Boilies readymade ieftin și bun

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de nit_matias »

cosmin mox scrie:Vad ca nu pomenește nimeni nimic despre Secretbaits. Boiliesuri bune la un preț decent.
Colegu vorbeste de bile ieftine si bune, nu la preturi decente. Intr-adevar superbaits are bile bune, dar sunt ceva mai piperate pentru topicul acesta la 45 ron / kg
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Radu Mitrea
Mesaje: 180
Membru din: Lun Mai 02, 2011 14:02
Puncte: 0
Localitate: Targoviste - Cardiff

Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de Radu Mitrea »

nit_matias scrie:
cosmin mox scrie:Vad ca nu pomenește nimeni nimic despre Secretbaits. Boiliesuri bune la un preț decent.
Colegu vorbeste de bile ieftine si bune, nu la preturi decente. Intr-adevar superbaits are bile bune, dar sunt ceva mai piperate pentru topicul acesta la 45 ron / kg

Era vorba de SECRETbaits in topicul citat de tine...
Nume utilizator schimbat din radu1985

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de nit_matias »

Secretbaits / Superbaits / Molozbaits la 45 ron sunt scumpe pentru ce dorea initial, dar sunt sigur ca a primit colegu vreo 5-6 pm-uri cu bile la preturi imbatabile.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
vasea
Mesaje: 385
Membru din: Mie Mai 12, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Iași

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de vasea »

Deocamdată numai 1

iulius 2010
Mesaje: 125
Membru din: Mie Oct 13, 2010 14:47
Puncte: 0
Contact:

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de iulius 2010 »

vasea scrie:Da bine maestre asta stiu si eu. Eu caut un boilies facut cat de cat bine, fara pretentii, cu ceva faina de peste nu doar gris la un pret bun pentru ca vreau sa fac o nadire mai extinsa. Nu am mai pescuit la boilies de vreo 6 ani , dar nu ma lasa sufletul sa dau 500 de lei pe 10 kg de bile pentru ca sunt un zgarcit.

Ce zici de astea :?:

Solubile Classic Meat 2015

19,00 RON

Solubile Classic Belachan 2015


Oferta
29,00 RON

19,00 RON

 Adauga in cos
Solubile Classic Crab 2015


Oferta
Solubile Classic Crab 201
29,00 RON

19,00 RON

 Adauga in cos
Solubile Classic Sweet 2015

Solubile Classic Sweet 2015

29,00 RON

19,00 RON
Oferta
Boilies Sweetcorn 2015
29,00 RON

19,00 RON ..si multe altele, pe site la Carping,ce-i drept din'' recolta'' de anul trecut dar te asigur ca bat multe asa zise noutati,chiar si la capitolul prospetime :oops:
.
.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de cornelserbu »

adica, cu cat sunt mai vechi, cu atat sunt mai proaspete...tare de tot :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Mircea.Jakab
Mesaje: 41
Membru din: Lun Oct 07, 2013 18:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de Mircea.Jakab »

nea Cornele...avand in vedere contextul cred ca ai vrut sa spui "tari de tot" :lol: ..in alta oridne de idei decat sa incerci sa cumperi bile de la raft la 25 lei kg mai bine iti faci o reteta acasa care sa se invarte in jurul la 15 lei mai pui 5 lei rulatu si cu 20 lei ai 1 kg bile "la gata"..daca ai ceva imaginatie si pricepere poti scoate o bila acceptabila la pretul asta.problema e ca trebuie sa faci un minim de 10-15 kg de bile odata ca sa iti ruleze cineva.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de osc1or »

Mircea.Jakab scrie:nea Cornele...avand in vedere contextul cred ca ai vrut sa spui "tari de tot" :lol: ..in alta oridne de idei decat sa incerci sa cumperi bile de la raft la 25 lei kg mai bine iti faci o reteta acasa care sa se invarte in jurul la 15 lei mai pui 5 lei rulatu si cu 20 lei ai 1 kg bile "la gata"..daca ai ceva imaginatie si pricepere poti scoate o bila acceptabila la pretul asta.problema e ca trebuie sa faci un minim de 10-15 kg de bile odata ca sa iti ruleze cineva.

In mare ai dreptate, dar nu cred totusi ca scoti o bila decenta in 15 lei cu tot cu parte lichida + oua/sirop de porumb...

O bila buna/prinzatoare (dupa parerea mea) home made iese undeva la 25-30 lei/kg.
Spun asta dupa o experienta de cateva sute de kg de bile productie proprie.

In cazul in care ai posibilitate sa aduci ingrediente de afara la cantitati mari, sau acces la preturi mai bune decat sunt in magazinele din tara, da, poate iesi bila si la 15 lei...
Critic echilibrat

Mircea.Jakab
Mesaje: 41
Membru din: Lun Oct 07, 2013 18:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de Mircea.Jakab »

tati,tocmai ce spuneam...cu pricepere si imaginatie se poate,crede-ma. :) ... :) poti scoate o bila medie pt partide scurte unde se vizeaza cantitatea si una buna pt partide unde timpul nu e o problema si urmaresti sa prinzi si altceva decat ciortanei la banii aia.repet bile medii sau chiar spre bune..deja la ce zici tu la 30 lei fara rulat se pot face bile foarte bune,intelegandu-se bile care rivalizeaza cu absolut orice bila care o gasesti la raft la noi in magazine,indiferent de pret si asta cu incrediente cumparate din romanica si la pret intreg.

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Boilies readymade ieftin și bun

Mesaj de Andrei91 »

Birdfood de atractie partide scurte, partide lungi un fishmeal unde renunti la partea lichide (aroma,lichide nutritive) la nadire folosesti si peleti halibut si te incadrezi in pret.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”