SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

Nu, are ca scop final un sistem cat mai bun de anunturi pentru userii crapmania din care sa aiba toata lumea de castigat.

Si, da, vom avea si noi de castigat prin crearea de noi spatii publicitare in sectiunea anunturi. E bine asa ? Sunteti multumiti ?

Nu e niciun secret in asta.

Va place facebook ? Stati pe facebook ? E moca facebook ? Da, va place, stati pe facebook, e moca. Aveti de castigat ? Aveti. Facebook oare are si el de castigat din vanzarea de reclama ? Oho, si inca cat. Cei care platesc reclama pe facebook au de castigat si ei ? Au, pentru ca altfel n ar mai plati reclama. Cine are de pierdut din facebook ? Mi se pare mie sau nimeni nu are de pierdut ?

Anunturile de pe site sunt organizate pe sectiuni si categorii, sunt mai usor de gasit, pot fi filtrate pe perioada, se poate cauta dupa cuvinte cheie in ele, odata produsul vandut anuntul poate fi inchis astfel incat sa nu mai apara pe site, pot fi distribuite f usor pe facebook prin simpla apasare a butonului Imi place de la sfarsitul anuntului, etc etc.

Mai mult decat atat, le vom imbunatati prin sistem ul de recomandari si vom mai vedea ce.

Nu se vor percepe comisioane la tranzactie !!

Mai intreb o data, unde e problema ??

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

De asemenea, pozele sunt f usor de incarcat, spre deosebire de forum. Totul este mult mai bine organizat.

Iar odata cu sistemul de recomandari, chiar nu va mai exista niciun dezavantaj fata de forum.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

Un alt avantaj pe care am uitat sa-l specific este ca poti filtra anunturile dupa judetul in care locuiesti.

Mai mult decat atat, anunturile de pe site sunt optimizate pentru motoarele de cautare, cu alte cuvinte ai sanse mai mari fata de forum ca anuntul tau sa fie gasit de oameni interesati de produsul tau si direct de pe Google.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Vladut Mateianu »

Viorel, lasa la latitudinea vanzatorului unde sa-si posteze anuntul, pe forum sau pe prima pagina a site-ului ..... NU POTI OBLIGA OMUL UNDE SA POSTEZE !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

OK, atunci din partea mea sa posteze anunturile unde vor, dar veti vedea ca tot acolo se va ajunge. Toata lumea va posta in viitor pe site. Cu siguranta dupa ce vom implementa sistemul de recomandari. Singura diferenta - drumul va fi mai lung pana se vor invata. Si abia astept atunci sa-i intreb pe cativa useri de aici de ce nu mai posteaza pe forum si posteaza pe site.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ok, se poate sa ai dreptate, dar asta trebuie sa observe cei care posteaza......
Spor la treaba !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
unq_andy
Mesaje: 168
Membru din: Joi Sep 15, 2011 16:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de unq_andy »

nici eu nu sunt de acord cu sectiunea Anunturi de pe site, arata foarte urat in primul rand.
o sa pierdeti foarte multi useri cu ocazia asta ...trecand pe alte forumuri,
o mai buna organizare a sectiunii bazar era de ajuns, precum sa dai up la min 3 zile, dupa vanzare sa se inchida de catre un admin, si sa dispara,(sa treaca intr-o arhiva ceva) ca si cele la care nu s-a mai scris nimic de cateva saptamani .....adica sa expire in cateva zile daca nu apare vreo modificare,

Multumesc,

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Ciuchi »

Viorel M scrie:Nu, are ca scop final un sistem cat mai bun de anunturi pentru userii crapmania din care sa aiba toata lumea de castigat.

Si, da, vom avea si noi de castigat prin crearea de noi spatii publicitare in sectiunea anunturi. E bine asa ? Sunteti multumiti ?

Nu e niciun secret in asta.

Va place facebook ? Stati pe facebook ? E moca facebook ? Da, va place, stati pe facebook, e moca. Aveti de castigat ? Aveti. Facebook oare are si el de castigat din vanzarea de reclama ? Oho, si inca cat. Cei care platesc reclama pe facebook au de castigat si ei ? Au, pentru ca altfel n ar mai plati reclama. Cine are de pierdut din facebook ? Mi se pare mie sau nimeni nu are de pierdut ?

