Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

obyus
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 02, 2015 22:18

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de obyus »

Aha, si atunci: "Cortul arata foarte bine si nu prezinta defecte" ce inseamna?
Ca dai mai putini bani da ramai cu teapa, si sa fii multumit?

N-are nici o legatura cat costa nou, poate sa fie si 70 de miliarde, cand vinzi ceva si esti cinstit scrii exact ce vinzi, nu minti si apoi tragi teapa omului.

Avatar utilizator
BogoAripel
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iun 05, 2015 17:33
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de BogoAripel »

Cortul a venit retur. Deci țeapă.
Eu acuma sunt plecat intrun mic concediu dar am semnal la telefon, pot raspunde la mesaje, apeluri sau email, doar va trebui sa scriu de pe telefon.
Cand voi ajunge acasa ma ocupa mai mult de acest subiect.
Pe niciun alt forum nu am citit ca vreun pescar sa fie țepuit de altul. Toate tranzacțiile s-au finalizat cu bine si au fost recandari atat din partea cumpărătorului cat si din partea vânzătorului.
Voi reveni.

Avatar utilizator
BogoAripel
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iun 05, 2015 17:33
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Vand Cort JRC Continental 2 Geodesic MK3

Mesaj de BogoAripel »

Mai oameni buni!...mai oameni buni!.... Faceti-ma si pe mine sa inteleg o treaba!.....cand omu zice cu gura lui, ca nu eu i-am bagat cuvintele in gura urmatoarele, citez “Cortul arata foarte bine si nu prezinta defecte” sau, citez “sa astepti pt ca in momentul cand ajung in bucuresti o sa ridic cortul!” sau, citez “Toti prietenii mi-au sugerat sa te sun si sa iti urez numai de "bine" si "sa il stapanesti sanatos" dar, eu nu pot sa fac astfel de rahaturi si pt o suma asa mica!!! …….voi ce credeti???? ……. Ca omul nu raspunde niciodata la telefon ?, ca nu rapsunde la niciun mesaj? ca iti blocheaza fiecare numar de telefon de pe care suni sa te intelegi cu el?, si doar atunci cand e aratat cu degetul vine si se scuza cu cele mai penibile scuze, ca a fost ….ca sa vezi….ca el nu e “hot, tepar si derbedeu”. Pai si atunci ce esti omule daca din tot ce ai scris NIMIC nu ai facut??, Tu singur te-ai descris foarte bine si ai lasat ca faptele si actiuniile tale sa te caracterizere exact asa cum esti “eu nu pot sa fac astfel de rahaturi si pt o suma asa mica”…tocmai te-ai facut de rahat, rahat ce esti “pentru o suma asa de mica”
Ca sa fie limpede si clar pentru toata lumea, suma de 640 este suma care tu ai zis cu gura ta ca o platesti cand am vorbit cu tine prima si singura data dupa ce ai trimis coletul, cand te-am sunat de pe alt numar si tu chiar atunci “ai aterizat pe aeroport din delegatie” si aveai telefonu la tine si nu acasa. Dar poate nici asta nu mai conteaza ca oricum vorbele tale sunt goale si “pline” de rht.
Ti-am dat sms si ti-am lasat si mesaj pe privat sa imi trimiti un cont si iti trimit diferenta, sa fi impact sa nu iesi in pierdere,dar nu ai raspuns la niciun mesaj.
Daca vezi ca omu insista de 1000 de ori asa cum zici tu, dece nu suni macar 1 data inapoi si sa stabilesti odata pentru totdeauna problema? Pentru ca de la bun inceput a fost o teapa premeditata.
Pentru cei amatori de genu:” La 750 RON arată foarte bine vrei impecabil 2000 RON” nu am pus in discutie si niciodata nu am comentat pretul cortului, daca cortul chiar face sau nu face bani astia, sa fie clar. Nu a fost voba de cat face cortul.
@Staticyoo…dupa ce zici ca: “Sunt foarte multi oameni de acest gen si ar trebuii inlaturati”, (mp), vi aici aici si ii ti partea hotului..Poate in cazul tau nu au fost problem, dar aici am dovedit cine e hot
Ceea ce este deranjant este faptul ca Dedu Daniel nu a specificat ca, cortul are defecte, a trimis coletul si eu cand am constatat defectele ascunse nu a mai vrut sa primeasca retur coletul sa si inapoieze suma de bani la care ne-am inteles. Daca te pretinzi om serios, pescar cu toti pescarii si plimbat pe la concursuri dece te injosesti asa si nu iti recunosti vina ? Nu poti scrie ceva in descrierea anuntului si cand deschizi coletul nu e chiar asa cum scrie.
Daniele……cu parerea ta despre ardeleni nu stiu ce sa zic, poate credeai ca is mai usor de fraierit si tepuit decat restu sau ce? Daca zici ca nu are defecte si se dovedeste ca, chiar are ...; ba ..daca ardeleanu zice ca e alba, pai e alba ftui mama ei de culoare alba, nu e gri, daca zice o vorba, pai vorba ramane vorba nu o da la intors, baga coada intre picioare si fuge cu bani sa se bucure la o “suma asa de mica”.
Esti un om fara cuvant si coloana vertebrala, fara caracter si lipsit de orice scrupule.
De ceva vreme urmaresc sectiuniile de second-hand de pe forumurile de specilalitate, dar nu am gasit nicaerea comentarii sau neintelegeri intre cumparator si vanzator, dar pe niciunul, toti aveau doar cuvinte de lauda si recomandarii cu privire la seriozitatea si increderea vanzatorului.
Eu nu o sa ma opresc aici si voi merge mai departe spre organele abiliate in sepranta ca ceva se poate face si sa imi recapat bani, o parte din ei(mai putin cheltuiala lu Daniel).
Va las pe voi sa judecati dupa fapte si vorbe cine cui a tras teapa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”