MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de eugen dragnea »

Ce nu intelege Petcu...si nici nu are cum sa faca asta saracul ca nu are multa scoala... este ca furajand cu porumb nu face decat sa creasca nivelul de glucide in sange ceea ce duce la atingerea pragului insulinic,adica organismul pestelui zice STOP hranire,gata acum sunt satul!Daca mai pui ca porumbul se umfla cu pana la 50% in stomacul crapului si receptorii din stomac spun si ei :gata,stomacul este plin,nu mai mancam,deja poti sa strangi sculele si sa pleci acasa....Colac peste pupaza pestele caca porumbul aproape intreg pentru ca nu este maruntit indeajuns,nu este tratat termic ca sa-i creasca digestibilitatea si mai mult ca sigur din ce-l stiu eu pe "baiatul asta destept",furajeaza cu porumb de anul acesta care are o umiditate foarte mare si depozitat necorespunzator mucigaieste producand aflatoxine care ingerate actioneaza la nivelul sistemului nervos central prin apatie,indigestie si lipsa poftei de mancare...

Concluzie: "Fiecare "pasare" pe limba ei moare!"

PS: Petcule,in loc sa-mi umpli frigiderul,mai bine ai citi cu atentie ca ti-am oferit consultanta de specialitate gratis...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
elefantul
Mesaje: 180
Membru din: Mar Aug 28, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: chitila Ilfov

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de elefantul »

Voi ori aveti ceva la cap ori mu sunteti normali, cum puteti sa credeti ca omu isi permite sa zgorneasca pescarii de pe balta dandui pestelui sa manance sute de kg de porumb , toate baltile se furajeaza ganditiva ca este sfarsit de octombrie vine iarna iar pestele trebui sa asimileze ceva , iar eu nu cred ca la densitatea de peste din MV2 nu se prinde peste din cauza porumbului dat de mancare ...

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de petre iulian »

vesti proaspete de astazi de la un coleg din club care a pescuit 24 ore :wink:

pe pontonul 3-4-5

1 crap = 19,8 kg
2 crapi de 18
1 crap de 17

restul nu mai conteaza :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de arsinel »

petre iulian scrie:vesti proaspete de astazi de la un coleg din club care a pescuit 24 ore :wink:

pe pontonul 3-4-5

1 crap = 19,8 kg
2 crapi de 18
1 crap de 17

restul nu mai conteaza :wink:
Sa fie primit si sa ne vedem sanatosi diseara la concurs!
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de eugen dragnea »

Hai sa dam si un pronostic: Cate standuri nu vor prinde nici un peste la CUPA IERNII...
Eu zic ca cel putin jumatate nu vor vedea nici macar un tac...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu cred ca se va prinde in forta ! Dupa parerea mea MV este in continuare balta nr 1 din Romania, atat ca densitate de peste cat si dpdv al capturilor !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de Victoras Petcu »

eugen dragnea scrie:Ce nu intelege Petcu...si nici nu are cum sa faca asta saracul ca nu are multa scoala... este ca furajand cu porumb nu face decat sa creasca nivelul de glucide in sange ceea ce duce la atingerea pragului insulinic,adica organismul pestelui zice STOP hranire,gata acum sunt satul!Daca mai pui ca porumbul se umfla cu pana la 50% in stomacul crapului si receptorii din stomac spun si ei :gata,stomacul este plin,nu mai mancam,deja poti sa strangi sculele si sa pleci acasa....Colac peste pupaza pestele caca porumbul aproape intreg pentru ca nu este maruntit indeajuns,nu este tratat termic ca sa-i creasca digestibilitatea si mai mult ca sigur din ce-l stiu eu pe "baiatul asta destept",furajeaza cu porumb de anul acesta care are o umiditate foarte mare si depozitat necorespunzator mucigaieste producand aflatoxine care ingerate actioneaza la nivelul sistemului nervos central prin apatie,indigestie si lipsa poftei de mancare...

Concluzie: "Fiecare "pasare" pe limba ei moare!"

PS: Petcule,in loc sa-mi umpli frigiderul,mai bine ai citi cu atentie ca ti-am oferit consultanta de specialitate gratis...

"Ce nu intelege Petcu" ?