Anunturile de pe site sunt organizate pe sectiuni si categorii, sunt mai usor de gasit, pot fi filtrate pe perioada, se poate cauta dupa cuvinte cheie in ele, odata produsul vandut anuntul poate fi inchis astfel incat sa nu mai apara pe site, pot fi distribuite f usor pe facebook prin simpla apasare a butonului Imi place de la sfarsitul anuntului, etc etc.

Mai mult decat atat, le vom imbunatati prin sistem ul de recomandari si vom mai vedea ce.

Nu se vor percepe comisioane la tranzactie !!

Mai intreb o data, unde e problema ??
Un raspuns pertinent si logic. Daca este asa, va dau dreptate in tot ceea ce ati scris si nu ramane altceva decat sa va urez succes si sunt cu totul deacord cu chestia asta.
Stima!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daniel Ciuchendea

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Alexandru Mihai »

Viorel M scrie:Nu, are ca scop final un sistem cat mai bun de anunturi pentru userii crapmania din care sa aiba toata lumea de castigat.

Si, da, vom avea si noi de castigat prin crearea de noi spatii publicitare in sectiunea anunturi. E bine asa ? Sunteti multumiti ?

Nu e niciun secret in asta.

Va place facebook ? Stati pe facebook ? E moca facebook ? Da, va place, stati pe facebook, e moca. Aveti de castigat ? Aveti. Facebook oare are si el de castigat din vanzarea de reclama ? Oho, si inca cat. Cei care platesc reclama pe facebook au de castigat si ei ? Au, pentru ca altfel n ar mai plati reclama. Cine are de pierdut din facebook ? Mi se pare mie sau nimeni nu are de pierdut ?

Anunturile de pe site sunt organizate pe sectiuni si categorii, sunt mai usor de gasit, pot fi filtrate pe perioada, se poate cauta dupa cuvinte cheie in ele, odata produsul vandut anuntul poate fi inchis astfel incat sa nu mai apara pe site, pot fi distribuite f usor pe facebook prin simpla apasare a butonului Imi place de la sfarsitul anuntului, etc etc.

Mai mult decat atat, le vom imbunatati prin sistem ul de recomandari si vom mai vedea ce.

Nu se vor percepe comisioane la tranzactie !!

Mai intreb o data, unde e problema ??
Ai vazut cat de simplu a fost sa spui de ce se va face aceasta schimbare ... ne-ai plimbat de la Ploiesti la Sibiu dupa aia la Craiova si in final tot la Bucuresti am ajuns...
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUGESTII pentru sectiunea ANUNTURI de pe site

Mesaj de Viorel M »

unq_andy scrie:nici eu nu sunt de acord cu sectiunea Anunturi de pe site, arata foarte urat in primul rand.
o sa pierdeti foarte multi useri cu ocazia asta ...trecand pe alte forumuri,
o mai buna organizare a sectiunii bazar era de ajuns, precum sa dai up la min 3 zile, dupa vanzare sa se inchida de catre un admin, si sa dispara,(sa treaca intr-o arhiva ceva) ca si cele la care nu s-a mai scris nimic de cateva saptamani .....adica sa expire in cateva zile daca nu apare vreo modificare,

Multumesc,

Mda ..Nu esti de acord .. Am notat.

Noi speram sa castigam useri, nu sa pierdem.

Si daca vor pleca.. unde se vor duce ?

Pe pescuitul ? Sa vedeti acolo sectiune de anunturi "frumoasa" .. Pe crap.ro ? Nici nu cred ca au asa ceva .. Nu stiu cati useri reali mai intra pe acolo avand in vedere ca ultima lor stire e din 2005.

Poate n-o fi cea mai "frumoasa" sectiune de anunturi din cate exista, dar "foarte urat" mi se pare cam rautacios.

E doar impresia mea sau unii se tem deja de sistemul de recomandari care urmeaza sa fie implementat ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”