FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Aprecieri pozitive sau negative la adresa vanzatorilor si cumparatorilor. Cate un topic pentru fiecare user.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Charlex, preferi sa vina cumparatorul in boxa ta de la subsol cu lumina proasta si sa refuze produsul ca are nu stiu ce zgaiba si nu o accepta?? Nu mai spun ca s-a intamplat de n ori chiar aici pe forum ca cineva sa vinda un brand, si din poze sa reiasa altceva.
Cu acele fotografii reale nu faci decat sa iti cresti sansele la vanzarea produsului.
Critic echilibrat

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de matei1971 »

Robert Solticzki, Robyvan pe forum, recomand cu incredere.
Produsul vandut a corespuns cu descrierea, promtitudine in trimiterea lui, pret de bun simt!
Multumesc inca o data!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de robyvan »

matei1971 scrie:Robert Solticzki, Robyvan pe forum, recomand cu incredere.
Produsul vandut a corespuns cu descrierea, promtitudine in trimiterea lui, pret de bun simt!
Multumesc inca o data!
Multumesc Matei, sa-ti fie de folos.
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re:

Mesaj de charlex »

osc1or scrie:Charlex, preferi sa vina cumparatorul in boxa ta de la subsol cu lumina proasta si sa refuze produsul ca are nu stiu ce zgaiba si nu o accepta?? Nu mai spun ca s-a intamplat de n ori chiar aici pe forum ca cineva sa vinda un brand, si din poze sa reiasa altceva.
Cu acele fotografii reale nu faci decat sa iti cresti sansele la vanzarea produsului.
Iar raspunsul este ...DAAA! Intotdeauna am preferat sa ma intalnesc cu cei carora le-am vandut ceva sau de la care am cumparat ceva, asta fiindca, in general, stiu perfect ce vand sau ce anume mi-as dori sa cumpar si, mai mult decat atat, nu mi-as permite niciodata sa pun pe cineva pe drumuri fara ca respectiva persoana sa stie EXACT pentru ce anume se deplaseaza. Unde mai pui ca exista si telefoanele, fie ele fixe sau mobile, la care se poate lamuri foarte concret o persoana interesata despre un anumit produs (marca, model, culoare, stare, functionalitate, calitati, defecte etcaetera;
Vedeti dumneavoastra, tocmai in spatele acestei vrajeli cu pozele reale se pot masca cu lejeritate multe pacaleli usturatoare; nu intotdeauna o fotografie te poate lamuri exact si pe deplin despre starea sau functionalitatea unor bunuri. Si, dupa cum bine se stie, pozele pot fi facute de asa maniera incat sa mascheze unele defecte. Nu in ultimul rand, un avertizor, sa zicem, poate sa arate absolut impecabil, ca scos din cutie, dar functional sa fie praf, adica sa nu mearga.
Si, da, aici aveti perfecta dreptate, pozele reale CRESC considerabil sansele de a vinde un produs, dar ar trebui sa fie doar un drept iar nu o OBLIGATIE postarea lor, in anumite imprejurari (bunaoara atunci cand sa face o vanzare cu predarea personala).
Credeti-ma, la randul meu, am si cumparat si am si vandut cateva produse pe acest site. Unele cu poze reale, altele fara poze deloc. Probleme nu-mi aduc aminte sa fi fost. Totul a decurs absolut perfect, asta pana la inventarea acestei reguli care ma conditioneaza fara nici un motiv concret. Promit din tot sufletul ca nu voi mai incerca sa vand nimic aici, tocmai din cauza acestei reguli. De altfel, singurul motiv real pentru care mai accesez acest cont este tocmai tentativa mea de a o combate. Stima!
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

AAAA, si ar mai fi ceva, sa nu uit... La aceasta ora, pe site, se fac vanzari doar ale produselor cu poze reale, nu-i asa??
DAAA!
Au disparut cumva tepele, teparii sau discutiile? Pai sa va spun eu exact : NU AU DISPARUT si, ce sa vezi, nici nu o sa dispara. Daca vrei sa-i arzi pe altii, ii arzi, pur si simplu, cu poze reale sau fara. Restul este vrajeala!
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de osc1or »

parerea mea este ca bazarul s-a curatat si ordonat foarte mult din momentul in care au aparut cativa moderatori care sa supravegheze respectarea cateorva reguli simple aici pe forum.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

Domnule, s-ar putea sa fie cum spuneti. Chiar n-am stat sa fac o statistica din acest punct de vedere. Insa pe mine, personal, ma enerveaza foarte tare habotnicii care se ambitioneaza sa sustina anumite aspecte in conditiile in care li se explica verde-n fata ca nu au dreptate si de ce nu au dreptate.
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

utu75
Mesaje: 653
Membru din: Dum Mai 04, 2014 21:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de utu75 »

charlex scrie:AAAA, si ar mai fi ceva, sa nu uit... La aceasta ora, pe site, se fac vanzari doar ale produselor cu poze reale, nu-i asa??
DAAA!
Au disparut cumva tepele, teparii sau discutiile? Pai sa va spun eu exact : NU AU DISPARUT si, ce sa vezi, nici nu o sa dispara. Daca vrei sa-i arzi pe altii, ii arzi, pur si simplu, cu poze reale sau fara. Restul este vrajeala!

charlex hai sa-ti dau un pic de asistenta juridica (de data asta gratis :) )! in momentul in care vinzi ceva si atasezi o poza a obiectului vandut , iar tu trimiti altceva deja intri sub incidentza codului penal art. 215 pentru inselaciune si nu cred ca o sa-ti convina! persoana inselata facand dovada ca el a cumparat ceva care arata conform pozei, iar tu ai trimis altceva! daca nu se vinde cu poze in fata legii tu te poti apara ca el nu poate dovedii cu probe ce a cumparat!

P.S. de data asta este gratis! data viitoare te taxez!!!
Nu te tine smecher, pentru ca intotdeauna va exista unul mai mare ca tine!

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de PallBogdan »

Chiar sunt curios cand o sa apara si primul tzepuit care a dat in judecata tzeparul si i s-a facut dreptate...

utu75
Mesaje: 653
Membru din: Dum Mai 04, 2014 21:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de utu75 »

nu trebuie dat in judecata! o simpla plangere penala si in maxim 2 sapt.te roaga el frumos sa iti retragi plangerea! eu zic sa nu incercati!
Nu te tine smecher, pentru ca intotdeauna va exista unul mai mare ca tine!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback Vanzari & Cumparari”