Produsele vandute nu corespund descrieri.Am cumparat de la dansul 2 lansete care au ajuns cu inelele de varf indoite si fara ceramica........invelite intr-un simplu naylon............lansete care dupa cum zicea dansul sunt ca noi-noute !!!!!!Inca astept de 1 saptamana sa trimita altele 2 in schimb si............nimic.Deci nu este un om de cuvant.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Alin Galbenu »

Cand faceti tranzactii cu oameni care nu au feedback deloc sau care nu au tranzactii in trecut, recomand sa cereti "livrare cu verificare". Din cate stiu nu costa extra si va scapa de astfel de neplaceri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imagine

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de PallBogdan »

Prin fan curier verificarea coletului costa 25 de lei... Dar tot merita efortul financiar, mai ales pentru produsele de valoare!

Avatar utilizator
mausica
Mesaje: 220
Membru din: Dum Aug 26, 2012 23:05
Puncte: 0
Localitate: Baile Felix

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de mausica »

Allen Besnovich scrie:Cand faceti tranzactii cu oameni care nu au feedback deloc sau care nu au tranzactii in trecut, recomand sa cereti "livrare cu verificare". Din cate stiu nu costa extra si va scapa de astfel de neplaceri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Era indicat asta.
Da din pacate asta e tara in care traim si mai sunt si specii de indivizi printre noi ca oameni nu ii putem numi !!!

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de odoctee »

PallBogdan scrie:Prin fan curier verificarea coletului costa 25 de lei... Dar tot merita efortul financiar, mai ales pentru produsele de valoare!
prin Fan Courier optiunea deschidere la livrare costa 5 lei
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de PallBogdan »

Ciudat...de cand?! Eu acum o luna am trimis colet de la Pitesti la Bucuresti cu deschidere la livrare si cei de la fan curier mi-au cerut 25 de lei... Transportul si intoarcerea banilor erau suportate de destinatar.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de odoctee »

PallBogdan scrie:Ciudat...de cand?! Eu acum o luna am trimis colet de la Pitesti la Bucuresti cu deschidere la livrare si cei de la fan curier mi-au cerut 25 de lei... Transportul si intoarcerea banilor erau suportate de destinatar.
fa o simulare pe site-ul lor cu si fara "deschidere la livrare" :wink:
e chiar mai putin de 5 lei :lol:
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de shahjaban »

Recomand userul OVIDIU VULC ....am cumparat de la el un SKYPOD care era intr-o stare foarte buna exact cum mi l-a descris ...iar pretul de bun simt ..
Dragos C. - Brasov

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback Vanzari & Cumparari”