Lansete Century NG ca si noi

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de al crapone »

De vinzare un set de 4 lansete Century NG de 3,9 m si 3,75 lbs in stare perfecta, folosite doar citeva partide...

Una dintre lansetele cult din pescuitul modern la crap, aparuta pe piata ca urmare a colaborarii dintre firma britanica Century si Frank Warwick, unul dintre cei mai celebri pescari de crap din lume, in acelasi timp un renumit aruncator la distanta... Considerate lansetele ideale pentru cei care doresc o lanseta puternica in aruncare, dar extrem de placuta in dril, NG-urile sint recomandate pentru pescuit la distanta medie-mare, mai ales fara a fi folosit fir inaintas.
T/C-ul de 3,75 livre le face ideale pentru concursuri si pentru pescuitul tipic romanesc, fiind aceleasi lansete superbe in dril, dar cu o rezerva suplimentara de putere pentru aruncari la distanta.

Caracteristici:

- Blanc tratat termic in autoclava, pentru pastrarea intacta a actiunii si T/C-ului, indiferent de virsta lansetei
- Blanc tip fagure din carbon (fibre 2k-2k intretesute cu cele 1k-1k) pe talon si unidirectional pe virf
- Sunt dotate cu mandrine hibride Fuji/Century SB20 inox-carbon, cele mai versatile si mai "aratoase" din portofoliul Century
- Finisaj mat, acoperit cu silicon PTFE
- Lansetele sint numerotate si imperecheate talon/virf
- Inele Century in configuratia standard (si ideala, recomandata de producator) 40-12
- Stopper de tip bila din inox pe cotor
- Miner acoperit cu EVA si cauciuc japonez si capac de inox inscriptionat cu logo-ul century

Repet, lansetele au fost folosite doar citeva partide, sint precum cele din magazin, ca si noi (cine a mai cumparat ehipament de la mine stie cit de maniac sint cu pastrarea acestuia).
Pot fi vazute, pipaite, testate in Bucuresti.
Fiind un produs de lux, deloc ieftin, n-o sa pun niciun pret la vedere, doresc ca orice oferta/negociere sa se poarte pe mesagerie privata. Promit ca voi trata cu toata atentia toate ofertele. Multumesc!
Fişiere ataşate
handle.jpg
handle.jpg (15 KiB) Vizualizat de 837 ori
century-new-generation-ng-model-2009-1869-4.jpg
century-new-generation-ng-model-2009-1869-4.jpg (21.64 KiB) Vizualizat de 837 ori
century-new-generation-ng-model-2009-1869-1.jpg
century-new-generation-ng-model-2009-1869-1.jpg (104.32 KiB) Vizualizat de 837 ori

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de al crapone »

Lansetele seamana la actiune foarte mult cu modelul Focal System, datorita TC-ului de 3,75 lbs...
Pretul final e negociabil si va avea o reducere semnificativa fata de pretul unei lansete noi, in conditiile in care lansetele sint ca si noi...

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de al crapone »

Pentru ca am primit mai multe propuneri pe aceasta tema, trebuie sa mentionez aici ca nu ma intereseaza niciun fel de schimb... Cu exceptia unui set de Shimano Aerotehnium XT, dar e putin probabil... :)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de gabi1 »

Sa ne anuntati cand apare oferta IREFUTABILA, sa nu mai facem calcule. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de al crapone »

Ofertele se discuta doar pe privat...
Daca va intereseaza lansetele, scrieti-mi un mesaj, va dau toate detaliile si discutam si aspectele financiare...

Seara buna!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de gabi1 »

al crapone scrie:Ofertele se discuta doar pe privat...
Daca va intereseaza lansetele, scrieti-mi un mesaj, va dau toate detaliile si discutam si aspectele financiare...

Seara buna!
Nu particip la licitatii cu iz smecheresc, incearcati cu aia de la Malu Spart sau Pocreaca.Fixati un pret si afisati-l, daca este unul corect mai stam de vorba (eventual fara descrieri aiuristice, precum la FS-uri)... :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de al crapone »

Nu e nicio licitatie cu iz smecheresc, cred ca ati inteles gresit, de aici si tonul de obor al postarii...
Cit despre descrierile aiuristice, probabil ca n-ati pescuit niciodata cu Focal System si apoi cu NG de 3,75 livre ca sa va permiteti sa-mi catalogati opinia... In concluzie, daca va intereseaza lansetele, scrieti-mi pe privat si va spun pretul pe care-l cer, pret care nu variaza in functie de solicitant... Daca se apropie macar de suma pe care ati fi dispus s-o investiti, mai putem discuta, daca nu... multa sanatate!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de gabi1 »

Aveti dreptate, da-le incolo de reguli...vindeti ceva INCOMENSURABIL motiv pentru care aveti tot dreptul sa prezumati cine a tinut sau nu in mana asemenea "unicate" accesibile exclusiv snobilor.Hai ca ai devenit obraznic si nu faci bine. :oops: :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2745
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de PallBogdan »

Din ce citesc eu aici, astea sunt un fel de Maybach in ale pescuitului... Poate in cazul in care se apuca nea Gigi de peacuit cand iese de la Rahova! Am facut o simpla gluma, nu mi-o lua in nume de rau, sunt convins ca vinzi ceva de exceptie! Vanzare buna!


Sent from my iPhone using Tapatalk

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete Century NG ca si noi

Mesaj de al crapone »

Domnule gabi1,

Ori nu vrei sa pricepi, ori n-ai cum, caz in care nu poti fi acuzat de nimic...
Era vorba, si aici explic pentru toata lumea, despre cazul foarte putin probabil in care ai tinut in mina atit Focal System cit si NG-uri de 3,75 lbs (asa cum am facut eu), ca sa poti sa faci comparatie si sa-ti permiti sa cataloghezi afirmatia mea drept aiuristica... punct!
Multumesc ca-mi tii topicul in prim plan, dar am rugamintea sa incetezi sa mai poluezi atmosfera daca nu te intereseaza sa cumperi, chiar nu vezi ca esti nu doar offtopic, dar si penibil?

Apropo de reguli, crezi ca are vreo importanta daca afisez un pret fantomatic si apoi incep sa scad din el, in functie de oferte?

@PallBogdan Nu e niciun Maybach, sint niste lansete foarte scumpe pe care nu le pot folosi si care-si cauta alt stapin la un pret absolut rezonabil, iar cei care mi-au scris pe privat pot confirma asta...

Multumesc anticipat!
Anunt valabil!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”