- Petcu nu intelege cat o sa mai tina dusmania asta a ta pe mine de cand am pus taxa pe plantat !!!
Pentru cei care nu stiu ,pana sa pun taxa pe plantat Dragnea avea numai cuvinte de lauda
la adresa M.V.2 si a administratiei M.V.2 !!! El intre timp si-a cumparat un "vaporas" pentru plantat, iar eu la o scurta perioada de timp dupa ce a cumparat Dragnea "vaporasul" am pus taxa pentru plantat !!!
Imediat dupa ce am pus taxa pentru plantat Dragnea a devenit unul dintre cei mai aprigi"dusmanii" ai mei !!! Degeaba i-au explicat "unii" printre care si Petre Iulian la vremea aceea ca daca nu vrea sa plateasca taxa pentru plantat este foarte simplu sa nu planteze si sa pescuiasca la modul lansat (aruncat), Dragnea a zis ca el pentru ce a cumparat "vaporasul" pentru plantat !!!

- Petcu nu intelege cum poti sa fi atat de "destept" incat sa crezi ca el nu colaboreza cu un inginer piscicol si ca are nevoie de consultanta de la un vanzator de obiecte sanitare !!!
Dragnea eu zic sa-ti vezi "dreaq" de componentele tale pentru instalatii sanitare si sa nu oferi consultanta unuia ca mine, care oricum se pricepe mai bine ca tine la hranirea crapului !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de petre iulian »

Pe pontoane ""lupii verzi au un concurs intre ei numit Cupa Prieteniei si au prins bine .... balta merge bine pe zona pontoanelor 1-7 unde se desfasoara acest concurs . Pesti de 17kg ,16 kg si tot asa ...locul 1 din 5 pesti are 68 kg , locul doi 63 kg ......si inca nu s-a terminat :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de Victoras Petcu »

eugen dragnea scrie:Hai sa dam si un pronostic: Cate standuri nu vor prinde nici un peste la CUPA IERNII...
Eu zic ca cel putin jumatate nu vor vedea nici macar un tac...
"Eu zic ca cel putin jumatate nu vor vedea nici macar un tac."

Dragnea, datorita acestei preziceri mi-am permis si am schimbat titlul subiectului !!!
Eu cred ca tu esti unul din urmasii lui Nostradamus sau cel putin al lui Mafalda !!!
Am ramas ca la "dentist" cand am vazut rezultatele de la "CUPA IERNII" (exact cum ai prezis tu) !!! :lol:
Fişiere ataşate
clasament%20sambata%20seara.jpg
clasament%20sambata%20seara.jpg (297.2 KiB) Vizualizat de 2914 ori
clasament%20duminica%20dimineata.jpg
clasament%20duminica%20dimineata.jpg (341.97 KiB) Vizualizat de 2914 ori
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......

Mesaj de Victoras Petcu »

Subiectul mesajului: Re: MAFALDA, NOSTRADAMUS......
Expeditor: eugen dragnea
Dată expediere: Dum Mar 12, 2017 9:14 pm
Destinatar: Victoras Petcu


eugen dragnea scrie:

"Hai sa dam si un pronostic: Cate standuri nu vor prinde nici un peste la CUPA IERNII...
Eu zic ca cel putin jumatate nu vor vedea nici macar un tac..."

Victoras Petcu scrie:

"Eu zic ca cel putin jumatate nu vor vedea nici macar un tac."

Dragnea, datorita acestei preziceri mi-am permis si am schimbat titlul subiectului !!!
Eu cred ca tu esti unul din urmasii lui Nostradamus sau cel putin al lui Mafalda !!!
Am ramas ca la "dentist" cand am vazut rezultatele de la "CUPA IERNII" (exact cum ai prezis tu) !!!
:lol:

"Petcule,
acum am vazut ce ai scris si ca mi-ai restrictionat accesul ca sa nu am drept de replica...te mananca in popou?! nu te-am mai bagat in seama in ultima vreme si ti-e dor de mine?! vrei neaparat sa-mi fac ambitie si cu 20 kg de bile "bine facute" sa-ti intorc cu burta in sus cateva sute de kg de crap?! Sper ca esti constient ca dupa 4 ani de liceu cu profil veterinar,o facultate de medicina veterinara si una de piscicultura te rezolv din 3 miscari!!! Stai potol ca nu te mai tolerez mult,deocamdata ai noroc ca respect pestele si nu ma cobor la nivelul tau,dar oricand pot sa fac cateva sacrificii...

_________________
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii."


"Sper ca esti constient ca dupa 4 ani de liceu cu profil veterinar,o facultate de medicina veterinara si una de piscicultura te rezolv din 3 miscari!!!"

Dragnea, vorbesti mult si prost !!!
Eu iti dau un sfat:
Vinde mai departe fitinuguri, robinetii si tot ce apartine de instalatii, pentru ca ai si pregatirea necesara ( "baiat cu 4 ani de liceu cu profil veterinar,o facultate de medicina veterinara si una de piscicultura " ) si " ciocul mic " !!! :D
Victoras Petcu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”