Boilies Atractie.

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de ovideli »

ritesco scrie:crede-ma uleiul de floarea soarelui e foarte bun in perioada asta a anului,era mult mai bun unul de peste,dar e bun si asta.
te cred pe cuvant 100% era mai bun uleiul de peste :wink:
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de gabi1 »

ritesco scrie:Chiar nu stiu de ce razi,am renuntat la drojdie pentru ca nu mai am,problema este ca am scris gresit,era doar 5% din mix drojdie si aia inactiva enzimatic si crede-ma uleiul de floarea soarelui e foarte bun in perioada asta a anului,era mult mai bun unul de peste,dar e bun si asta.
Cred ca trebuie sa va puneti la punct la mai multe capitole inainte sa emiteti pareri.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

ritesco
Mesaje: 244
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de ritesco »

Din ce stiu eu drojdia contine un complex de vitamina B,are un nivel proteic de 30-40 %,contine o gama variata de aminoacizi esentiali , are rol palatant,stimuleaza apetitul pestelui. Maine ma duc la pescuit si nu am de unde sa procur drojdie.Sincer nu stiu de ce unii dintre voi sunteti asa de rautaciosi,eu am cerut o parere.
Eu bine,Tu ?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de gabi1 »

Teoria nadelor i-a bulversat/plafonat pe multi ''pescari'', niciodata nada nu o sa intreaca pescarul.
Nu exista nada/bila castigatoare ...trebuie sa stii si cum sa le folosesti, asta se invata in timp, pe balta si mai putin pe net... :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

ritesco
Mesaje: 244
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de ritesco »

Gabi ai putea sa vi si tu cu o parere constructiva asupra mixului,nu toti ne-am nascut invatati.Nu vorbeste nimeni de bile castigatoare.
Eu bine,Tu ?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de gabi1 »

ritesco scrie:Gabi ai putea sa vi si tu cu o parere constructiva asupra mixului,nu toti ne-am nascut invatati.Nu vorbeste nimeni de bile castigatoare.
As fi ipocrit sa cred ca le stiu pe toate si nici nu cunosc reteta infailibila.
Este ultima mea replica pe acest subiect pentru ca am convingerea ca nu il stapaniti prea bine si orice concluzie ar putea fi aruncata in derizoriu cu pareri... :(
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de cornelserbu »

gabi1 scrie:Cred ca trebuie sa va puneti la punct la mai multe capitole inainte sa emiteti pareri.
:D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de ovideli »

ritesco scrie:Gabi ai putea sa vi si tu cu o parere constructiva asupra mixului,nu toti ne-am nascut invatati.Nu vorbeste nimeni de bile castigatoare.
"ionmilitaruionut" - "a postat" o reteta izbitor de asemanatoare cu a ta pe acest forum c...pOnline la cap. nade/ Topicul lui Albert, Boilies Birdfood/pag.7 , crezi ca doar un copy paste te poate indreptati sa emiti sau sa ceri pareri pe un alt forum
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

ritesco
Mesaje: 244
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de ritesco »

Ah,daca citeai mai cu atentia la acel topic ? "Am luat retetea lui Adriano Musaro" ,circula multe retete pe internet,asta nu inseamna ca am dat un copy/paste,in al doilea aceasta reteta care am postat-o are modificari fata de reteta lui Adrian si am cerut o parere ( este o reteta din care am rulat ieri bile,nu este o reteta care am recomandat-o cuiva).In special am cerut pareri despre aroma,am intrebat daca cineva a rulat bile birdfood cu o aroma de squid & octopus.

Chiar am cerut prea mult ? Suntem pe un forum unde mi se pare normal sa interactionam constructiv,dar vad ca unii dintre noi gasesc alte intrebuintari unui forum despre pescuit.Chiar nu inteleg ce problema ai tu cu topicul acesta si cu ce te deranjeaza.Poti fi mai exact ?
Eu bine,Tu ?

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Boilies Atractie.

Mesaj de ovideli »

ritesco scrie:Chiar nu inteleg ce problema ai tu cu topicul acesta si cu ce te deranjeaza.Poti fi mai exact ?
e ultima postare pe topicul tau vorba lui Gabi 1
Fişiere ataşate
images 1.jpg
images 1.jpg (7.26 KiB) Vizualizat de 1057 ori
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”